DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła

Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła
REUTERS / FORUM

W czwartkowy wieczór w Kaplicy Sykstyńskiej odbyła się pierwsza Msza św., jaką po swoim wyborze na papieża odprawił Ojciec Święty Franciszek. Towarzyszyło mu 114 kardynałów. Z woli papieża Msza św. zamykająca konklawe odprawiona była w intencji Kościoła.

 

W improwizowanej homilii Ojciec Święty wypowiedział kilka ważnych prawd. Papież mówił:

 

„W tych trzech czytaniach dostrzegam coś wspólnego. Tym czymś jest ruch.

Pierwszy list mówi o ruchu w budowaniu Kościoła, a drugi dotyczy wyznawania wiary. Chodzimy w świetle Pana. To jest pierwsza rzecz, którą Bóg powiedział Abrahamowi: »Chodź w mojej obecności«.

 

Wędrowanie. Nasze życie jest wędrówką. Nie jest dobrze zatrzymywać się w drodze. Trzeba więc zawsze iść do przodu. Musimy zawsze wędrować w obecności Pana, w świetle Pana. Próbować żyć tym, co Bóg obiecał Abrahamowi.

 

Budować. Budować Kościół na skale. Skała to coś twardego. Ale chodzi o skały żywe. Budować Kościół – Oblubienicę Chrystusa – na tym kamieniu węgielnym. I to jest ten następny ruch naszego życia – budowanie.

 

A trzeci – wyznawanie. Możemy wędrować ile chcemy, możemy budować wiele rzeczy, ale jeżeli nie wyznajemy Jezusa Chrystusa, to sprawy nie idą dobrze. Wówczas nie będziemy Oblubienicą Chrystusa.

 

Jeżeli nie idzie się do przodu, to się cofa. Jeżeli nie buduje się na skale, to co się dzieje? To samo, co dokonuje się, kiedy dzieci bawią się na plaży, kiedy budują zamki z piasku. Wszystko się rozpada, jest nietrwałe.

 

Ten kto nie wyznaje Jezusa Chrystusa (...) Ten, kto nie modli się do Boga, modli się do diabła. Budować, wędrować, wyznawać, ale sprawa nie jest wcale taka prosta. Ponieważ w wędrowaniu, budowaniu, wyznawaniu niekiedy pojawiają się burze i trzęsienia ziemi. To coś powoduje, że wracamy, że cofamy się.

 

W Ewangelii Piotr, który wyznał Chrystusa słowami: Ty jesteś Chrystus, powiedział jednak: Idę za Tobą, ale bez krzyża. Ale jeśli idziemy bez krzyża, jeśli budujemy bez krzyża, nie mamy nic wspólnego z uczniami Chrystusa. Tak, możemy być kardynałami, biskupami, kapłanami, ale nie mamy wtedy nic wspólnego z Chrystusem, nie jesteśmy jego uczniami.

 

Bardzo chciałbym abyśmy wszyscy w tych dniach łaski mieli odwagę wędrować w obecności Pana, Pana z krzyżem, i budować Kościół na krwi Chrystusa, którą wylał za Kościół; i szukać jedynej chwały Chrystusa ukrzyżowanego. W ten sposób Kościół pójdzie do przodu.

 

Życzę sobie i wszystkim, aby Duch Święty i Matka Boża przyczynili się do tej łaski, abyśmy mogli wędrować, budować i wyznawać Chrystusa Ukrzyżowanego".

 

pam

 


DATA: 2013-03-16 09:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ważną sprawą jest zaakcentowanie, że słowa "Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" są skierowane do nas, członków Kościoła katolickiego. Z ust papieża słyszymy mocne wezwanie by budować na Chrystusie, skoro sami w wolności się do tego zobowiązaliśmy.
ponad 6 lat temu / help
 
Tak racja trzeba oczekiwać na owoce. Wg Bilbii papież antychrystem nie będzie, lecz fałszywym prorokiem. Antychryst będzie innym, charyzmatycznym człowiekiem. Jeśli powstanie jeden światowy Kościół w imię globalizacji i święta eucharystia utraci swoje znaczenie, wtedy będziemy się obawiać, na razie trzeba obserwować.
ponad 6 lat temu / yamazaki
 
Czemu więc Aleksander Posacki jest Jezuitą. I nowego papieżq też atakują tym że współpracował z juntą. O tym czy jest antychrystem czy w ogóle złym człowiekiem przekonamy się po owocach
ponad 6 lat temu / Mariusz
 
Czemu w takim razie Ks Aleksander Posacki jest jezuitą
ponad 6 lat temu / Mariusz
 
Tak właśnie powinno być jasno i konkretnie! Tego dziś potrzebuje świat. Duch Święty nigdy się nie myli.
ponad 6 lat temu / mała
 
Checie posłuchać diabelskiego jazgotu? Wystarczy wejsć na strony GW,onet.pl,newsweek albo inne homonazistowskie strony.
ponad 6 lat temu / Stefciu
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.