DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Hbr 9; 13-15 ?Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu. I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy.? W tym sensie Jezus jest jedynym pośrednikiem, że TYLKO Jego Krew, Jego Ofiara zbawia. Maryja również została zbawiona przez Ofiarę Chrystusa. Wystarczy rozumieć słowo ?jedyny pośrednik? tak, jak rozumie go Biblia, a wszystko staje się jasne. Maryję prosimy o modlitwę wstawienniczą, nie twierdzimy zaś, że jest kapłanką, jak Chrystus jest najwyższym Kapłanem.
9 miesięcy temu / kid
 
Oczywiście masz rację jak i cytat, który to potwierdza. Ludzie dziś lubuja sie w oszukiwaniu siebie i innych..... Dodają przekrecaja, przeinaczaja zamiast brać wszystko tak jak jest.
9 miesięcy temu / @second
 
"Nie zmienia to jednak faktu, że można szukać środków, w których On wciąż jest jedynym pośrednikiem, choć niekoniecznie pierwszą Osobą kontaktową. " Chyba kpisz sobie! Jedyny to jedyny pośrednik i przychodzisz tylko do Niego. Jeśli jest jeszcze ktos to jest już wielu pośredników. ... Sam sobie zaprzeczasz.
9 miesięcy temu / @aaa
 
Do @Second Jak to jest że protestant poucza katolików? I czego chcesz nas nauczyć? Może coś o biskupich lezbijkach, o "ślubavh" dla homoseksualistów a może o "mszach" lgbt? To jest ta oferta dla katolików i otwarcie na ducha? No właśnie otwarcie na jakiego ducha? Świętego czy złego?
9 miesięcy temu / emk
 
W Gietrzwałdzie Matka Boża zapewniała nas Polaków, że dzięki różańcowi będzie mogła przed Tronem Najwyższego wyprosić każdą, konieczna do zbawienia Łaskę. Dodatkowo zapewniła nas, że osobiście będzie obecna w Gietrzwałdzie co roku, każdego: 2 i 15 Sierpnia oraz 8 Września, aż do skończenia świta. Takiego przywileju nie ma na świecie żaden Naród!
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Proszę nie manipulować Pismem Świętym Pani Doroto, przytoczony fragment Kol. 1, 24 jest o brakach jakie posiada św. Paweł, autor listu, a nie o brakach w ofierze złożonej przez Jezusa.
9 miesięcy temu / Paweł
 
@Second Czy człowiek może poprosić drugiego o modlitwę, czy też nie wolno? Czy może jeden drugiego nauczać wiary, czy też należy zostawić to Duchowi Świętemu? Maryja jest człowiekiem i mamy prawo prosić ją o modlitwę jak każdego innego człowieka. Dalej, w stwierdzeniu, iż Chrystus jest jedynym pośrednikiem, chodzi o warunek konieczny. Nie zmienia to jednak faktu, że można szukać środków, w których On wciąż jest jedynym pośrednikiem, choć niekoniecznie pierwszą Osobą kontaktową. Jak przy prośbie, aby ktoś się za nas pomodlił. No chyba że protestanci odrzucają nawet to, że ludzie mogą się za innych modlić, co stoi w oczywistej sprzeczności z przykładami z Biblii.
9 miesięcy temu / aaa
 
do Second. Kto odmawiał np. Nowennę Pompejańską ten wie, że Najświętsza Matka może uprosić u Pana Boga wszelkie łaski
9 miesięcy temu / do Second
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.