Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

KUL - co się stało z katolicką uczelnią? || NA STRAŻY


Odtwórz w YouTube
 

Co się stało z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim? Dlaczego kierownik Katedry Etyki na tej uczelni, ks. prof. Alfred Wierzbicki, bezkarnie hasa w lewicowych mediach, gdzie podważa katolickie nauczanie? Problem jest coraz głębszy... O tym mówił Paweł Chmielewski w poniedziałkowym wydaniu programu "Na straży".


DATA: 2020-10-07 14:23:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@zwykły wierny - Ks. A. Wierzbicki był ? łagodnie mówiąc ? bardzo przeciętnym pracownikiem KUL, śmiertelnie nudnym wykładowcą i grafomańskim poetą. To ks. abp Życiński zrobił go gwiazdą. Mianował rektorem seminarium, dyrektorem Instytutu Jana Pawła II, dał bezkarność jego wypowiedziom i podobnym mu ludziom. Kontynuuje to abp S. Budzik. Ale mądralińscy powiedzą: ?u Was na tym KUL-u panuje lewactwo?. A jednak nie było trzystu tysięcy listów czy telefonów polskich katolików do metropolity lubelskiego. Przede wszystkim nie było zaś milionów różańców w intencji katolickiego uniwersytetu. Przynajmniej KUL-owcy nie czuli siły tej modlitwy! Zostali sami. Mogli walić głową w mur. I trwać z polską młodzieżą. Ale ?zwykły wierny? powie, że siedzieli cicho! ?Oczywiście ze względu na swoje kariery!? Nawet na katolickich portalach czytam: ?nie daję na KUL już ani złotówki!?. Ale nigdzie nie przeczytałem: ?Codziennie modlę się za KUL?. I tą refleksją zamykam już moje ko
22 dni temu / Artes
 
@zwykły wierny - A teraz kilka przykładów możliwości działania KUL-owców. Kiedyś jeden z profesorów ? dziś już nieżyjący, zwrócił się do swego biskupa z pytaniem, jak ma traktować wypowiedzi ks. Hryniewicza? I co odpowiedział mu ks. abp J. Życiński? Nic ? kazał rektorowi go zwolnić! Nie było to możliwe, bo ów profesor był w wieku przedemerytalnym. Ale innych wyrzucał, ustanawiał katedry, nakazywał zatrudniać swoich. Najbardziej ucierpieli na tym księża. Mało kto pamięta, że ks. prof. S. Koczwara, którego wspaniałych homilii możemy słuchać na Youtubie został wyrzucony z KUL-u przez ks. abpa Życińskiego. Można było sapać do monitora, że Kołakowski przyjechał na Kongres Kultury Chrześcijańskiej na KUL, ale nikt się nie zająknął, że nie był on gościem KUL-u, tylko ks. abpa Życińskiego. A Bauman na KUL-u? ? ?no, patrzcie jakie zgorszenie!? ? ale to już następny metropolita, który o abpie Józefie mówi: ?mój wielki poprzednik?.
22 dni temu / Artes
 
@zwykły wierny - Tak! ? KUL jest własnością polskiego narodu, a nie tylko rektora uczelni, biskupa lubelskiego, społeczności akademickiej, czy nawet Kościoła instytucjonalnego. Dlaczego tak ważne jest uświadomienie sobie tego? Ponieważ to KUL ma misję ? nadaną przez ?ojców założycieli? kształtować katolicką inteligencję ? w zamierzeniach elitę polskiego narodu! Jestem ciekaw, czy mądraliński ?zwykły wierny?, który doskonale wie, jak przestawić tabernakulum w kościele akademickim i jak KUL-owcy mają się modlić i jak mają wybierać mądre władze wydziałowe ? czy kiedykolwiek odmówił chociaż jeden różaniec w intencji katolickiego uniwersytetu? Mogę się założyć, że nie poświęcił tej niezwykle ważnej dla polskiej kultury instytucji nawet zdrowaśki! Przecież łatwiej wylewać żółć na klawiaturę ? ?co tam u WAS na KUL-u się dzieje??, niż podjąć duchową walkę o polski Kościół i o katolicki uniwersytet.
22 dni temu / Artes
 
@zwykły wierny ? Ach jakie to zbawienne rady są! I urzekające w swej prostocie. Przestawić tabernakulum, zwolnić ks. Wierzbickiego, uciszyć ks. Szostka i Z. Kolbuszewską. Za chwilę się tym zajmiemy. I oczywiście napiszemy wszystkim pracownikom, żeby podejmowali mądre i odpowiedzialne decyzje, najlepiej po modlitwie o dary Ducha Św. Poprosimy jeszcze żeby wszyscy byli piękni i dobrzy. To z pewnością uzdrowi KUL z ideowego rozkładu. Ironizuję? Jak najbardziej! Bo tak łatwo ferować wyroki i pobożne rady zza klawiatury swego komputera. I parskać w stronę monitora: ?a fe! ? jaka u was zgnilizna moralna!? Trudniej wstać z miękkiego fotela i zrobić coś dla KUL-u, walczyć ? zwłaszcza duchowo, modlitewnie ? o katolicki uniwersytet. Tak ? walczyć! I zobowiązani są do tego nie tylko KUL-owcy, ale WSZYSCY POLSCY KATOLICY! Dlaczego? Bo ks. Idzi Radziszewski ? założyciel KUL-u uważał, że KUL: ?jest własnością polskiego narodu, a pieczę nad nim sprawuje polski Episkopat?.
22 dni temu / Artes
 
@ Artes: Jeśli już doszło do tego, że ratowanie KUL-u przerasta możliwości kulowskich intelektualistów i proszą o radę zwykłych wiernych, to podstawowa rada jest następująca: przede wszystkim podejmujcie mądre i odpowiedzialne decyzje ? najlepiej po modlitwie o dary Ducha św. Chodzi zwłaszcza o decyzje dotyczące zarządzania Uczelnią, a szczególnie wyboru władz i doboru pracowników. Jeśli ta rada zostanie realizowana, to zwykli wierni z pewnością nie będą szczędzić dalszych rad bezradnym kulowskim intelektualistom. Warto też nie ustawać w modlitwie o przywrócenie tabernakulum z Najświętszym Sakramentem na właściwe miejsce w kościele akademickim ? modlitwa czyni cuda i ten cud także może się stać nawet na tym ?dziedzińcu ...? ? wystarczy mieć wiarę jak ziarnko gorczycy.
23 dni temu / zwykły wierny
 
@ Artes: Czy ta PROPORCJA jest odpowiedzialna za wybór na stanowisko prodziekana Wydziału Nauk Humanistycznych KUL prof. KUL Z. Kolbuszewską, która znalazła się w gronie sygnatariuszy listu, którego autorzy protestowali przeciwko zwolnieniu z pracy E. Wójciak, dyrektorki Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu, która nazwała papieża Franciszka ? bardzo brzydko i wulgarnie? Działalność A. Wierzbickiego jest tylko symptomem ideowego rozkładu KUL-u. Doskonale, rzetelnie udokumentowanych publikacji na ten temat jest aż nadto, aby wyrobić sobie zdanie w tej sprawie ? wystarczy chcieć poznać prawdę, a nie jej zaprzeczać tuszując fakty. cdn.
23 dni temu / zwykły wierny
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.