DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Kto obroni niemiecką szkołę?

Kto obroni niemiecką szkołę?

„Akceptacja seksualnej różnorodności zgodnie z gender" to oficjalnie podstawa nowego programu nauczania w Badenii-Wirtembergii. Wobec planów Zielonych i socjalistów, promowanych przez media, stanowczo protestuje Forum Niemieckich Katolików. A biskupi... milczą.

 

Gdzie się podział protest katolickich diecezji w sprawie planów rządzącej koalicji w Badenii Wirtembergii? – zastanawia się Michael Schneider-Flagmeyer z Forum Niemieckich Katolików. Niedługo po przedstawieniu projektu partii Zielonych przygotowana została petycja zatytułowana „Przyszłość-Odpowiedzialność-Nauczanie. Żadnego planu nauczania od roku 2015 w oparciu o tęczową ideologię”. Forum Niemieckich Katolików na czele z przewodniczącym organizacji, profesorem Hubertem Gindertem, nawołuje do wyrażania sprzeciwu wobec groźnego projektu lewicy. Protest podpisało już 52 tysięcy osób, z czego 28 tysięcy bezpośrednio z landu Badania-Wirtembergia.

 

Inicjator akcji, Schneider-Flagmeyer, krytykuje bierną postawę katolickich diecezji, które jak do tej pory nie zajęły żadnego stanowiska w sprawie tych „edukacyjnych” planów. „Milcząc, udziela się daleko idącego przyzwolenia na realizację lewicowo-zielonych planów (…) W tej sytuacji można mówić także o cichym przyzwoleniu Kościoła” – twierdzi przedstawiciel niemieckich katolików.

 

Z kolei stacja radiowa i telewizyjna „SWR1 Baden-Württemberg“ otwarcie zaangażowała się w zwalczanie protestów przeciwko deprawacji dzieci. Jej dziennikarze poinformowali, że „autorami petycji są przedstawiciele kręgów prawicowych ekstremistów”. W liście nauczycielki jednej ze szkół w Badenii-Wirtembergii – skierowanym do rozgłośni radiowej SWR – można było przeczytać między innymi, iż „niezrozumiałym jest, aby sprawa, którą wielu obywateli czuje się dotkniętych – o czym świadczy liczba podpisów pod petycją – była przedstawiana w sposób tak stronniczy”.


 

Źródło: kath.net, medrum.de, SWR

Klaud


DATA: 2014-01-13 21:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamiatajmy dalej.
ponad 6 lat temu / Hugon de Payns
 
Ekstremistami sa ci, ktorzy burza lad moralny i nauczaja odrzucenia i wstydu za osiagniecia swoich przodkow. Wstyd za wlasne zlo i glupote, za grzech, jest rzekomo szkodliwy. Wstyd za mame i tate, bo nie sa ekstremistami progresywizmu - zalecany. Tolerancja dla wszystkich dzialan czlowieka - bo jesli czlowiek cos robi, to jest to dla niego naturalne i nikt nie ma prawa tego oceniac jako szkodliwe - jest prawdziwym ekstremizmem. Wiele wyborow czlowieka szkodzi jemu samemu i innym, poprzez znieczulanie ich, oswajanie z nieprawoscia. Wybor motywowany hedonizmem, ciekawoscia, wlasnm interesem, rozni sie od racjonalnego wyboru motywowanego dobrem czlowieka w kontekscie jego rozwoju i w kontekscie jego praw i obowiazkow wzgledem bliznich. Jednak radykalowie tzw, postepu sa zbyt fanatyczni, by przyjmowac racjonalne argumenty.
ponad 6 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.