DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kto grozi śmiercią polskiemu konsulowi? Służby przeszukały podejrzanych

Kto grozi śmiercią polskiemu konsulowi? Służby przeszukały podejrzanych
Fot. Forum

Ukraińskie służby przeprowadziły we Lwowie rewizję u podejrzanych o grożenie polskiemu konsulowi zabójstwem. Prawdopodobnymi sprawcami wysyłania gróźb są osoby podające się za pośredników w uzyskiwaniu Karty Polaka.

 

Jak informuje „Lwowski Portal”, powołujący się na własne źródła informacji w miejscowej prokuraturze, do akcji przeszukania mieszkania osób podejrzewanych o słowne napaści na polskich dyplomatów doszło w sobotę 11 stycznia. Podstawą do przeprowadzenia rewizji było postanowienie sądu, o które wnioskowała prokuratura, powołująca się na art. 129 kodeksu karnego, w którym jest mowa o „grożeniu zabójstwem”. Portal donosi również, że przeszukania dotyczyły mieszkania położonego w bloku przy ulicy Lubińskiej, w zachodniej części miasta. Podczas rewizji zabezpieczono sprzęt biurowy, kilkadziesiąt tysięcy euro oraz duże kwoty w innej walucie.

 

Sprawa stosowania gróźb karalnych dotyczy dwojga osób – matki Swietłany S. i syna Serhija K., którzy poprzez ogłoszenia w Internecie informowali o pośrednictwie w załatwianiu Karty Polaka. Jak podaje „Lwowski Portal”, matka z synem byli znani współlokatorom bloku jako uciążliwi sąsiedzi. Mężczyzna wcześniej służył w policji i zajmował się wydawaniem pozwoleń na posiadanie broni. Sąsiedzi podejrzewali, że rodzinny duet prowadził wcześniej handel bronią.

 

Spod zamieszczonych w ogłoszeniu numerów telefonów wysyłane były groźby pod adresem polskich dyplomatów. Numer, z którego korzystali podejrzani, służył także do wysyłania gróźb pod adresem jednego z dziennikarzy lwowskich, opisujących sposób zdobywania Kart Polaka.

 

 

Źródła: Vgolos.com.ua, „Lwowski Portal”

JB


DATA: 2020-01-13 18:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na tytułowe pytanie, wiecznie żywy Giedroyc.
4 miesiące temu / odp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.