DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Kto ukarze Adama Bodnara? Rzecznik Praw Obywatelskich szkaluje Polaków

Kto ukarze Adama Bodnara? Rzecznik Praw Obywatelskich szkaluje Polaków
fot.Simona Supino / FORUM

Według Adama Bodnara Polacy uczestniczyli w realizowaniu Holocaustu. To nie żart, Rzecznik Praw Obywatelskich naprawdę to powiedział. Za swoje słowa już przeprosił, ale olbrzymi absmak pozostał.


- Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holokaustu. W tym także naród polski — powiedział na antenie TVP Info Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jego słowa zostały bardzo szybko skrytykowane przez internautów – Bodnar zdecydował się więc na opublikowanie oświadczenia zawierającego przeprosiny.


Oto co napisał Bodnar:

„Pragnę przeprosić wszystkie osoby, które mogły poczuć się dotknięte formą mojej wypowiedzi na antenie TVP Info 20 czerwca 2017 r. w programie Minęła dwudziesta. Odpowiadając na pytanie prowadzącego wyjaśniłem, iż nie ma żadnych wątpliwości, że za Holokaust byli odpowiedzialni Niemcy. Jednocześnie pozwoliłem sobie zauważyć, że także wśród Polaków były jednostki, które uczestniczyły w tym straszliwym procederze. Świadczą o tym choćby wyroki śmierci wykonywane przez Armię Krajową na takich ludziach. Z drugiej strony, mieliśmy niezwykle liczne przykłady odwagi, poświęcenia i bohaterstwa w przeciwstawianiu się zbrodniom Holokaustu, o czym świadczyć może choćby postawa Jana Karskiego”.


Rzecznik przypomniał też swoje zaangażowanie w kwestię prostowania kłamliwych informacji podawanych przez zagraniczną prasę o rzekomych „polskich obozach śmierci”.  


Adam Bodnar został wybrany Rzecznikiem Praw Obywatelskich przez Sejm zdominowany przez posłów PO i PSL. Wcześniej związany był ze środowiskami lewicowymi i zaangażowany między innymi w sprawy środowisk LGBT. Rzecznika bardzo trudno jest odwołać przed upływem pięcioletniej kadencji, ale można to zrobić – w przypadku sprzeniewierzenia się przez niego złożonemu ślubowaniu, na wniosek Marszałka Sejmu lub grupy co najmniej 35 posłów o losach Rzecznika decyduje później Sejm.

 

 

kra
DATA: 2017-06-22 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, czy Bodnar wie, że AK likwidowało też żydów współpracujących z okupantem. ...i tym niemieckim i sowieckim. Ciężkie życie mieli i czekiści i ci z żagwi i judenratów nie mieli spokojnego życia.
ponad 2 lata temu / Hmmm
 
Powtarzasz się. Starcza skleroza cię gnębi, dlatego zapomniałeś że już napisałeś to samo jako czesiek.
ponad 2 lata temu / do NN
 
trzeba robić czystkę i to koniecznie.Wszędzie muszą być NASI ludzie.
ponad 2 lata temu / nn
 
Pozew i milionowe odszkodowanie od pana B. oraz natychmiastowa dymisja.
ponad 2 lata temu / M
 
W Polsce zawsze występował deficyt elit, odwagi i poświęcenia. Wystarczy wspomnieć np. raptem łącznie ok. 1 mln żołnierzy spośród ponad 30 mln populacji, walczących w czasie II WŚ na wszystkich frontach i w podziemiu, czy też garstkę twórców Konstytucji Maja i przeciwstawiającą się im wielomilionową obojętną. Polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata jest niecałe 7 tys. wobec 3 mln wymordowanych Polaków narodowości żydowskiej. Z drugiej strony kilkaset działających tylko w okupowanej Warszawie gangów szmalcowniczych liczących łącznie 3?4 tysiące osób (wg historyków Gunnar S. Paulsson, Jana Grabowskiego. Nawet 10 mln Solidarność to tylko mit wobec zaledwie 10 tys. rzeczywistych wrogów komuny internowanych w stanie wojennym. Społeczeństwo polskie,w swej bezwolnej przeważającej masie ukorzenione w niepiśmiennym chłopstwie,w godzinach próby zwykle było obojętne, bezwolne i wystraszone,pozbawione moralności i możliwości ocen etycznych.
ponad 2 lata temu / wwm
 
powinna byc bojowka AK i zrobic porzadek z towarzyszem bondarem
ponad 2 lata temu / goj
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.