DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


2/2 W obecnej formie petycja jest dla katolika nie do zaakceptowania, niezależnie jakie znane nazwisko ją wspiera. Podpisanie petycji byłoby możliwe gdyby: 1. poproszono władcę o pomoc w przypomnieniu Pasterzom o ich obowiązku przywrócenia do świątyń PRAWDZIWIE KATOLICKIEGO KULTU, a więc sprawowania Najświętszej Ofiary w prawowitym łacińskim rycie rzymskim, bez nadużyć, bez profanacji; 2. wyjaśniono władcy naukę katolicką o wyższości władzy duchownej nad władzą świecką, aby w żadnym wypadku nie zachęcać go do postawienia się ponad władzą duchowną; 3. nie posiłkowano się antykatolickimi argumentami, np. masońską koncepcją tzw. wolności religijnej, która jest utopijną egalitarystyczną wizją wyzwolonego społeczeństwa, w którym władza zezwala na swobodne szerzenie każdej grzesznej perwersji pod postacią prawa do "wolności wyznania" - w praktyce wiąże się to z powszechną erozją jedynej prawdziwej wiary katolickiej, która przypomina o konieczności porzucenia grzechu.
8 miesięcy temu / Murem
 
1/2 Trawestując Św. Piotra: trzeba bardziej słuchać Boga niż publicystów! Wielu z nich wciąż jeszcze jest na bakier z uczcwością intelektualną, obstając przy wielorakich religijnych kompromisach. Katoliku, zacznij myśleć po katolicku i nie pozwól aby przy pomocy znanych nazwisk i krzykliwej akcji promocyjnej zachęcono Cię do poświadczenia pozoru prawdy w postaci choćby sugestii jakoby władca świecki rzekomo miał prawo zarządzać świątyniami rzymskokatolickimi. Dodatkowo, jeśli "apel", o którego podpisanie jesteś proszony, powołuje się na ideę tzw. wolności religijnej, wiedz, że używa wadliwego, antykatolickiego argumentu. "Wolność religijna" jest utopijną fantasmagorią sekty wolnomularskiej. Fałsz "wolności religijnej" godzi w tradycyjną doktrynę katolicką gdyż zrównuje jedyną prawdziwą religię rzymskokatolicką z fałszywymi religiami. Posługiwanie się ideą "wolności religijnej" to domaganie się SWOBODY WYZNAWANIA FAŁSZU, pod czym katolik nie może się podpisać.
8 miesięcy temu / Murem
 
trzeźwe spojrzenie bez zakłamywania
8 miesięcy temu / do Janek
 
W mojej parafii nie mozna sie wyspowiadac, ksieza tego nie moga robic az do odwolania. Dlaczego biskupi tego zakazu nie zniosa?
8 miesięcy temu / Aga
 
Katolicyzm polski: stawianie prawa nad człowieka, niedzielna Msza niczym teatr, bez wiary, tylko puste gesty, byle mineło. Nagle kryzys, a po nim lamenty że lud nie chce wracać, a po co ma wracać skoro zrozumiał że niebo nie zawali się na głowę, gdy się odpuści "Niedzielę". Wiernym nie potrzeba już świątyń, kapłanów żeby wierzyć, a straszenie piekłem kiedy, nie jeden wierny piekło przechodzi tu i teraz tylko utwierdza w przekonaniu o słuszności decyzji o odejściu. I tak naprawdę od dawna katolicyzm w Polsce jest w odwrocie a epidemia pokazała tylko prawdziwą skalę tego zjawiska.
8 miesięcy temu / Janek
 
Cale to grono I ich inicjatywa wykazuje jedno. Jaka jest ich wiedza i zrozumienie swojej religii wiary. Polecam wszystkim List do Efezjan 6 wers 12
8 miesięcy temu / Ministrant
 
Miejsc w kościołach dużo ludzie są odpowiedzialni
8 miesięcy temu / BZ
 
Panowie, bardzo Was cenię, ale porzućcie proszę posoborowie i wróćcie do KK z wielowiekową Tradycją i Prawdą w Mszy Świętej trydenckiej. Stańcie się apostołami z Emaus, przejrzyjcie na oczy!
8 miesięcy temu / gość katolik
 
Dlatego, że w kościele otwartym - na wzór wieży Babel - profanuje się Komunię, Najświętsze Ciało Pana Jezusa podając do rąk, zacząłem uczestniczyć we Mszy Świętej Wszechczasów - godnej i prawdziwej.
8 miesięcy temu / gość katolik
 
>Arcybiskup Vigano: decyzje o sprawowaniu kultu Bożego nie należą do władz świeckich.> Polecam Szanownym Panom do poczytania.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Rozwiazanie problemu zakazu otwierania kosciolow utrzymywanego przez Rzad ponad miare w stosunku do cywilnych podmiotów,oraz ochrona wolności nabożeństw z udzialem wiernych jest obowiązkiem Prezydenta wybranego przez ogol Obywateli.
8 miesięcy temu / wyborca
 
"Trzej Muszkieterowie" ale w jakiej OBRONIE ? Ewoluującego , EKUMENICZNEGO Kościoła chrześcijan i NOWEGO PORZĄDKU z Wieczerzą protestancką - novus ordo ? Przecież Kościół Katolicki jest AUTONOMICZNY to oni tego NIE WIEDZĄ i muszą PROSIĆ ? Co jest GRANE red. Lisicki ?
8 miesięcy temu / iskierka
 
uwazam ze bylbym bez honoru gdybym po tym ponizajacym katolikow cyrku oddal glos wyborczy na ten PIS OBY ONI NA ZAWSZE CHODZILI W ODSTEPACH DALEKICH OD POLSKI I BYLI ZA KOTARA ZAKRYWAJACA TEN POPIS UKNUTY W CIEMNYCH LOZACH CYRKLI wyznaje ze dotad glosowalem poprawnie na nich tak jak swego czasu na medrca Walense WSTYD
8 miesięcy temu / zbigniew
 
Zadziwia mnie, że piszemy do premiera jakbyśmy nie mieli pasterzy, gdzie oni są?
8 miesięcy temu / Ok
 
Niech nas Bóg broni przed podpisywaniem petycji w obronie novus ordo missae.
8 miesięcy temu / Szymon
 
Przydałaby się też jakaś wspólna prośba do naszych księży biskupów, aby nie rozpowszechniać w Polsce Komunii Św. "na rękę" i przypomnieć, że zwyczajem w Polsce jest jej udzielanie bezpośrednio do ust, który to zwyczaj a przy tym podstawowa norma w Kościele powinien być zachowany. Inaczej nawet nie zauważymy jak szybko coś, co jeszcze 2 miesiące temu, wydawało się w Polsce nie do pomyślenia na szerszą skalę także w Warszawie było to sporadyczne, nie mówiąc o wioskach, rozpowszechni się w sposób trudny do odwrócenia, ze szkodą dla szacunku do Najświętszego Sakramentu i przyszłości wiary katolickiej w naszym kraju, jak to miało miejsce tam, gdzie wspomniany sposób wprowadzono. Paradoksalnie właśnie teraz, gdy więcej osób może chodzić do kościoła, więcej osób, w różnych miejscach, zaczyna tak przyjmować Komunię Św., czasem po różnych zachętach, a dla innych widok taki stanowi wielki ból.
8 miesięcy temu / Tomasz Bartosi
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.