DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Kto napuszcza KE na Polskę? Jacek Saryusz-Wolski wskazuje na ludzi totalnej opozycji

Kto napuszcza KE na Polskę? Jacek Saryusz-Wolski wskazuje na ludzi totalnej opozycji
fot. Adam Chelstowski/FORUM
#POLSKA    #UE    #SĄDY    #INTERWENCJA    #KE    #PRAWORZĄDNOŚĆ    #TOTALNA OPOZYCJA

- Rezolucje Komisji Europejskiej były napisane przez ludzi, którzy przyjechali z Warszawy – stwierdził  eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski. Jego zdaniem Komisja Europejska nie realizowałaby obecnego scenariusza, gdyby nie miała „wsparcia opozycji totalnej, która błagała o podjęcie interwencji”. - Cytuję tutaj słowa, które padły z ust jednego z wysokich rangą europejskich komisarzy – dodał.

 

Jacek Saryusz-Wolski na antenie TVP opowiadał o swoim starciu z Fransem Timmermansem. Jak twierdzi, podważył wtedy argumenty komisarza i wygrał, a ten odrzekł, że „tak powiedział mu Lech Wałęsa”. Jak dodał, nie byłoby interwencji Brukseli w sprawy Polski, gdyby nie „błagania” opozycji.

 

- Rezolucje Komisji Europejskiej były napisane przez ludzi, którzy przyjechali z Warszawy. Komisja nie odważyłaby się tego zrobić, gdyby nie miała wsparcia opozycji totalnej, która błagała o podjęcie interwencji. Cytuję tutaj słowa, które padły z ust jednego z wysokich rangą europejskich komisarzy – powiedział.

 

Jacek Saryusz-Wolski ocenił też, że KE nie ma prawa wtrącać się w to jak wygląda ustrój sądów powszechnych w Polsce, a podejmując działania, KE przekracza prawo. - Ustrój sądów powszechnych leży w kompetencji państwa członkowskiego, a nie Komisji. Chcąc jednak się wtrącić, przyczepia się zróżnicowanego wieku emerytalnego. (…) Osiem państw ma zróżnicowany wiek emerytalny, a tylko Polskę się krytykuje. To nic innego jak falandyzacja prawa – mówił.

 

Polityk twierdził również, że w UE są środowiska, które żałują otwarcia na nowe państwa i chciałyby podzielić Unię na dwie prędkości. A obecnie UE ma dwóch „chłopców do bica” i są nimi Polska i Węgry.

Sumując polityk ocenił, że działania KE podejmowane przeciw Polsce choć są skazane na porażkę, to są groźne dla Polski, bo obdziera nasz kraj z szacunku i dobrego wizerunku.

 


Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2017-09-22 13:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, ale to "jądro UE", to EUrabia (określenie Włoszki Oriane Fallaci), już wkrótce będzie. Tak więc nie ma co płakać, a ratować dusze (swoje i dzieci) ucieczką. +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)..."
8 miesięcy temu / Jurek
 
Filip S, tylko oni to widza inaczej jak Ty, druga predkosc dla nich to dozywotnie skubanie nas z kazdych pieniedzy jaki w przyszlosci zarobimy, skladanie danin do ich stop, wykonywanie polecen ,, wielkiej czworki, czy szostki" i zbyt swoich towarow naszym kosztem, oczywiscie my tego nie bedziemy mogli robic, najpierw bedziemy sobie na to musieli zasluzyc. oczywiscie ksztalcic bedziemy inzynierow, lekarzy , czy innych fachowcow, a oni beda sobie ich wybierac jak jajka z kurnika. Tak bedzie funkcjonowac wedlug nich druga predkosc, i dlatego nie mozna do tego dopuscic, albo wszyscy rowni, albo wyjscie z uni, ale jeszcze nie teraz.
8 miesięcy temu / adam
 
Ja jestem za Unią dwóch prędkości, jedną dla upadającego Zachodu i drugą dla dynamicznie rozwijającej się Europy Środkowo-wschodniej.
9 miesięcy temu / Filip S
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.