DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Kucharczyk, Lisicki, Górny zapraszają do wzięcia udziału w akcji „My chcemy Boga”

Kucharczyk, Lisicki, Górny zapraszają do wzięcia udziału w akcji „My chcemy Boga”

Ponad 18 tysięcy osób podpisało się pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zniesienia limitów dotyczących ilości wiernych mogących wziąć udział w Mszach Świętych i nabożeństwach odprawianych w polskich kościołach. Głos w sprawie akcji „My chcemy Boga” zabrali m.in. prof. Grzegorz Kucharczyk, Paweł Lisicki i Grzegorz Górny, którzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji.

 

Prof. Grzegorz Kucharczyk zwraca uwagę, że dzięki akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie im. Księdza Piotra Skargi wierni mogą wyrazić swój stanowczy opór wobec niezrozumiałych działań władzy i staną w obronie „najważniejszego sakramentu Kościoła”! – Wystarczy poczytać Katechizm Kościoła Katolickiego promulgowany przez św. Jana Pawła II, który ma przecież setki pomników w Polsce, żeby przypomnieć sobie Prawdę, której Kościół naucza od wieków. Jeżeli nie będziemy się do tego odwoływać to życie katolickie w Polsce uschnie – podkreśla.

 

Historyk nie ma wątpliwości, że obecna sytuacja jest wielką próbą. – Trzeba jednak ją umiejscowić w dłuższym ciągu. Przecież od kilku lat, a szczególnie od roku 2013 jesteśmy poddani anty-katechezie, która sprowadza się do tego, żeby sprowadzać Komunię Świętą jako dodatek do dobrego samopoczucia ludzi, którzy wybrali swoją własną drogę do zbawienia – wskazuje.

 

W podobnym tonie do sprawy odnosi się Paweł Lisicki. „Od samego początku, kiedy to władze uznały, że w kościołach wolno przebywać tylko pięciu osobom, uważałem, że są to decyzje zbyt restrykcyjne i za daleko idące. Podobnie obecnie, kiedy premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając zresztą na prośbę arcybiskupa Gądeckiego, zgodził się, by na osobę w kościele przypadało jedynie 15 metrów kwadratowych, wydaje mi się to decyzją wątpliwą i małoduszną”, zaznacza publicysta.

 

„Z zasady kościoły powinny być otwarte, a o tym, ilu wiernych może w nich w danym momencie przebywać powinni decydować proboszczowie. Reguła jest prosta: nie powinno dochodzić do tłoku i zagęszczenia. Wierzę w zdrowy rozsądek Polaków, a szczególnie polskich katolików”, tłumaczy, po czym wyraża wdzięczność Stowarzyszeniu im. Księdza Piotra Skargi za działania w tej sprawie „Duszą wolności człowieka jest wolność wyznawania wiary, wolność oddawania Bogu prawdziwego kultu”, podsumowuje Paweł Lisicki.

 

„Dlaczego rząd zapowiedział szybkie uruchomienie handlu i turystyki, otwarcie hoteli, muzeów i galerii, a wkrótce zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, siłowni, solariów czy klubów fitness, a pominął kościoły? Dlaczego w świątyniach wymagany jest limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, podczas gdy w innych miejscach, takich jak supermarkety, restauracje, bary, żłobki czy przedszkola zagęszczenie może być większe?”, pyta z kolei Grzegorz Górny. Jak wskazuje „epidemiologicznego punktu widzenia nie ma powodu do stosowania podwójnych standardów”.

 

„Dlatego obejmowanie przestrzeni kościelnej nieproporcjonalnymi obostrzeniami jest niezrozumiałe i krzywdzące dla osób wierzących. Tym bardziej, że dla milionów Polaków, w tym także zwolenników tego rządu, religia jest czymś ważnym, a niekiedy najważniejszym w życiu. Tymczasem otrzymują oni sygnał, jakby konsumpcja była ważniejsza od wiary, materia od ducha, profanum od sacrum. Czas, by rząd dokonał korekty swych planów wychodzenia z kwarantanny, uwzględniając potrzeby religijne Polaków”, wzywa Grzegorz Górny.

