DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Kult Wspólnego Ojca i Pachamamy. Koronawirus okazją dla NGO do ożywiania pogaństwa w Ameryce Łacińskiej?

Kult Wspólnego Ojca i Pachamamy. Koronawirus okazją dla NGO do ożywiania pogaństwa w Ameryce Łacińskiej?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (nile) + PCh24/TQ

 

Pandemia koronawirusa jest dla niektórych europejskich i amerykańskich organizacji pozarządowych okazją do działań na rzecz ożywienia tubylczych wierzeń religijnych Ameryki Łacińskiej – uważa Antonio Borda z brazylijskiego portalu katolickiego Gaudium Press. Według niego celem poczynań tych instytucji jest „wyrwanie z serca naszego kontynentu chrześcijaństwa lub stworzenie monstrualnego synkretyzmu miejscowych wierzeń i elementów chrześcijańskich, jakby szukając nowej religii z kultem Wspólnego Ojca i Pachamamy”.

 

Zdaniem autora artykułu w tego rodzaju projekty inwestuje się setki tysięcy dolarów, gdy tymczasem nadal mówi się o dzieciach umierających z głodu, o braku wody, energii, lekarstw, pomocy lekarskiej i innych priorytetach życiowych, łącznie z nauką czytania i pisania i wykształceniem wyższym lub przynajmniej technicznym.

 

W sytuacji, gdy liczby powołań kapłańskich i zakonnych spadają w zatrważającym tempie i niewiele czyni się, aby stworzyć sprzyjający im klimat, kulty tubylcze i afroamerykańskie są coraz bardziej chronione i finansowane przez państwa. Otrzymują one pomoc od bogatych instytucji prywatnych, aby ministerstwa oświaty i kultury w tych krajach umacniały praktyki nazywane „pierwotnymi” – uważa Borda. W tym samym kierunku działają też zespoły rockowe, które już zdążyły na trwałe zaszczepić młodym ludziom kulty satanistyczne za pośrednictwem muzyki Black Metal w czasie koncertów finansowanych lub dotowanych przez potężne spółki prywatne.

 

Niektóre konstytucje krajów Ameryki Łacińskiej głoszą, że państwa nie będą strzegły żadnego szczególnego wierzenia religijnego, jednakże ich rządy czynią wszystko, aby odradzały się tubylcze uczucia religijne, nie zaprzestając zarazem niszczenia świadectwa chrześcijańskiego, jak to dzieje się obecnie z obalaniem pomników tych, którzy przynieśli na ten kontynent kulturę europejską. Nie ulega też wątpliwości, że wkrótce rozpoczną się podpalenia i zajmowanie kościołów oraz zabójstwa duchownych i wiernych świeckich – przestrzega Borda.

 

Autor zauważa też, że niektórzy znani teologowie wyzwolenia krytykują obrzędowość katolicką z jej zapalonymi świecami, okadzaniem, muzyką sakralną, śpiewem i innymi cennymi elementami, jakie przyniosła kultura religijna. Jednocześnie za coś normalnego uważają oni tańce, bębenki, pióra, krzyki i wygibasy, a nawet stosowanie narkotyków w obrzędach tubylczych, które obecnie usiłują oni połączyć z praktykami chrześcijańskimi. A wszystko to dzieje się we współpracy z państwami, które oficjalnie uważają się za świeckie, a w niektórych przypadkach wręcz ateistyczne.

 

Borda zwraca uwagę, że panująca obecnie pandemia zmieniła wiele rzeczy na świecie, ale to nie znaczy, że „także nasze zwyczaje religijne zostały zastąpione w taki sposób, że wielu nie uznaje już swego Kościoła wskutek nie tylko kwarantanny, którą nadal narzuca się mu z określoną częstotliwością, ale też z powodu propozycji wypływających z niektórych sektorów samego Kościoła”.

 

„Historia ludzkości jeszcze się nie skończyła, ale Pan Bóg ma swój czas i będzie wiedział, kiedy zbierze i zwinie jej pergaminy” – podkreślił autor dodając, że zanim to nastąpi, „musimy nadal żyć na tej planecie, aby przygotować się do życia wiecznego”.

 

Antonio Borda przypomniał, że Najświętsza Maryja Panna w Fatimie zapowiedziała zwycięstwo swego Niepokalanego Serca po kilku katastrofach, przez które trzeba będzie przejść. Obecna pandemia jest być może jedną z nich, „podczas której będziemy musieli walczyć o zachowanie nie tylko swego życia, ale także i przede wszystkim wiary” – zakończył Borda.

 

 

KAI

MWł

 

 

Polecamy również:

Krystian Kratiuk o swojej nowej książce „Pachamama i umiłowania Amazonia”

 

  


DATA: 2020-07-11 09:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie jest TYLKO black metal. To jest cała muzyka rozrywkowa tłoczona do uszu nie tylko nastolatków, jako conditio sine qua non, bez którego nie można żyć i funkcjonować. Bez liku jest przykładów miłej i sympatycznej muzyczki, na pierwszy rzut oka nie sprawiającej żadnych problemów, a przepełnionej sataniczną treścią. Niestety.
4 miesiące temu / Bolek
 
kolejność chyba inna
4 miesiące temu / ale
 
Gdzie jest Święta Inkwizycja, kiedy jest potrzebna?
4 miesiące temu / Bondaree
 
Czyżby droga w kierunku m.in. antykolonializmu czyli de facto ku nowej ewangelizacji. Czy warto zaprzepaszczac cały dorobek historyczny czy może warto odrzucać błędy które napewno miały miejsce i które spowodowały to co dziś mamy. Choć te błędy mogą mieć miejsce w europie akurat.
4 miesiące temu / cme
 
Chyba wychodzą z założeń że pandemia była karą i potrzeba tworzyć coś nowego. Tylko jest to oczywiście w złym kierunku jakby sluchano bozkow a nie Trójedynego Boga.
4 miesiące temu / camelek
 
szkoda tylko, że słowa "pandemia" nie ujął w cudzysłów! bo to też swego rodzaju "nowa religia"!
4 miesiące temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.