DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Kto opóźnia beatyfikację abp. Sheena? Mocny tekst amerykańskiego kapłana

Kto opóźnia beatyfikację abp. Sheena? Mocny tekst amerykańskiego kapłana

O opóźnianie procesu beatyfikacyjnego abp. Fultona Sheena oskarżył diecezję Rochester ks. prałat James Kruse, który od lat jest zaangażowany w proces wyniesienia na ołtarze amerykańskiego kaznodziei.

 

Ks. James Kruse napisał tekst, w którym przyznał, że diecezja Rochester w stanie Nowy Jork, na terenie której przed laty posługiwał abp Sheen, od miesięcy stara się, by nie doszło do beatyfikacji hierarchy.

 

Ksiądz prałat zwrócił uwagę, że diecezja Rochester zmaga się z ogromnymi problemami, ponieważ pojawiło się ponad 70 zarzutów wobec niej o seksualne nadużycia oraz ich ukrywanie kilka dekad temu.

 

„To ciekawe, że diecezja Rochester poinformowała o tych przypadkach właśnie teraz. Przypomina to schemat, który trwa już od jakiegoś czasu: najpierw sprawa abp. Sheena rusza do przodu, a następnie Rochester podejmuje działania, by ją zablokować. To wygląda na sabotowanie beatyfikacji, a nie na troskę o dobro Kościoła” – zauważył ks. Kruse.

 

Zaangażowany w proces beatyfikacyjny abp. Sheena kapłan stwierdził, że brak jawnych informacji w sprawie tych ponad 70 zarzutów, to „oczernianie abp. Sheena”.

 

List ks. Kruse’a pojawił się po tym, jak Watykan ogłosił, że beatyfikacja abp. Sheena nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Wcześniej wyznaczono ją na 21 grudnia. Stało się tak z powodu zastrzeżeń, jakie wobec decyzji o wyniesienia na ołtarze abp. Sheena zgłosiła część biskupów. Wśród nich, obok kardynałów Balse’a Cupicha i Timothy’ego Dolana, był także biskup Rochester ks. Salvatore Matano.

 

Biskup Matano podkreślił, że beatyfikacja abp. Sheena może nastąpić po ostatecznym opublikowaniu raportu prokuratora generalnego dotyczącego nadużyć seksualnych w Rochester. „Niestety, w ten sposób biskup podporządkował decyzję Kościoła władzom cywilnym” – ocenił takie stanowisko ks. Kruse.

 

Przypomnijmy, że wobec abp. Sheena nie ma żadnych dowodów dotyczących ukrywania przypadków nadużyć seksualnych. Co więcej, hierarcha nie wpuścił na teren diecezji jednego z księży, który miał się dopuszczać wykorzystywania seksualnego dorosłych.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

ged


DATA: 2019-12-09 22:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mój Boże, tacy ludzie blokują beatyfikację tego świętego człowieka. Jakie to żałosne jeżeli przypatrzy się postępowaniu w wielu sprawach tych hierarchów. Ojciec Pelanowski w jednym z ostatnich kazań zauważył kim są ci ludzie. Pośrednio nagonka na tego paulina dowodzi, co się dzieje również w Kościele Polskim. Cała masa bzdurnych zarzutów i wypowiedzi pod adresem kapłana, który głosi Chrystusa. Ludzie milutkiego Kościoła bowiem nie lubią prawdy... Bo sumienie mogłoby im pokazać, gdzie raki zimują... A tak jest fajnie, portfel pełny, ciepła woda w kranie... Czego chcieć więcej... A wieczność, o której mówił wzgardzony święty arcybiskup... Któżby się takimi fantazjami dziś zajmował... Matka ziemia jest ważniejsza niż Chrystus i Jego Ewangelia... Jest cool...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
BO TKI CZAS ZE BEATYFIKACJE BEDA ZATWIERDZAC LUB NIE LUDZIE Z GAZETY WYBORCZEJ TO NOWY WATKAN
7 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
@Pmp: wiesz w ogóle o kim mowa? Fulton Sheen brał udział w pracach Soboru, a sprzeciw wobec jego postanowień uważał za demoniczny.
7 miesięcy temu / Asdf
 
Szatan nie śpi.
7 miesięcy temu / PrPr
 
@Max przecież kapłan innej diecezji nie przyjęty do nowej podlega temu biskupowi z diecezji, z której pochodził przed tą próbą, co miał jeszcze zrobić abp Sheen? Przecież nie może mu wymierzyć samosądu. Skoro miał wtedy takie zarzuty na sobie ów kapłan to jednoznacznie wskazuje na to, że ktoś już zajmuje się jego sprawą. Więc zupełnie nie rozumiem, co miałby abp Sheen zrobić, że uznałbyś za wystarczające: samosąd, zakucie w kajdanki i odstawienie do aresztu ?
7 miesięcy temu / DamianK
 
Powiedz mi z Kim trzymasz a powiem Ci kim jesteś. Powiedz mi kto Cię zwalcza a będzie pewność że jesteś znakiem sprzeciwu.
7 miesięcy temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.