DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Niestety polski rzad nie odrobil lekcji z historii.
ponad 1 rok temu / Michal
 
Warto przeczytać. Krótko i konkretnie. PS. Mam wrażenie, że PIS wygrał w ostatniej chwili dla Polski.
ponad 1 rok temu / Xjd
 
Fatima!
ponad 1 rok temu / Gość
 
Nie można zapominać, iż władze Polski (cywilne i wojskowe) były spenetrowane przez masKonów, za zgodą "marszałka" samouka Piłsudskiego (rewolta r. 1926 za złoto masonerii, z UK). Zdaje się też, że dowódcy wojskowi mieli zapowiedzianą ewakuację na Zachód, przez Francję. Nie można zapomnieć, iż sekretarzem gen. Sikorskiego był masKon Józef Rettinger (który nie wsiadł z Sikorskim do wiadomego samolotu). REASUMUJĄC: można postawić tezę, iż celem tej wojny było "rozjechanie Polski" i obrona Zachodu bitnymi Polakami (a do czego Naród Polski jest zdolny pokazała Odsiecz Wiedeńska i Cud nad Wisłą). +++ Króluj nam Chryste, w Polsce i wszędzie!
ponad 1 rok temu / Jurek
 
przypomnij pan że jedynie turcja udzieliła polsce informacji o uderzeni sowietów z niemcami taktora nigdy nie uznała rozbioró
ponad 1 rok temu / normalni rodacy
 
I tak dla "polskich" władz od lewa do prawa największym zagrożeniem je polski Naród-nowe regulacje prawne jeszcze zaostrzaja dostep do broni,którą posiada 3% wybranców -u sąsiadów,Czechów ,Niemców czy Rosjan to 20-35%
ponad 1 rok temu / koło historii
 
Wszystko było nagrane, klęska, Katyń i linia Curzona, porównaj http://www.pch24.pl/amerykanska-partia-szachow,25155,i.html#ixzz5RNpNrm2P Wiedział nie tylko rząd. Nie wiedział kapitan Władysław Raginis, dowódca obrony Wizny, przypuszczam,że wiedzial Czesław Młot-Fijałkowski, dowódca Samodzielnej Grupy Operacyjnej ?Narew?, mason, ktory nie przyszedł Raginisowi z odsieczą. Wiedział na przykład Karol Wojtyła (senior), gdy we wrześniu 1939 z synem udał się w Sandomierskie, by przeczekać zawierychę.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Oczywiście, cały rząd wiedzial. Dlatego już w lipcu 1939 cała polska flota wojenna i handlowa była poza Bałtykiem. I dlatego Rydz-Śmigly rozkazał "Z BOLSZEWIKAMI NIE WALCZYĆ", bo to są nasi przyszli sojusznicy.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Brytyjczycy nie zachowali się honorowo. Dostali od Stalina propozycję, aby Brytole zapłacili z góry, Polską czyli nami, Stalinowi, za alians Sowiecko-Brytyjski. Ze względu, że Brytole i ich delegacja z marsz. Ironsidem nie miała prerogatyw i realnej siły sprawczej (nacisk na Polskę), aby porozumieć się ze Stalinem, ujawnienie tej informacji było konieczne, aby wysondować zdanie na ten temat władz 2-giej RP. Dzisiaj dzięki światłemu przewodnictwu Dobrej Zmiany, obce mocarstwa mają już takie prerogatywy i siłę sprawczą - kilka tysięcy żołnierzy wojsk sojuszniczych w Polsce (tzw. grupa batalionowa) i całkowicie rozbrojone społeczeństwo. Gdy zajdzie potrzeba, z pewnością przypilnują, aby Polacy nie zrobili czegoś głupiego.
ponad 1 rok temu / Ruski Troll
 
A ABW dalej śpi i nie reaguje na działania obcych agentów w tym rządzie na te kolacyjki z o,7L jonny danielsem i te ukraińskie kowale niemieckie hrabinie czy spotkania masońskie w pijalniach wód y jeżeli prawo zabrania zabijać szpiegów to trzeba zmienić prawo lub uzbroić naród.....ciekawe co bedzie po kolacyjce z donaldem .bez złudzeń ustawka 441i mniej niż zero
ponad 1 rok temu / pol
 
Pamiętajmy, że 17. września w tym roku jest 25. rocznicą opuszczenia armii sowietów terytorium IIIRP. To powód do radości i nie można o tym zapominać.
ponad 1 rok temu / Warto sobie przypomnieć.
 
Wszyscy próbują ustawiać wyjaśnienie sprawy jedynie z punktu widzenia świeckiej interpretacji. Nikt w tym nie widzi konsekwencji działań sanacyjnych demoralizujących społeczeństwo polskie. Zło moralne wprowadzane celowo mści się wielokrotnie, lecz dzisiejsze nowoczesne czasy nie przyjmują takiej interpretacji do wiadomości. Pokłosie szaleństwa oświeceniowej rewolucji naukowej.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
A co za wariat tak układa sobie politykę zagraniczną aby po obu stronach granicy mieć potężne wrogie mocarstwa??? Angole i Francuzi nie dostrzegli nas w Sierpniu 1939 roku bo prawdopodobniw obawiali się (moim zdaniem nie słusznie) że Polacy się przebudzą i dogadają się z Hitlerem a conajmniej ogłoszą neutralność a masonom chodziło o to żeby jak to mawia pan Braun wepchnąć Polskę pod pociąg...
ponad 1 rok temu / Jan
 
@Filip s to nie prawda gdybyśmy mieli takie informacje dajmy na to 26 sierpnia 1939 mogliśmy jeszcze dojść do porozumienia z Adolfem H tsk jak np Słowacja pod rzadami księdza który po wojnie przeplacił to co prawda życiem ale to Polacy a nie Słowacy doświadczyli masakry podczas 2 WOJNY światowej
ponad 1 rok temu / Jan
 
Jak się to czyta aż ciężko uwierzyć że ludzie którzy walczyli z komuną w 1920 ( albo chociaż wiedzieli co się wtedy stało) nie widzieli żadnego zagrożenia. Przeciez to byla ta sama czerwona zaraza
ponad 1 rok temu / Romaquadrata
 
Polska w żaden sposób nie mogła mieć szans w samotnej walce zbrojnej przeciwko sojuszowi sowiecko-niemieckiemu. Nawet gdyby rząd polski znał treść paktu ribentropp-mołotow to i tak niewiele by to zmieniło.
ponad 1 rok temu / Filip S
 
Jeśli Bóg istnieje, powinien pozamiatać Europę Zachodnią i USA, bo przeginają od setek lat.
ponad 1 rok temu / Jeffs
 
Niestety, historia uczy że niczego się z niej nie uczymy. Wtedy mieliśmy pojedynczych agentów w rządzie. Teraz mamy w rządzie pojedynczych i bardzo nielicznych uczciwych Polaków. A ludzie myślą ze będzie dobrze a działania polityków ich nie dotykają.
ponad 1 rok temu / PM
 
W 1920 była powszechna modlitwa o zwycięstwo - i ono przyszło. Przed 1939 w kręgach władzy szerzył się okultyzm - i dobrze wiemy ze Starego Testamentu, jakie są tego skutki.
ponad 1 rok temu / mb
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.