DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kiedyż bardzo interesowałem się Newagem UFO, ezoteryka, etc. Potem dojrzałem, przeżyłem głębokie nawrócenie. Wszystkie swoje złe książki porozrywałem i wrzuciłem do śmieci. Następnie zasypałem je śmieciami i zalałem wiaderkiem wody z rozpuszczonym ciemnym barwnikiem. W ten sposób miałem pewność, że te książki nie trafią już w żadne ręce. Od tego czasu - co ciekawe i oczywiste - opuściły mnie różne kłopoty i trudności życiowe...
8 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Do ?Do Bibi?: proszę doczytać chodzi o Lubin, nie Lublin. Z radością poszłabym na prawdziwie katolickie rekolekcje, ale niestety w mojej miejscowości takich nie uświadczę nad czym nieustannie ubolewam..
8 miesięcy temu / Bibi
 
Do słowo pisane: O ironio ks. R.J. miał naukę poruszającą m.in. ojca kłamstwa, a sam ulega jego działaniu rozdając książki Carothersa. Nie czytałam, oddałam z powrotem i nie o to tu chodzi, mogą być najbardziej Boże jak to się wyrażasz, ale dają nieświadomym wiernym sygnał, że możemy być nawracani przez heretyków, a jak w kościele rozprowadza się nauczanie heretyckie, to pierwszy krok do odstąpienia od naszej świętej wiary i prawdziwego Kościoła. To jak łyżka dziegciu w beczce miodu..
8 miesięcy temu / Bibi
 
Dobrze ze ten ksiadz spalil te zle ksiazki. Czy to nie mowi ludziom ze nie maja kupowac takich smieci? To napewno przestroga od Boga. Te zle ksiazki truja ludzi. Teraz widac juz epidemie zatrutych ludzi, a to dlatego ze skusil ich szatan do kupienia sobie trucizny umyslowej. To bardzo przykre I smutne ze nasi ludzie nie potrafia nawet odroznic dobra od zla jezeli chodzi nawet o ksiazki. Ogladam program w TV gdzie wiele dzieci protestantow wraca zpowrotem na katolicyzm bo brakuje im tego co ich przodkowie wyrzucili z prawdziwej religi.
8 miesięcy temu / czlowiek
 
Zapraszamy na rekolekcje do kaplicy św. Stanisława na Kraśnickiej. Prawdziwe katolickie, a nie tam dziadostwo jakieś
8 miesięcy temu / Do Bibi
 
Może trochę o samych Targach w Warszawie. Byłem, widziałem... p. Krystian Kratiuk podpisał mi 2 swoje książki. Niesamowity ścisk w sobotę 06.04.. Sprzedawano, rozmawiano... Przykra niespodzianka, bo obok stoiska Polonia Christiana podpisywał swoją książkę... Marcin Zieliński ogromna kolejka. Był ks. Piotr Glas i red. T. Terlikowskim nowa książka, o. Leon Knabit, W. Gadowski, G. Brauna nie udało mi się spotkać i na koniec... p. Antoni Macierewicz :. Byli ojcowie dominikanie z Łodzi... Jak dla mnie za dużo nowoczesności np. Biblia dla dzieci, którą komentuje papuga.... Moim zdaniem był wyczuwalny z lekka podział na wydawnictwa tradycyjne i progresywne.
8 miesięcy temu / jac
 
Panie Oracz Wierny wyrzeka się ducha złego, grzechu i wszystkiego co do niego prowadzi. Więc powienien słuchać Kościoła także w materii czytelnictwa zgnilizny. Czytając nasiąkasz złem albo dobrem.
8 miesięcy temu / DNA
 
Proszę tu nie demonizować książki. To zwykła kopia, której kupujący zostaje właścicielem i może z nią zrobić co chce. Złe książki trzeba niszczyć tak jak gazetę. Gazetą też kiedyś się podcierano.
8 miesięcy temu / DNA
 
o. Joachim Badeni OP, opowiadał kiedyś o swojej fascynacji buddyzmem, zgromadził pokaźną bibliotekę, ale gdy w kocu doszedł do wniosku że religie wschodu są nie do pogodzenia z chrześcijaństwem, wszystkie książki wylądowały w piecu - opowiadał o tym w wywiadzie-rzece udzielonym redaktorom Tygodnika Powszechnego ! i opublikowanym przez wydawnictwo Znak !, jakoś nikt nie nazwał tego aktem barbarzyństwa
8 miesięcy temu / bvr
 
