DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Kukiz: nie mamy do czynienia z rozwojem nacjonalizmu, tylko obroną resztek konserwatywnych wartości

Kukiz: nie mamy do czynienia z rozwojem nacjonalizmu, tylko obroną resztek konserwatywnych wartości
Jerzy Dudek / FORUM

Żyjemy w czasach, których symbolem jest nagradzanie na olimpiadzie „zwyciężczyń” biegu na 800m, zaś sprzeciw wobec tego rodzaju praktyk oraz poszukiwanie oparcia na wartościach szufladkowany jest jako skrajny nacjonalizm. - Nie mamy do czynienia z rozwojem nacjonalizmu, tylko obroną resztek konserwatywnych wartości, które były spychane na margines – ocenia Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.

 

Pohukiwania liberałów i lewicy o budowaniu na historycznym resentymencie skrajnego nacjonalizmu, są niedorzeczne. - Jeśli cokolwiek dochodzi do głosu, to konsekwencje ultraliberalnej ideologii, której kwintesencją było nagrodzenie na olimpiadzie zwyciężczyń biegu na 800m. To jest właśnie ten model „róbta co chceta”: facet jest kobietą, ślimak – rybą. Właśnie przez to dziś ludzie tak mocno poszukują trwałej tożsamości i oparcia. Nie mamy do czynienia z rozwojem nacjonalizmu, tylko obroną resztek konserwatywnych wartości, które były spychane na margines. Dzieje się tak nie tylko w Polsce, ludzie nie chcą bez walki odebrać sobie tradycji – mówi Paweł Kukiz w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

 

Lider Kukiz’15 wskazuje też, że jego partia popiera wszelkie formy walki z kłamstwami o przeszłości. - Mój dziadek został zamordowany w Auschwitz nie przez nazistów, ale przez Niemców. Matka, która przeżyła powstanie, też nie mówiła „hitlerowcy”. Tym bardziej mieszanie Polaków z systemem Zagłady, który u nas skonstruowano, jest skandaliczne i należy je z surowością karać. Podobnie jak kłamstwa o zbrodniach banderowców i ukraińskich nacjonalistów na obywatelach naszej ojczyzny – dodaje.

 

Jak przypomnia, jego partia złożyła poprawkę do ustawy o IPN regulującą tę kwestię. - Mam tylko nadzieję, że prawo zacznie działać, nie pozostanie martwe tak, jak w przypadku faktycznej możliwości propagowania komunizmu. Istnieje komunistyczna młodzieżówka, która czci Bieruta i Stalina, członkowie partii Razem chodzą w koszulkach z Che Guevarą i nie ma problemu. A powinien być – dodaje.


Polityk deklaruje, że po wakacyjnej przerwie „uśpieni” wyborcy zostaną obudzeni za sprawą działań legislacyjnych. To także powrót do sprawy prac zespołu deregulacyjnego, który ma zająć się eliminowaniem sprzecznych ze sobą regulacji prawnych, spowalniających rozwój wolnego rynku. Wśród nowych projektów znaleźć się ma tzw. ustawa antysitwowa obejmująca nadzór nad sposobem obsadzania stanowisk w państwowych spółkach. Kukiz’15 chce także zająć się ograniczaniem przywilejów władzy, dostrzec grupy systemowo wykluczone (głównie przez system fiskalny) oraz forsować projekt ustawy o medycznej marihuanie.

 


Źródło: „Do Rzeczy”

MA

DATA: 2016-08-29 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Krzych: a to ciekawe, zwłaszcza w kontekście Kukiza :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
porównywanie używania DOWOLNYCH narkotyków przez DOROSŁYCH z aborcją świadczy jedynie o tym, że autor takiego porównania zupełnie nie ma pojęcia, o czym mówi; może coś brał???:))) nikt (a zwłaszcza rząd) nie ma prawa decydowac o moich uzależnieniach, dopóki nie są one zagrożeniem dla cudzego mienia bądź życia... to się nazywa wolność... a\'propos wypowiedzi Stormera - to był chyba żart??
ponad 3 lata temu / delgado
 
@Stormer; widzisz, dla lewaków to rasizm, ksenofobia i szowinizm; lewaki jakoś żywią straszne obrzydzenie do jakichkolwiek patriotycznych postaw za to promują sodomę, tumiwisizm, eutanazję, konsumpcjonizm, bezideowość a celem życiowym jest...? no właśnie, co jest waszym celem życiowym? Patrzycie na Francję pos...ną ze strachu, macie świadomość, że to wasze dzieło, które o zgroza dalej kontynuujecie, i nie macie żadnego poczucia odpowiedzialności. A przecież ludzie są mordowani, zastraszeni, babki molestowane...
ponad 3 lata temu / Krzych
 
"obroną resztek konserwatywnych wartości" - myśli może o ksenofobii, rasizmie i szowinizmie? :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
medyczna marihuana to wstęp do zalegalizowania jej oficjalnie, to tak jak z mordowaniem nienarodzonych do określonego wieku, albo z tymi związkami jednopłciowymi, że na początku tylko trochę, a w krajach z lewackimi wladzami odrazu po tym "tylko trochę" zalegalizowali całkiem ! ale przecież rokendrolowcy to w wielu przypadkach cpuni i im się zapisze legalną marihuanę jako lekarstwo na uzaleznienie od nielegalnej !
ponad 3 lata temu / narkotyki marihuanowe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.