DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Kukiz: „Musimy zrobić wszystko, żeby stworzyć podobne lobby za granicą, jakie mają Żydzi”

Kukiz: „Musimy zrobić wszystko, żeby stworzyć podobne lobby za granicą, jakie mają Żydzi”
fot. Boguslaw Sacharczuk / FORUM

W wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” Paweł Kukiz pytany był przez dziennikarza o swoją wizję kariery politycznej. Oprócz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych Kukiz chce także napisać od nowa konstytucję, wprowadzając wzmocnioną władzę prezydenta. Nie wyklucza w doprowadzeniu do tego celu koalicji z Jarosławem Kaczyńskim.

 

„Jeśli zostanie zmieniona konstytucja i zostaną wprowadzone JOW do Sejmu, to padnę na kolana, dziękując Panu Bogu i narodowi, a koalicjanta będę całował po rękach” – deklaruje Paweł Kukiz. Zaznacza, że po zmianie ustroju chce także doprowadzenia do konsolidacji Polonii, by mogła ona tworzyć zagraniczne lobby, podobne do tego, jakie mają Żydzi. Tym samym przyznał, że prożydowskie lobby istnieje i jest skuteczne.

 

Odnosząc się do Jarosława Kaczyńskiego stwierdził : „Jestem przekonany, że podobnie jak ja stawia Polskę ponad siebie”. Warunkiem skutecznej współpracy z PiS-em zdaniem Kukiza musiałoby być otoczenie Kaczyńskiego „ideowcami, a nie aparatczykami”. „On jest również ofiarą obowiązującego systemu i również jest w jakimś stopniu zniewolony przez aparat partyjny, który budował przez całe lata. Ten system już się postarzał i scapiał, a Kaczyński ideowo został wciąż młody. Jestem o tym przekonany” – podkreślił Kukiz.

 

Rockman-polityk odniósł się również do swojej wizji wymarzonego ustroju: „W środowiskach zwolenników JOW panuje przekonanie, że powinno się wprowadzić 460 okręgów i system parlamentarno-gabinetowy. Ja do tego grona nie należę. Uważam, że powinno dojść do wzmocnienia władzy wykonawczej poprzez wzmocnienie prezydenta”. Jak miałoby to wyglądać w praktyce? „Posłowie byliby wybierani w JOW na wzór systemu brytyjskiego, a prezydent miałby takie uprawnienia jak w modelu francuskim” – odpowiedział Kukiz.

 

Źródło: rp.pl

KRaj
DATA: 2015-07-10 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Facet jest niepoważny, i kumpluje z pisem.
ponad 4 lata temu / DVD
 
Albo idiota albo podstawiony/kupiony już przez bezpiekę.
ponad 4 lata temu / Ar
 
Jowy, nawet po referendum na "tak", wejdą dopiero za 5 lat. Czy Polska jeszcze będzie istnieć? "Lobby" można stworzyć tylko z pomocą pieniędzy. Czyich? W jaki sposób zdobytych? Za jaką cenę?
ponad 4 lata temu / Nieufny
 
Ale facet buja w obłokach! Żydy mają w swoich rekach z 50% światowej kasy, a Polacy gołe pupy, głodne dzieci, a zamiast inteligencji mają żulię. Z czym więc do ludu?!
ponad 4 lata temu / zgred
 
Kukiz ! Jeśli wierzy Pan Kłamczyńskiemu, to myślę , że Pan nic nie wie o polityce !
ponad 4 lata temu / Ave
 
Polacy powinni też utworzyć polski Mossad, który będzie egzekwować lewą kasę od przekrętów prywatyzacyjnych ukrytą na kontach zagranicznych a także ścigać za antypolonizm. Polacy muszą mieć świadomość, że nie każdy jest Polakiem, kto mówi po polsku! Michniki , Baumany, Tuski, Grosse, Hartmany itd. też mówią po polsku !
ponad 4 lata temu / vox populi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.