DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Kto może zamieszkać nad Wełtawą? Decyzja należy tylko do Czechów – stanowczo zapewnia premier Babisz

Kto może zamieszkać nad Wełtawą? Decyzja należy tylko do Czechów – stanowczo zapewnia premier Babisz
Andrej Babiš. By Bundesministerium für Europa, Integration und Äusseres (Treffen Vizepremier Babis) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Angela Merkel stwierdziła, że kraje nieprzyjmujące imigrantów powinny rekompensować swoją postawę w inny sposób. Na słowa niemieckiej kanclerz odpowiedział premier Czech Andrej Babisz.

 

Polityk pełniący u naszych południowych sąsiadów od grudnia 2017 roku funkcję szafa rządu stwierdził, że tylko Czesi będą decydować o tym, kto może mieszkać i pracować w tym kraju. W ten sposób odpowiedział uznawanej za winną kryzysu migracyjnego w Europie Angeli Merkel na słowa, jakie padły w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

 

Niemiecka polityk uznała, że w UE powinien funkcjonować elastyczny system azylowy i każdy kraj mógłby decydować o swoim wkładzie w rozwiązywanie kryzysu, jednak musiałby być on porównywalny z wkładem innych państw. W ten sposób kraje niechętne przyjmowaniu imigrantów musiałyby uczestniczyć w walce z kryzysem w inny sposób. Merkel dodała jednak, że nie chodzi o narzucanie porozumienia, ale znalezienie rozwiązania możliwego do zaakceptowania przez wszystkie kraje UE.

 

Jednak premier Babisz odrzucił możliwość płacenia przez jego kraj na unijne rozwiązywanie kryzysu. Zamiast tego uznał za konieczne zatrzymanie migrantów zmierzających na Stary Kontynent i udzielenie im pomocy w ojczyznach – w Afryce i Syrii. Unia powinna ponadto zlikwidować organizacje przemycające ludzi do Europy i zarabiające na tym potężne kwoty. Jednak, zdaniem premiera Czech, z zadaniem ochrony granic UE nie poradzi sobie unijny Frontex – to zadanie powinny wypełniać państwa członkowskie.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

  


DATA: 2018-06-05 10:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wywalić Czechów z UE skoro nie chcą multi-kulti
9 miesięcy temu / ala wilk
 
Zawsze lubiłem Czechów. Może to kwestia domieszki ich krwi, która "wlała się" do mojej rodziny na początku XIX wieku? :)
9 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.