Powróćmy do Soboru w Konstancji i sprawy Jana Husa. Na ile kościół może ingerować w życie niewierzących? Nie powinien wogóle. Skoro niewierzący chce kupić i czytać o Harrym Potterze - niech nikt mu tego nie zakazuje. To jego życie, jego sprawa.
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Dokladnie odnosze takie samo wrazenie jak ty. W kosciolach na moim osiedlu w Krakowie tez ostatnio ma miejsce inwazja podejrzanych wspolnot uwielbieniowych typu Janki. Pogaszone swiatla, kolorowe reflektory, ludzie w transie chodzacy po prezbiterium, ogolna dyskoteka. Co chwile jakas hipnoza i glosiciele typu pan Karol Sobczyk, pan Zielinski. Ale niestety to wszystko dzieje sie pod patronaten abp. Jedraszewskiego. A niedawno tygodniowe warsztaty dla tzw. swieckich liderow, a jakze z p.Zielinskim odbywaly sie o zgrozo w Tyncu u benedyktynow. W innej krakowskiej wspolnocie Glos na Pustyni pana Karola Sobczyka goscila pani Mary Healy, ktora otwarcie glosi, ze jest uczennica Rendyego Clarka i ze od niego nauczyla sie uzdrawiac. Ale co sie dziwic jesli papiez Franciszek mianowal ja jako pierwsza kobiete w Komisji Biblijnej. Prosze zobaczyc na yt filmy z jej udzialem. Czas o tym wszystkim zaczac jawnie mowic, bo KK w Polsce jest bardzo mocno zagrozony!
8 miesięcy temu / Do Bibi
 
Książki Carothersa mają w większości imprimatur, nie ma tam treści szkodliwych, a chłop dobrze pisze. Oczywiście, że są też katoliccy autorzy. Z mojego doświadczenia wiem, że Ci ewangelizatorzy mają zwyczaj rozprowadzania różnych materiałów ewangelizacyjnych za ofiarę, naprawdę różnych, ale Bożych. Wam trafił się Carothers akurtat, co zrobić, ale chyba nie wciskali Ci na siłę? Akurat tę książkę możesz oddać komuś innemu, kto nie ma takich obaw jak ty. Pozdrawiam
8 miesięcy temu / słowo pisane
 
Owszem nie kupować, ale jak już ktoś kupił, lepiej zniszczyć spalić lub zniszczyć przed wyrzuceniem niż dać komuś innemu.
8 miesięcy temu / tak tak
 
Do złych książek mogących być trucizna dla ducha dołączają internetowe wrzutki nawiedzonych Złym duchem.Jednym z takich portalikow jest "Wskrzesiciel Narodów" Ilony Róż,osoby niezrównoważonej powołującej się na Dzienniczek sw.Faustyny. Owa pani kilka lat temu w Kaplicy klasztornej w Łagiewnikach w przypływie "posłannictwa" napadła na Ołtarz Miłosierdzia Bożego z Obrazem Jezu Ufam Tobie,oblewając go żrącą substancja powodując zniszczenia, tak ze ołtarz trzeba było remontować. Na szczęście Obraz był osłonięty pancerna szyba o której nie wiedziała. Ilona niezrażona nieudanym zamachem na Obraz wspólnie z drugim mężem prowadza "posłannicze" nauczania religijne w wielu tematach.
8 miesięcy temu / stan
 
Do złych książek mogących być trucizna dla ducha dołączają internetowe wrzutki nawiedzonych Złym duchem.Jednym z takich portalikow jest "Wskrzesiciel Narodów" Ilony Róż,osoby niezrównoważonej powołującej się na Dzienniczek sw.Faustyny. Owa pani kilkanaście lat temu w Kaplicy klasztornej w Łagiewnikach w przypływie "posłannictwa" napadła na Ołtarz Miłosierdzia Bożego z Obrazem Jezu Ufam Tobie,oblewając go żrącą substancja powodując zniszczenia, ze ołtarz trzeba było remontować. Na szczęście Obraz był osłonięty pancerna szyba o której nie wiedziała. Ilona niezrażona nieudanym zamachem wspólnie z drugim mężem prowadza "posłannicze" nauczania religijne w wielu tematach.
8 miesięcy temu / stan
 
Kilka lat temu "Harry Potter" był w kanonie lektur obowiązkowych. Słyszałam od kilku księży, że to jest zła książka, że nie należy jej czytać, ale żaden nie powiedział, dlaczego. Dopiero chyba w ubiegłym roku usłyszałam, z ust księdza Piotra Glassa, że w tej książce są prawdziwe zaklęcia z jakiejś księgi zaklęć i że egzorcyzmował kobietę, która została opętana z powodu tej książki. Księża powinni mówić o takich rzeczach uczniom, rodzicom, nauczycielom i w ogóle na kazaniach, ale chyba boją się, że ktoś ich wyśmieje.
8 miesięcy temu / O Harrym
 
