DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Kto wpłaci więcej do funduszu zmian klimatycznych? COP23 podejmie kosztowną decyzję!

Kto wpłaci więcej do funduszu zmian klimatycznych? COP23 podejmie kosztowną decyzję!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W sobotę w Bonn rozpoczęły się 12–dniowe negocjacje klimatyczne z udziałem 196 państw. Przy tej okazji ekolodzy zorganizowali demonstrację, domagając się od rządów przyspieszenia działań w celu powstrzymania rzekomego globalnego ocieplenia, poprzez jak najszybszą likwidację elektrowni węglowych. Uczestnicy szczytu zdecydują, które państwa będą musiały wpłacić więcej – z powodu oporu USA – na fundusz zmian klimatycznych.

 

Od czasu zawarcia porozumienia paryskiego w 2015 roku propagatorzy ideologii globalnego ocieplenia mają problem z pozyskaniem środków na realizację niezwykle kosztownych programów transformacji energetycznej, obciążających gospodarki wielu krajów, a w konsekwencji zwykłych podatników.

 

Konferencja COP23 pod przewodnictwem małego państwa wyspiarskiego Fidżi ma przymusić państwa do konsekwentnej realizacji postanowień porozumienia paryskiego z 2015 roku, mimo że wiele państw wciąż go nie ratyfikowało.

 

W siedzibie COP23 w Bonn – w miejscu, z którego wypływają kuriozalne propozycje m.in. ograniczenia liczby ludności na świecie pod pretekstem ochrony klimatu (raporty Klubu Rzymskiego) – panuje nastrój nadziei i optymizmu. Organizatorzy spotkania liczą, że państwa ostatecznie zaakceptują przepisy wykonawcze do porozumienia paryskiego, które ogłoszono 4 listopada 2016 roku.

 

Zobowiązują one do wpłaty środków na specjalny fundusz w celu przystosowania się do „zmian klimatycznych” i skutecznego monitorowania przestrzegania porozumienia paryskiego.

 

Podczas tegorocznego szczytu kluczowe mają być trzy kwestie: osiągnięcie postępu w zakresie zobowiązań na okres przed 2020 roku, postęp w zakresie realizacji programu prac w celu wdrożenia porozumienia paryskiego oraz jasność w zakresie projektowania „podsumowań zbiorowych wysiłków stron w związku z postępem w kierunku długoterminowego celu”.

 

COP23 ma wyegzekwować od państw łączną wpłatę w wysokości 100 mld dol. rocznie. Grupa doradcza UNFCCC zgodziła się również na mianowanie dwóch „mistrzów wysokiego szczebla”, którzy mają pomóc w realizacji porozumienia w sprawie zmian klimatu. Są nimi minister ochrony środowiska Maroka, Hakima El Haite i francuski ambasador Laurence Tubiany.

 

Sygnatariusze paktu paryskiego mają porozumieć się w sprawie wprowadzenia w życie paktu paryskiego – bez udziału USA – i rozwiązać kwestię podziału kosztów między siebie. W przyszłym roku państwa miałyby podpisać bardziej szczegółowe porozumienie.

 

Na świecie działa prawie 7 tys. elektrowni opalanych węglem. Kolejne elektrownie są w budowie lub w przygotowaniu, głównie w Indiach, Chinach, Turcji, Indonezji, Wietnamie i innych krajach azjatyckich. Nawet Niemcy planują budowę nowych elektrowni węglowych. Energia słoneczna i wiatrowa nadal stanowią niewielką część globalnej produkcji energii.

 

Carl-Friedrich Schleussner, naukowiec z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu w Niemczech i współautor ostro krytykowanych, sfałszowanych raportów oenzetowskich o rzekomym ociepleniu powodowanym przez człowieka ostrzega, że „jeśli emisja dwutlenku węgla nie zostanie ograniczona, poziom oceanów może podnieść się o około 130 cm do 2100”.

 

 

Źródło: thelocal.de / guarddian.co.uk

AS

 

 


DATA: 2017-11-06 14:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak na razie, to poziom oceanów opada.
ponad 2 lata temu / Gość Janek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.