 

TK

 

Kliknij i podpisz petycję My chcemy Boga!

Czytaj także:
DATA: 2020-05-04 11:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

2/2 W obecnej formie petycja jest dla katolika nie do zaakceptowania, niezależnie jakie znane nazwisko ją wspiera. Podpisanie petycji byłoby możliwe gdyby: 1. poproszono władcę o pomoc w przypomnieniu Pasterzom o ich obowiązku przywrócenia do świątyń PRAWDZIWIE KATOLICKIEGO KULTU, a więc sprawowania Najświętszej Ofiary w prawowitym łacińskim rycie rzymskim, bez nadużyć, bez profanacji; 2. wyjaśniono władcy naukę katolicką o wyższości władzy duchownej nad władzą świecką, aby w żadnym wypadku nie zachęcać go do postawienia się ponad władzą duchowną; 3. nie posiłkowano się antykatolickimi argumentami, np. masońską koncepcją tzw. wolności religijnej, która jest utopijną egalitarystyczną wizją wyzwolonego społeczeństwa, w którym władza zezwala na swobodne szerzenie każdej grzesznej perwersji pod postacią prawa do "wolności wyznania" - w praktyce wiąże się to z powszechną erozją jedynej prawdziwej wiary katolickiej, która przypomina o konieczności porzucenia grzechu.
6 miesięcy temu / Murem
 
1/2 Trawestując Św. Piotra: trzeba bardziej słuchać Boga niż publicystów! Wielu z nich wciąż jeszcze jest na bakier z uczcwością intelektualną, obstając przy wielorakich religijnych kompromisach. Katoliku, zacznij myśleć po katolicku i nie pozwól aby przy pomocy znanych nazwisk i krzykliwej akcji promocyjnej zachęcono Cię do poświadczenia pozoru prawdy w postaci choćby sugestii jakoby władca świecki rzekomo miał prawo zarządzać świątyniami rzymskokatolickimi. Dodatkowo, jeśli "apel", o którego podpisanie jesteś proszony, powołuje się na ideę tzw. wolności religijnej, wiedz, że używa wadliwego, antykatolickiego argumentu. "Wolność religijna" jest utopijną fantasmagorią sekty wolnomularskiej. Fałsz "wolności religijnej" godzi w tradycyjną doktrynę katolicką gdyż zrównuje jedyną prawdziwą religię rzymskokatolicką z fałszywymi religiami. Posługiwanie się ideą "wolności religijnej" to domaganie się SWOBODY WYZNAWANIA FAŁSZU, pod czym katolik nie może się podpisać.
6 miesięcy temu / Murem
 
trzeźwe spojrzenie bez zakłamywania
6 miesięcy temu / do Janek
 
W mojej parafii nie mozna sie wyspowiadac, ksieza tego nie moga robic az do odwolania. Dlaczego biskupi tego zakazu nie zniosa?
6 miesięcy temu / Aga
 
Katolicyzm polski: stawianie prawa nad człowieka, niedzielna Msza niczym teatr, bez wiary, tylko puste gesty, byle mineło. Nagle kryzys, a po nim lamenty że lud nie chce wracać, a po co ma wracać skoro zrozumiał że niebo nie zawali się na głowę, gdy się odpuści "Niedzielę". Wiernym nie potrzeba już świątyń, kapłanów żeby wierzyć, a straszenie piekłem kiedy, nie jeden wierny piekło przechodzi tu i teraz tylko utwierdza w przekonaniu o słuszności decyzji o odejściu. I tak naprawdę od dawna katolicyzm w Polsce jest w odwrocie a epidemia pokazała tylko prawdziwą skalę tego zjawiska.
6 miesięcy temu / Janek
 
Cale to grono I ich inicjatywa wykazuje jedno. Jaka jest ich wiedza i zrozumienie swojej religii wiary. Polecam wszystkim List do Efezjan 6 wers 12
6 miesięcy temu / Ministrant
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.