DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Kultura śmierci w Holandii rozszerza skalę zbrodni

Kultura śmierci w Holandii rozszerza skalę zbrodni
Fot. Pixabay

W Holandii, która i tak jest już podporządkowana kulturze śmierci, wciąż wzrasta mentalność proeutanazyjna. Tak bardzo, że lewicowa partia GroentLinks (Zielona Lewica), chce ograniczyć liczbę zabiegów chirurgicznych dla pacjentów powyżej 70. roku życia i dać możliwość szpitalnym geriatrom podejmowania decyzji – operować czy nie, kontynuować leczenie bądź je zatrzymać.

 

Propozycję takiego prawa zgłosiła w holenderskiej niższej izbie parlamentu, Corinne Ellemeet, ze wspomnianej eko-socjalistycznej partii, powstałej w 1991 roku przez połączenie Partii Komunistycznej „Nederland”, Socjalistycznej Partii Pacyfistycznej, Radykałów oraz Ewangelickiej Partii Ludowej.

 

Logika jej propozycji opiera się głównie na relacji kosztów leczenia wobec jego skuteczności. Socjalistka uważa, iż skoro 70 procent pacjentów w holenderskich szpitalach (tak zresztą jak w innych krajach – przyp. red.) liczy sobie więcej niż 70 lat, to powinni oni być leczeni i traktowani inaczej niż ludzie młodsi.

 

- Należy wprowadzić w życie system analizy i odsiewu w przypadku najnowszych, drogich lekarstw i zabiegów, przede wszystkim operacji sercowych, leczenia raka, dializ nerkowych i podobnych, kosztownych zabiegów – przekonywała Ellemeet dodając, że służyć to będzie dobru pacjentów.

 

- Podstawowe pytanie brzmi: co robimy z chorymi – hospitalizacja, znieczulanie, ból, potop narkotyków? Badania pokazują, że nadmierne leczenie chorych w podeszłym wieku jest wciąż zjawiskiem codziennym, a przecież chęć pacjenta do dalszego życia nie może mieć żadnej decydującej wartości – kontynuowała. Jej zdaniem, osobami odpowiednimi do oceny tego są geriatrzy i to oni powinni decydować, co jest bardziej korzystne dla chorych, jakiej jakości życia mogą się oni spodziewać.

 

Corinne Ellemeet dostała natychmiast wsparcie od przewodniczącego holenderskiego stowarzyszenia klinicznej geriatrii, dr Hanny Willem, która zadeklarowała, że przerwanie leczenia będzie równoznaczne z „dodaniem jakości życia pacjentowi”.

 

Holenderskie propozycje skomentował belgijski dziennik „Le Soir”.

 

„Możemy przewidzieć, do czego to wszystko doprowadzi. Będziemy mieli opiekę medyczną na dwóch poziomach, z jednej strony chorzy, którzy będą się musieli zadowolić poziomem leczenia wynikającego z ogólnego ubezpieczenia zdrowotnego, a z drugiej ci, którzy są wystarczająco bogaci, aby płacić za nierefundowane leki i drogie zabiegi chirurgiczne” – tłumaczy gazeta.

 

„Le Soir” pisze, że „w Holandii ludzie powyżej 75. roku życia nie otrzymują już implantów rozruszników serca ze względu na wiek. Podobnie jest z protezami biodra. Rozruszniki serca są instalowane tylko po ocenie ogólnych, fizycznych warunków pacjenta i oczekiwanej długości jego życia. Odmowa tej operacji oznacza dla wielu ludzi szybką śmierć. Ta ukryta eutanazja jest sposobem na zmniejszanie wciąż wzrastających kosztów opieki zdrowotnej” – podkreśla belgijski dziennik.

 

„Jest to rodzaj społeczeństwa przyjętego i propagowanego przez ten zielony kapitalizm radykalnej, socjo-marksistowskiej lewicy Holandii. Nie ma to nic wspólnego z ekologia, jest to prawdziwy marksistowski kapitalizm – dla zysku zabijamy starych Holendrów i zamiast nich przyjmujemy młodych afrykańskich imigrantów. Spełniają się najgorsze z najgorszych scenariuszy fantastyki oraz książek wizjonerskich” – napisał francuski, katolicki portal Media-Presse.Info.

 

 

Franciszek L. Ćwik

 

 

 

 


DATA: 2019-03-28 18:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Życia nie da się w nieskonczoność przedłużać, wszystko na tym świecie przemija, także człowiek, jedni umierają, a drudzy się rodzą. W sumie wspólczesna medycyna jest w większości walką z selekcją naturalną. Wielu popełnia samobójstwo, wielu z niedoszłych samobojców po "odratowaniu" jest kalekami na resztę zycia. Aby eutanazja stała się bardziej zjawiskiem zrozumiałym dla spoleczeństwa nie należałoby unikać tematów takich jak - realne możliwości opieki nad osobami starymi i chorymi wykluczenie społeczne, samotność, niskie świadczenia emerytalne, utrudniony dostęp do opieki medycznej i społecznej, demografia - zjawiska te są wspólzalezne. Eutanazja ma miejsce wtedy gdy osoba prosi o śmierć i jej wola zostaje spełniona, to czy taką decyzję podejmuje z powodu cierpienia bólu fizycznego lub psychicznego nie ma znaczenia, gdy nie ma mozliwości jej uzyskać, a jest w stanie podejmuje probę samobójcza. Perspektywa postrzegania zależna jest od tego kto patrzy.
ponad 1 rok temu / realista
 
Narodu Holenderskiego już nie ma od dawna .,,Rasowi,, Holendrzy stanowią w swoim niegdyś kraju zaledwie 18% populacji Nasila się zjawisko ucieczki osób starszych średnio 55 latków w obawie przed eutanazją
ponad 1 rok temu / piesnalewakow
 
To naturalna konsekwencja tego, że Państwo zajmuje się służbą zdrowia. Niech przestaną nam zabierać pod przymusem pieniądze na służbę zdrowia, a każdy się wyleczy taniej bo bez Państwa - pośrednika i lepiej. Będzie oczywiście pewien procent ludzi nieroztropnych, którzy nie ubezpieczą się prywatnie, ani nie odłożą pieniędzy leczenie. Ci albo znajdą pomoc u ludzi dobrej woli lub organizacji charytatywnych albo nie znajdą, ale wolny człowiek podejmuje wolne decyzje i ponosi potem ich konsekwencje. Co do ludzi z różnych powodów niezdolnych do samodzielnego utrzymania się - pomogą im prywatni filantropii, organizacje kościelne itp. Nie jest rolą Państwa dbanie o leczenie obywateli, podobnie jak nie jest rolą Państwa dbanie o chleb dla obywateli - w momencie gdy usłyszę o upaństwowieniu piekarni sprzedaję wszystko i wyjeżdżam, bo głód i różnorodne "afery mączne" są kwestią miesięcy.
ponad 1 rok temu / AE
 
A potem starsi ludzie robią sobie tatuaż " Nie poddawaj mnie eutanazji" albo jadą do niemieckiego szpitala się leczyć, bo tam eutanazji na szczęście nie ma. Napiszcie jeszcze o Kanadzie, bo tam też są podobne akcje. Polce nie chcieli dać rozrusznika z tego samego powodu co w artykule i poleciała do Polski, by jej zrobili.
ponad 1 rok temu / trooper
 
No to Holandia już pozamiatana! Teraz czas na następnych! Kara Boża jest nieubłagana!!!
ponad 1 rok temu / Jacek100/33
 
Akcja eugeniczna z Niemiec hitlerowskich >>T4>T5
ponad 1 rok temu / wstrząśnięty
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.