DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Kto może być świadkiem Chrystusa? Dominikanin przerażony słowami premiera o rechrystianizacji

Kto może być świadkiem Chrystusa? Dominikanin przerażony słowami premiera o rechrystianizacji
Źródło: tvn24.pl

Kiedy słyszę takie zapowiedzi z ust premiera, że on podejmie teraz wątek rechrystianizacji Europy, to jestem automatycznie przerażony – tak właśnie ojciec Paweł Gużyński skomentował słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiadał rechrystianizację Europy.

 

Słowa dominikanina pady na antenie TVN24 niejako w proteście przeciwko wykorzystywaniu religii przez polityków. Poszło o zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego – złożoną na antenach Tv Trwam i Radia Maryja o przywracaniu Europie chrześcijańskich korzeni.

 

Chcemy przekształcać Europę, ją z powrotem, takie moje marzenie, rechrystianizować, bo, niestety, w wielu miejscach nie śpiewa się kolęd, kościoły są puste i są zamieniane na muzea. To wielki smutek – mówił szef polskiego rządu.

 

Takie słowa nie przypadły wszystkim do gustu – Każda próba politycznej akcji, która ma na celu wprowadzenie jakiejś religii, to jest coś bardzo niebezpiecznego. Nie było w historii ludzkości przypadku, kiedy taki pomysł skutkowałby czymkolwiek dobrym – powiedział o. Paweł Gużyński. Jak dodał, „nie wolno takich rzeczy robić”.

 

Zdaniem zakonnika, to Kościół odpowiada za to, żeby „głosić ewangelię ludziom wolnym, z szacunkiem do nich i on ma rozszerzać słowo Boże po Europie i po świecie”. – Niech mi politycy, za przeproszeniem, odczepią się od głoszenia Ewangelii, od chrystianizowania Europy – dodał.

 

Skąd takie słowa? Zdaniem dominikanina politycy używają religii, by zdobywać wyborców. - Ja przeciwko temu absolutnie protestuję – zaznaczył i dodał, ze jest tym przerażony.

 

Źródło: dorzeczy.pl, tvn24.pl

MA

 


DATA: 2017-12-25 14:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przerażające jest to , że zakonnik , Dominikanin broni Europę przed NAWRÓCENIEM , ma być jak było , czyli BEZ BOGA !!! Nasza religia , czyli chrześcijańska , nie jest ,, jakąś " religią , a religią PRAWDZIWĄ , której początek dał sam Jezus Chrystus . I nie jest prawdą , że tylko Kościół ma ewangelizować . Jezus powiedział - idźcie i nauczajcie wszystkie narody ... , my wszyscy jako chrześcijanie mamy OBOWIĄZEK głosić Ewangelię niezależnie co w życiu robimy i jaką funkcję pełnimy . Bo politykiem , dyrektorem itp. się bywa , a chrześcijaninem się JEST !!!
9 miesięcy temu / cecylia
 
No właśnie, niech każdy robi co swoje. Czyli niech chrześcijanie wypełniają obowiązek ewangelizacji niewierzących.
9 miesięcy temu / do XYZ
 
Podobnie medrkowało wielu heretyków. Przydaliby się duchowni, którzy pokazaliby temu zakonnikowi gdzie raki zimuja. Tak jak św. Mikołaj pewnemu heretyków na jednym z soborow.
9 miesięcy temu / Krakusik
 
Morawiecki i rechrystianizacja? Dobry żart funta kłaków wart. Braciszek się słusznie obawia, mniejsza co to za "braciszek", jeśli nawet on się przeraził to co to za "Rechrystianizator" z tego Morawieckiego może być...Boże uchowaj. Kupujta se już mycki, świeczniki na chanukę i chałaty, jeno żywo, co by zdążyć na czas, bo się potem na ślachtę jerozolimską nie załapieta. Tfu!
9 miesięcy temu / agricola
 
Kolejny postępowy dominikanim po arcybiskupie Wiednia kard. Schönbornie na czele... Ostatnie doniesienia o homo-heretycznym "nabożeństwie" z jego udziałem w wiedeńskiej katedrze po prosty mnie zamurowały ...
9 miesięcy temu / tirepofu
 
Czasem mam wrażenie że to przebieraniec, a nie żaden zakonnik.
9 miesięcy temu / Marek D
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.