DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Od Katarzyny II Rosja wpisała się w system finansowania niegodnych celów, w rozwój militaryzmu zbieżnego z myśleniem pruskim, a od r. 1945 w światowy system finansowania wyścigu w kosmosie, technologii samolotowych, helikopterowych i podwodnych oraz nawodnych, bomb atomowych i termojądrowych. Niemiecka arystokratka, caryca rosyjska, nie miała litości dla Rosjan i wpędziła Rosjan w nędzę, dlatego Władimir Bukowski, Jerzy Rudlicki mówią Katarzyna Mała, a nie Wielka. Władza epoki Putina postępuje jak władza pruska: autystyczny Fryderyk II, jeszcze jeden autystyczny nieszczęśliwy król narzucił państwom niemieckim wadliwy zbrodniczy styl myślenia, stąd niebywały w historii i nigdzie indziej niespotykany fenomen niemieckich zbrodni. Prusy zniszczyły państwa i ludy niemieckojęzyczne. ZSRR był niezbędny jako holownik techn.
ponad 4 lata temu / Zielinski Andrzej
 
@kkkrzych W cywilizowanym świecie imiona się tłumaczyło. Przecież Ci ludzie mają konkretnego świętego za opiekuna (Jana lub Jerzego w tym przypadku). To świadectwo pewnej wspólnoty kulturowej ufundowanej na pniu chrześcijańskim.
ponad 4 lata temu / Andrzej
 
Jan Pershing, Jerzy Patton - co to za maniera tłumaczenia imion obcojęzycznych? Sam artykuł bardzo ciekawy.
ponad 4 lata temu / kkkrzych
 
Amerykanie i Anglicy nawet ci o anty-sowieckim nastawieniu mieli niechętny stosunek względem Polski i Polaków. W Jałcie i Poczdamie nasi zachodni "sojusznicy" sprzeciwiali się nowej polskiej granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej licząc że silne powojenne Niemcy staną się cennym sojusznikiem przeciw ZSRS. Analogicznie postąpiono z Japonią, Polska tej rozgrywce mocarstw nie była w ogóle traktowana jako poważny podmiot państwowy. W tamtych czasach osoby o poglądach antykomunistycznych bardzo często w mniejszym lub większym stopniu sympatyzowali z niemiecką zarazą.
ponad 4 lata temu / Filip S
 
Warto wspomnieć, że Patton był niechętnie nastawiony do tzw. narodu wybranego, nasiliło się to zwłaszcza podczas pobytu w Europie i tutaj raczej możnaby szukać źródeł ewentualnych spisków na życie Generała (okoliczności tego wypadku były dość dziwne).
ponad 4 lata temu / Luki
 
Kiedy III Armia USA pod wodza George Pattona weszla na teren III Rzeszy bedac juz w miescie Dessau przezy- dent Harry nie zgodzil sie,by wojska USA ruszyly na Berlin,ktory zgodnie z ustaleniami miala zajac Armia Czerwona.Wtedy rozgoryczony wroz ZSSR gen.G.Patton rzekl:"Pozwolili nam wykopac jednego gnoja,a jednoczesnie zmusili nas zebysmy pomogli usadowic sie nastepnemu - rownie zlemu,a nawet jeszcze gorszemu czerwonemu gnojowi!" I za to zapewne musial zginac przez swingowany wypadek zderzenia sie z samochodem ciezarowym,co spodowalo powazne obrazenia cielesne generala i smierc. Ten wypadek urzadzili Rosjanie,wiedzac,ze general jest ich wrogiem jako antykomunista.
ponad 4 lata temu / Jan Orawicz
 
Pisze Pan: " wyniku działań tajnych służb sowieckich." Gdyby to były tylko sowieckie, a nie amerykańskie, to by dawno, lub od razu znaleziono.. To współpraca "służb" służących złemu.
ponad 4 lata temu / Mirosław Dakowski
 
Jeśli komuś przeszkadzał Patton, to Amerykanom, a nie (nie w takim stopniu) ZSRR.
ponad 4 lata temu / leon
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.