DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Kto poparł Andrzeja Dudę, kto Rafała Trzaskowskiego? Są wyraźne różnice

Kto poparł Andrzeja Dudę, kto Rafała Trzaskowskiego? Są wyraźne różnice
Fotograf:Andrzej Hulimka/Archiwum:Forum

Kto w II turze wyborów prezydenckich poparł Andrzeja Dudę, a kto Rafała Trzaskowskiego? Na kandydata PiS głosowali najchętniej mieszkańcy wsi; kandydat KO zdecydowanie wygrał w dużych miastach. 

 

W II turze wyborów prezydenckich na wsiach zdecydowanie zwyciężył Andrzej Duda. Kandydat PiS otrzymał 63,2 proc. głosów, podczas gdy Rafał Trzaskowski 36,8 procent. W największych miastach proporcje były niemal dokładnie odwrotne: w ośrodkach powyżej 500 tys. mieszkańców kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 66,5 proc. poparcia, podczas gdy Duda - 33,5 procent. Trzaskowski zwyciężył z kandydatem PiS w większości miast.

 

Na kandydata KO głosowali chętniej wyborcy z wyższym wykształceniem - polityk zyskał głosy aż 65,9 proc. z nich, podczas gdy Duda - 34,1 procent. Urzędujący prezydent cieszył się za to wsparciem 77,3 proc. głosujących z wykształceniem podstawowym i 74,7 proc. z wykształceniem zasadniczym zawodowym.

 

Ponadto na Dudę chętniej głosowali mężczyźni - kandydat PiS zyskał poparcie 51,3 proc. z nich, a Trzaskowski - 48,7 procent. Kobiety wolały Trzaskowskiego - poparło go 50,4 proc. głosujących pań, podczas gdy Dudę - 49,6 procent.

 

W grupie najmłodszych wyborców (18-29 lat) zwyciężył Trzaskowski otrzymując 64,4 proc. głosów. Andrzej Duda podobny wynik osiągnął z kolei w grupie wyborców najstarszych (60 lat i więcej) - poparło go 61,7 proc. głosujących w tym wieku.

 

Według sondażu Trzaskowski zwyciężył w województwach: pomorskim (66,4 proc.), lubuskim (63,1 proc.), zachodniopomorskim (63,1 proc.), dolnośląskim (58,6 proc.), opolskim (55,6 proc.), w wielkopolskim (55,3 proc.), kujawsko-pomorskim (53,9 proc.), warmińsko-mazurskim (53,1 proc.), śląskim (52,3 proc.).

 

Duda wygrał w województwach: podkarpackim (72,6 proc. głosów), lubelskim (64,4 proc.), świętokrzyskim (63,4 proc.), podlaskim (60 proc.), łódzkim (57,1 proc.), małopolskim (57,2 proc.) i mazowieckim (51 proc.).

 

Źródło: tvp.info/tokfm

Pach


DATA: 2020-07-12 23:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Większość młodzieży mieszkająca w dużych miastach głosuje w swoich małych miejscowościach. Skończcie już opowiadać bajki o tym kto na kogo i gdzie głosował. Przełknijcie porażkę i przestańcie obrażać i dzielić ludzi.
21 dni temu / Andrzej
 
Fascynujące jak dokładne dane można wyciągnąć z tajnych wyborów...
22 dni temu / Ann
 
Nie należy mylić wykształcenia z inteligancją.
23 dni temu / Mac
 
Moja opinia jest taka ,że wykształcenie nie ma nic do tego .Już Jezus Chrystus dziękował Bogu , że te ważne rzeczy ukrył przed wielkimi a ukazał tym maluczkimi.Ludzie młodego pokolenia i mieszkający w dużych miastach ,to kosmopolici ,czyli nijacy ,bo uganiajacy się za nowinkami ,a swoją przebojowość mylą z chamstwem Moje nazwisko to Halina Gortat.Przepraszam bardzo że nie wiem ,co to jest nick ,więc go nie podaje. Z poważaniem i z Panem Bogiem
23 dni temu / Halina Gortat
 
cd wykształciuchów popierających KO i płynących tym nurtem polecam bieżący artykuł prof.Nalaskowskiego we wSIECI
23 dni temu / Anna
 
nie wykształcenie bo jest nabyte tylko kultura którą się ma wrodzoną świadczy o mądrości i dobroci człowieka
23 dni temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.