DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Kto grozi śmiercią polskiemu konsulowi? Służby przeszukały podejrzanych

Kto grozi śmiercią polskiemu konsulowi? Służby przeszukały podejrzanych
Fot. Forum

Ukraińskie służby przeprowadziły we Lwowie rewizję u podejrzanych o grożenie polskiemu konsulowi zabójstwem. Prawdopodobnymi sprawcami wysyłania gróźb są osoby podające się za pośredników w uzyskiwaniu Karty Polaka.

 

Jak informuje „Lwowski Portal”, powołujący się na własne źródła informacji w miejscowej prokuraturze, do akcji przeszukania mieszkania osób podejrzewanych o słowne napaści na polskich dyplomatów doszło w sobotę 11 stycznia. Podstawą do przeprowadzenia rewizji było postanowienie sądu, o które wnioskowała prokuratura, powołująca się na art. 129 kodeksu karnego, w którym jest mowa o „grożeniu zabójstwem”. Portal donosi również, że przeszukania dotyczyły mieszkania położonego w bloku przy ulicy Lubińskiej, w zachodniej części miasta. Podczas rewizji zabezpieczono sprzęt biurowy, kilkadziesiąt tysięcy euro oraz duże kwoty w innej walucie.

 

Sprawa stosowania gróźb karalnych dotyczy dwojga osób – matki Swietłany S. i syna Serhija K., którzy poprzez ogłoszenia w Internecie informowali o pośrednictwie w załatwianiu Karty Polaka. Jak podaje „Lwowski Portal”, matka z synem byli znani współlokatorom bloku jako uciążliwi sąsiedzi. Mężczyzna wcześniej służył w policji i zajmował się wydawaniem pozwoleń na posiadanie broni. Sąsiedzi podejrzewali, że rodzinny duet prowadził wcześniej handel bronią.

 

Spod zamieszczonych w ogłoszeniu numerów telefonów wysyłane były groźby pod adresem polskich dyplomatów. Numer, z którego korzystali podejrzani, służył także do wysyłania gróźb pod adresem jednego z dziennikarzy lwowskich, opisujących sposób zdobywania Kart Polaka.

 

 

Źródła: Vgolos.com.ua, „Lwowski Portal”

JB


DATA: 2020-01-13 18:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na tytułowe pytanie, wiecznie żywy Giedroyc.
5 miesięcy temu / odp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.