DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Która Konwencja dla Polaków – genderowa czy prorodzinna?

Która Konwencja dla Polaków – genderowa czy prorodzinna?
Fot. Tak dla rodziny, nie dla gender

Trwa zbiórka podpisów wspierających kampanię, której celem jest wypowiedzenie Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej oraz zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. – Od kilku lat upominamy się o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Wiele krajów – w tym wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej, poza Polską, nie przyjęły tej konwencji, a teraz czekają na nas – przypomniała Lidia Sankowska-Grabczuk, rzecznik inicjatywy „Tak dla rodziny, nie dla gender” w „Poranku Siódma – Dziewiąta” Radia Warszawa.

 

 

Nie wnosi nic do przeciwdziałania realnej przemocy w rodzinie, a nasila patologie społeczne. Europejskie badania mówią, że Polska ma jeden z najniższych odsetków przemocy wobec kobiet przy jednej z najwyższych „raportowalności”. Dla porównania, jeden z najwyższych odsetków mają kraje skandynawskie, gdzie ideologia gender wprowadzana jest od lat – podkreśliła w nawiązaniu do genderowego dokumentu rzecznik inicjatywy „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

 

Należy zająć się prawdziwymi źródłami przemocy, o których mówi choćby WHO. O alkoholizmie, paskudnej seksualizacji, pornografizacji wizerunku kobiety i nastolatki w przestrzeni publicznej, o kompletnym rozkładzie więzi rodzinnych konwencja nie mówi ani słowa. Te czynniki zawarte są w Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, której projekt powstał kilka lat temu, i który jesteśmy w stanie w każdej chwili przekazać rządowi do prac – zapewniła Lidia Sankowska-Grabczuk.

 

Wciąż trwa zbiórka podpisów osób popierających inicjatywę. Projekt „Tak dla rodziny, nie dla gender” cieszy się poparciem polskich biskupów. – Na stronie www.chronmyrodziny.pl znajduje się więcej informacji o konwencji, a także karta do zbierania podpisów pod naszym projektem. Czasu nie zostało już wiele, a potrzeba 100 tysięcy podpisów – zachęcała rzecznik.

 

 

Źródło: Radio Warszawa

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-11-17 19:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Margerita: Dziecko, pogódź się z faktem, że stwierdzenie, że przemoc w rodzinie jest zjawiskiem marginalnym wynika wyłącznie z faktu niezgłaszania incydentów do odpowiednich służb. Czy ci się to podoba, czy nie. Konwencja Stambulska jak najbardziej służy zapobieganiu przemocy, ponieważ państwa, które ją ratyfikowały przyjmują jej zalecenia do swojego prawa. Zrozum, ograniczony gimbusku, że poprzez samo ratyfikowanie konwencji przemoc w rodzinie nie zniknie, ale dzięki temu, że konkretne jednostkowe przypadki będą zgłaszane, nie będzie zjawiskiem MARGINALNYM.
1 miesiąc temu / Margeritta
 
uchwalenie prawa genderowego będzie gwoździem do trumny dla instytucji małżeństwa/rodziny,która i tak lezy na marach z powodu ustaw:kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz o przemocy w rodzinie,na mocy których rodzina/małżeństwo jest całkowicie upaństwowiona,i to państwo decyduje o losach rodzin/małżeństw;
1 miesiąc temu / marek
 
Dziecko pogodz sie z faktem, ze gender niesie ze soba przemoc i tyle. Gdyby ta konwencja zwalczala przemoc tedy nie byloby jej w krajach ktore ja przyjely i od dawna stosuja sie do tych niepowaznych wytycznych. U nas przemoc wobec kobiet jest zjawiskiem MARGINALNYM czy ci sie to podoba czy nie.
1 miesiąc temu / @Margerita
 
"Polska ma jeden z najniższych odsetków przemocy wobec kobiet przy jednej z najwyższych ?raportowalności?" - czyli że w Polsce zjawisko przemocy domowej występuje rzadko, tyle, że nie podano do jakich danych odnosi się ten"odsetek". A jak jak wymierzyć tą "raportowalność"?
1 miesiąc temu / Margeritta
 
To nie jest CEDAW ONZ-towska o likwidacji wszelkich form podpisana przez Kom. i przesłana wszystkim ministrom PO/PSl do stosowania dalej???? Skończmy z hasełkami, tabliczkami.
1 miesiąc temu / Roman
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.