DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Kult UPA na Ukrainie? Jarosław Kaczyński: nie możemy ciągle się na to zgadzać!

Kult UPA na Ukrainie? Jarosław Kaczyński: nie możemy ciągle się na to zgadzać!
Jarosław Kaczyński. Fot: Krystian Maj/FORUM

Prawo i Sprawiedliwość dąży w swojej polityce zagranicznej do zacieśnienia relacji z Ukrainą. Plany napotykają jednak na trudności. Największą z nich jest skłonność naszych sąsiadów do budowania swojej tożsamości na kulcie zbrodniarzy odpowiadających za ludobójstwo dokonane na Polakach. Nie może być na to zgody – powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Jarosław Kaczyński. Lider PiS w wywiadzie mówił również o relacjach polsko-niemieckich i wpływie rządu RFN na media prowadzące antypolską kampanię.

 

Nie możemy ciągle przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili. Krótko mówiąc, to sprawa pewnego wyboru Ukrainy. Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence, że z Banderą to oni do Europy nie wejdą. To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości dodając, że prezydent Ukrainy udzielił mu „skomplikowanej odpowiedzi”.

 

Jarosław Kaczyński podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat relacji polsko-niemieckich. – Musimy postawić też jasno i wyraźnie następującą kwestię: chcemy dobrych stosunków z Niemcami, ale Niemcy muszą się zdecydować. Nie przyjmujemy takiej polityki, że z jednej strony na poziomie międzyrządowym jest dobrze, a z drugiej na poziomie medialno-społecznym jest nieustanny bzdurny atak na Polskę i wspieranie opozycji, która nie jest normalną opozycją, lecz opozycją totalną – stwierdził w rozmowie z „Do Rzeczy” lider PiS.

 

To jest niedopuszczalne. Albo w jedną stronę, albo w drugą. Twierdzenie, że niemiecki rząd nie ma żadnego wpływu na media, jest bowiem twierdzeniem, łagodnie mówiąc, oderwanym od rzeczywistości – ocenił Jarosław Kaczyński. Wkrótce z wizytą do Polski przybędzie szef niemieckiego rządu kanclerz Angela Merkel.

 


Źródło: „Do Rzeczy”

MWł
 


DATA: 2017-02-06 15:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nareszcie mówi z sensem o ukraińcach. To jest skandal ile pieniędzy wpompowaliśmy tym banderowcom
ponad 3 lata temu / nonny
 
Czyżby prezes Kaczyński w końcu poszedł po rozum do głowy i zaczął prowadzić suwerenną, racjonalną politkę? Oby, oby...
ponad 3 lata temu / zxc
 
Zastanawiam się po co Ukraińcom był potrzebny Majdan i kto go sponsorował.Skutki Majdanu są szokujące, wojna domowa,wojna z Rosją, utrata Krymu i wielu poległych, zapaść gospodarcza. Nie widać końca konfliktu. Z przerażeniem patrzyłem jak Polscy politycy ze wszystkich partii prześcigali się aby na Majdanie czynnie wesprzeć Ukraińców. Dlaczego z przerażeniem, bo Polacy nie powinni się wtrącać w wewnętrzne problemy Ukrainy aby nie dać się wciągnąć w tą wojnę z Rosją.Jeszcze żyją Polacy, którzy pamiętają jaką rzeż zrobili Polakom Ukraińcy . Bezlitośnie mordowali dzieci, kobiety starców, nawet niemowlęta w kołysce przeszywali bagnetami a dziś próbują jak Niemcy zakłamywać historię i z morderców Polaków czynię bohaterów na których czynach stawiaja fundamenty swojego państwa.
ponad 3 lata temu / cichy
 
Lepiej późno niż za późno. Jeszcze da się to jakoś poodkręcać. Atutem obecnej sytuacji jest to, że możemy Ukraińcom powiedzieć, że wykazaliśmy maksimum cierpliwości i dobrej woli, ale dalej już tak się nie da. Bo wygląda na to, że Ukraina nie tylko z tradycji upowskich bierze, powiedzmy, warstwę patriotyczną i zewnętrzną, wypełniając ją humanitarną i normalną treścią, ale też tę antypolską i ludobójczą. Albo się ogarną, albo ich Rosja pożre. A potem nas..
ponad 3 lata temu / Pokręć
 
A ja myślałem że Waszczykowski "...nie ma żadynch stosunków z obozem Trumpa", a tu proszę bardzo. Kiwanie palcem w sandałach. Mądre słowa ale widać że polityka PiS jest zawsze post-facto. Tak jest nawet z bandytami PRLowskimi typu Kiszczak, Jaruzelski, itp. Troszkę przypomina mi to takiego kolęgę z mojej młodości który latał po placu i się wymądrzał na innych bo jego tatuś był "ważniejszym". Widać że PiS stać chyba tylko na tyle. Meksykanie mówią na taki stan rzeczy, NO HUEVOS!
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 
Czy to nie jest dysonans poznawczy prezesa PiS? Albo uprawianie tzw. etapu mądrości? Najpierw jedzie do Kijowa i wznosi kretyńskie okrzyki, podobne do tych jakie słyszało tysiące Polaków zamordowanych przez UPA. A teraz stwierdza, że już cierpliwość się wyczerpała? ?TRZEBA TAKŻE PODKREŚLIĆ, że WYSTĄPIENIE KACZYŃSKIEGO na KIJOWSKIM MAJDANIE w TOWARZYSTWIE OŁEHA TIAHNYBOKA, LIDERA SZOWINISTYCZNEJ SWOBODY, pod CZERWONO-CZARNYM SZTANDAREM UPA ... POZDRAWIAJĄCEGO ZGROMADZONYCH BANDEROWSKIM OKRZYKIEM ?HEROJAM SŁAWA!? jest, NIE TYLKO POLITYCZNĄ, ale I MORALNĄ KOMPROMITACJĄ PREZESA PIS? !!! Co teraz wymyśli prezio?
ponad 3 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.