Dokładnie dzisiaj w mojej parafii w Lubinie rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne prowadzone właśnie przez księdza Jarosiewicza z jego tzw. ekipą ewangelizatorów świeckich. Po mszy wszyscy wierni przy wyjściu otrzymywali za dobrowolną ofiarę egzemplarz książki, która ma pomóc lepiej przeżyć te rekolekcje i przygotować do świąt Wielkanocy. Jaka to książka skoro tak głośno o książkach? Otóż nosi ona tytuł "Zwycięstwo na górze uwielbienia" autorstwa Carothers Merlin R. Tytuł wzbudził moją czujność, przeczytałam opis z tyłu okładki, wystarczyła mi informacja o autorze: amerykański pastor, rekolekcjonista, ceniony kaznodzieja... Czy brakuje już książek KATOLICKICH żeby przygotować wiernych do świąt? Czy mają nas nauczać HERETYCY? I to właśnie wyczerpuje dla mnie temat owego kapłana "katolickiego". W sklepie fundacji ks. R.J. "sms z nieba" są też w ofercie książki słynnego Marcina Zielińskiego. To już Harry Potter mniej szkodliwy jak dla mnie..
8 miesięcy temu / Bibi
 
Nie ubolewałabym tak nad krytyką odnośnie tego performens. Trzy razy ks. R. Jarosiewicz był w mojej parafii, ze swoją "ekipą". Upadki "w Duchu Świętym" przed Ołtarzem. Zachwycał się Marcinem Zielińskim. W kościele huk gitarowy, piosenki "sakro-polo" "Chrystus jest moim superbohaterem". I także było palenie książek, słoników i jakiś innych przedmiotów. Może ksiądz nie powinien tak szukać rozgłosu na Twitterze, może to da księdzu do myślenia.
8 miesięcy temu / Sally
 
O braku reakcji Episkopatu Polski czy poszczególnych hierarchów Kościoła Katolickiego na rożne bulwersujące sprawy dotyczące poniżania wiary katolickiej lub tez wybryki poszczególnych księży ?celebrytów? można by już tomy napisać. Jakoś dziwnie reakcja jest niemal natychmiastowa gdy trzeba kogoś ?zrąbać? że stanął w obronie katolickich wartości. Moim zdaniem o przypadku tu nie może być mowy.
8 miesięcy temu / Tina
 
Brawo Gdańsk!!
8 miesięcy temu / Agna
 
Niech sobie palą. Byleby nie zakazywali czytać chyba że swim dzieciom
8 miesięcy temu / Konserwatywny
 
Wielu dziennikarzy przywołało przykład hitlerowców palących książki i związane z tym skojarzenie. Kiedy wreszcie nabierzemy odporności na manipulację. Często jako przykład podaje się że spalono dzieła Karola Marksa, to ulubiony przykład marksistowskiej lewicy. Hitlerowska akcja była wybitnie antysemicka a silne poparcie w niemieckim społeczeństwie zyskała dlatego bo tak propaganda Goebbelsa pokazywała jak przebiega "oczyszczanie niemieckiego ducha". Ale w przemówieniu Goebbels powiedział "płomienie strawią stary świat, nowy narodzi się z płomieni naszych serc". Przepowiadanie zburzenia starego świata to też ulubione zajęcie marksistowskich rewolucjonistów.
8 miesięcy temu / Jazzz
 
Przeciwko księdzu Jarosiewiczowi a dokładniej przeciwko niszczeniu i paleniu ZŁYCH KSIĄŻEK i reszty, która prawidłowo znalazła swoje miejsce na stosie, wystąpił nasz prymas Polak w swojej wypowiedzi, najwyraźniej stając w obronie zła !!! To niesłychanie godna pogardy postawa prymasa Polaka. JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ !
8 miesięcy temu / Daro
 
Ksiądz Jarosiewicz to niezwykły i odważny kapłan, należą mu się wyrazy szacunku. Dlaczego uważam że postąpił słusznie ? Francuzi przegapili moment, w którym POWINNI ZACZĄĆ PALIĆ ZŁE KSIĄŻKI, teraz we Francji palą się kościoły a nawet są wyburzane.Akty profanacji, łącznie z ekskrementami na ołtarzu i na Hostii oraz akty dewastacji liczy się już w tysiącach rocznie. Nie przegapmy tej chwili.
8 miesięcy temu / Jazzz
 
Jest ostry rozdźwięk między opiniami na temat spalenia. Zobaczcie wypowiedź ks Kobylińskiego na ten temat na onecie. Zarówno ks Małkowski jak i ks Kobyliński to mądrzy ludzie. Nie wiadomo już kogo słuchać.
8 miesięcy temu / O
 
Nie prościej byłoby zwyczajnie nie kupować takich książek i chronić bliskich przed nimi jeśli się nam nie podobają? Po co od razu niszczyć wszystko co nam nie pasuje, każdemu należy się szacunek, nawet jeśli się nie zgadzamy. A palenie książek budzi złe skojarzenia z tym co kiedyś działo się w przeszłości
8 miesięcy temu / Aha
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.