DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Kto kogo chciał bardziej inwigilować? Sejmowa burza wokół tzw. ustawy antyterrorystycznej

Kto kogo chciał bardziej inwigilować? Sejmowa burza wokół tzw. ustawy antyterrorystycznej
fot. MA
#INWIGILACJA    #SEJM    #PIS    #PO    #KAMIŃSKI    #CBA    #ABW    #USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA

Trwają prace nad rządowym projektem ustawy antyterrorystycznej. Procedowany w nadzwyczajnej komisji projekt wzbudza spore emocje. Opozycja zarzuca rządowi chęć inwigilowania obywateli i łamanie konstytucji, zapominając że w czasach koalicji PO-PSL, rząd miał o wiele śmielsze pomysły.

 

Ustawa antyterrorystyczna ma być gotowa jeszcze przed szczytem NATO w Warszawie oraz Światowymi Dniami Młodzieży. Nic dziwnego, że w Sejmie panuje nerwowa atmosfera, a posiedzenia komisji nadzwyczajnej komisji są burzliwe.

 

We wtorek posłowie Platformy Obywatelskiej zarzucali rządowi, że przygotowany projekt ustawy antyterrorystycznej jest zbyt radykalny i daje służbom zbyt duże uprawnienia. Głównym zarzutem wobec projektu dotyczyły proponowanych szerokich możliwości inwigilacji obywateli, co zdaniem opozycji, będzie naruszać zapisy konstytucji.

 

To co dziś razi posłów PO, jeszcze nie tak dawno było ich udziałem. Jak przypomniał Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych, PO w czasie swoich rządów przygotowała własny projekt ustawy antyterrorystycznej, który szedł w założeniach o wiele dalej.

 

Minister przypomniał też, że Platforma odbierała wówczas prawo głosu opozycji i nie pozwalała na merytoryczną dyskusję. Kamiński apelował o debatę opierającą się na argumentach, a nie na interesie partyjnym.

 

Prosimy tylko i wyłącznie o pewną dojrzałość intelektualną w głoszonych poglądach, bo po prostu wszyscy się ośmieszamy. Jeżeli dzisiaj wy nam stawiacie zarzut i twierdzicie, że nasze, w bardzo wąskim zakresie, propozycje, idące dużo mniej niż wasze propozycje sprzed dwóch lat, są naruszeniem konstytucji, to jest to niepoważne – mówił.

 

Zdaniem Kamińskiego ustawa antyterrorystyczna nie powstaje w próżni, ale jest „odpowiedzią na wyzwania czasu”. - Mamy bardzo poważny problem jako Europejczycy, z bardzo brutalnym i radykalnym terroryzmem, wywodzącym się spoza Europy, chociaż niestety częściowo są to obywatele państw Unii Europejskiej. To jest kwestia również naszej osobistej odpowiedzialności za bezpieczeństwo Polaków – powiedział Kamiński.

 

Projekt ustawy zakłada m.in. zwiększenie uprawnień ABW oraz wprowadzenie czterostopniowego systemu alarmowego na wypadek zagrożeń terrorystycznych. To pierwszy tego rodzaju akt prawny w historii Polski.

 


Źródło: radiomaryja.pl

MA

DATA: 2016-06-01 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy Duda ogłosi neutralność? Aha, nie może, bo razem z Macierewiczem muszą wysłać polskie wojsko do Syrii, żeby dobić resztkę chrześcijan. I jeszcze trzeba walczyć z atomową Rosją i z Białorusią. Żydowskie USA kazały. A ta ustawa to tylko po to, żeby Polakom-katolikom zamknąć gębę, albo i nas pozamykać. PiS wespół w zespół z PO buduje NWO.
ponad 4 lata temu / wkurzony
 
Jedna banda polskojęzycznych pachołków złego tego świata
ponad 4 lata temu / Olek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.