DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Kukiz o aborcji w Szpitalu Św. Rodziny: „Jeśli się to potwierdzi, to niczym się to nie różni od sadystycznego zabójstwa”

Kukiz o aborcji w Szpitalu Św. Rodziny: „Jeśli się to potwierdzi, to niczym się to nie różni od sadystycznego zabójstwa”
fot. Boguslaw Sacharczuk / FORUM

Jestem znany z tego, że uważam samą aborcję za coś złego, za zabójstwo. Rzecz taka, żeby zostawić dziecko, które oddycha samo, po to, żeby umarło, to jest coś strasznego – powiedział Paweł Kukiz w programie „Jeden na jeden”. W ubiegłym tygodniu media poinformowały o dramatycznych wydarzeniach do jakich miało dojść w warszawskim Szpitalu Świętej Rodziny.

 

Według informacji podanych przez Telewizję Republika, w Warszawie doszło do uśmiercenia dziecka wskutek nie udzielenia mu stosownej pomocy lekarskiej. Dziecko urodziło się, mimo podjęcia haniebnej próby aborcji. Kobieta była w 24 tygodniu ciąży.

 

O komentarz do tych wydarzeń został poproszony w programie „Jeden na jeden” Paweł Kukiz. - Jestem znany z tego, że uważam samą aborcję za coś złego, za zabójstwo. Rzecz taka, żeby zostawić dziecko, które oddycha samo, po to, żeby umarło, to jest coś strasznego. Ja nie chcę tutaj ferować wyroków, bo nie znam szczegółów sprawy, ale jeśli rzeczywiście prokuratura potwierdzi doniesienia dotyczące śmierci tego dziecka, to niczym się to nie różni od sadystycznego zabójstwa - stwierdził muzyk i polityk. - Jeśli takie są procedury, to tym bardziej powinna się tym zająć i prokuratura, i Sejm - dodał Paweł Kukiz.

 

Paweł Kukiz był dopytywany przez prowadzącego program Bogdana Rymanowskiego, czy w takich przypadkach (dziecko z podejrzeniem zespołu Downa) aborcja powinna być zakazana. - Dzisiaj jadę do Krakowa na Albertianę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Tam najczęściej uczestniczą dzieci z zespołem Downa. To są kapitalne dzieci, bardzo dobre, kochane dzieci. Sam fakt, że ten zespół Downa jest wystarczającym powodem, by mordować takie dzieci, jest rzeczą straszną. Każdemu, kto decyduje się na taki zabieg aborcji, zalecałbym dłuższy kontakt z takimi dziećmi. To jest chodzące dobro - ocenił.

  

Źrodło: gosc.pl

luk

 

  

 

 

 

 


DATA: 2016-03-15 13:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No brawo, wreszcie ujawnili się konkretni wyborcy Kukiz15. Długo z tym czekali, ale lepiej późno niż wcale. Gratulacje wobec tych osób, bo myślałem ze zmarnowali swoje głosy.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Pan Paweł Kukiz to WSPANIAŁY CZŁOWIEK!Podziwiam go i nie tylko ja za to,że -ZAWSZE MÓWI TO CO MYŚLI!!!To nie wszystkim się podoba ale jest 100% prawym człowiekiem o polskim patriotą!!Tak trzymać panie Pawle!DUŻO ZDROWIA I POMYŚLNOŚCI DLA PANA I PAŃSKIEJ RODZINY!!
ponad 2 lata temu / magdalenka
 
odp:wmo - ja mam podobne odczucie , jeśli pis będzie szedł jak dotychczas to mój głos skieruje na pana Kukiza
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Jeżeli PiS będzie zachowywał się dalej, jak w tej konkretnej sprawie, to w przyszłych wyborach zagłosuję na Kukiz\'15. I oby wgrali. Zrobią porządek z tym okrągłostołowym układem.
ponad 2 lata temu / wmo
 
Zarówno pan Liroy jak i Kukiz pozytywnie mnie zaskoczyli bo co do panów z pis nie miałem nawet złudzeń że będą bronili życia najbardziej bezbronnych.|I jak to powiedział ostatnio pewien katolicki ksiądz "Pis ma na sobie znamię bestii już za czasów koalicji z samoobroną kilkudziesięciu posłów wy
ponad 2 lata temu / Jan
 
Zaczynam zmieniać zdanie o panu, Panie Kukiz. Szacunek. Do wczoraj byłem przekonany że jest Pan kolejnym celebrytą poszukującym nowych dróg dojścia do bogactwa. Ale ta wypowiedź spowoduje odsunięcie pana od koryta medialnego w Polsce.
ponad 2 lata temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.