DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Kto drażni agencję UE? Lekarze uznający homoseksualizm za chorobę. W tym gronie są Polacy

Kto drażni agencję UE? Lekarze uznający homoseksualizm za chorobę. W tym gronie są Polacy

„Duża liczba” lekarzy w niektórych państwach członkowskich UE nadal uważa homoseksualizm za chorobę, w dodatku patologię – ubolewają autorzy najnowszego raportu Agencji Praw Podstawowych. Zdaniem unijnej instytucji, to właśnie nieodpowiedni stosunek medyków do sodomii i transseksualizmu, a także brak odpowiedniego przeszkolenia nauczycieli, by byli wyczuleni na „mowę nienawiści” ze względu na „orientację seksualną”,  są powodem zbyt wolnego upowszechnienia praw homoseksualistów i innych mniejszości seksualnych.  


- Z badań wynika, że nadal istnieje spora liczba pracowników służby zdrowia w wielu państwach członkowskich UE, którzy wierzą, iż osoby LGBT cierpią z powodu chorób patologicznych – żalił się Michael O'Flaherty z Europejskiej Agencji Praw Podstawowych (FRA).

 

Raport FRA wymienia: Bułgarię, Węgry, Włochy, Litwę, Polskę, Słowację i Rumunię jako te kraje UE, w których takie „nieporozumienie” jest najbardziej rozpowszechnione.

 

Autorzy opracowania sugeruję, że „negatywne postrzeganie lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych przez takie grupy zawodowe jak: lekarzy i politycy jest barierą, uniemożliwiającą starania na rzecz zakończenia dyskryminacji i wyeliminowania tzw. przestępstw z nienawiści”.

 

Evelyne Paradis związana z Agencją Praw Podstawowych uważa, że także w krajach Europy Zachodniej źle się dzieje, bo tamtejsi politycy „spoczęli na laurach w ostatnich latach, jeśli chodzi o prawa gejów”. Dodaje, że wciąż nieuregulowane są kwestie praw osób trans- i interseksualnych.

 

Raport został opracowany na podstawie wywiadów przeprowadzonych w 2013 roku z ponad 1 tys. urzędników i specjalistów pracujących w zakresie rozwoju i wdrażania polityki, edukacji, opieki zdrowotnej i egzekwowania prawa w 19 państwach członkowskich UE.

 

„Wielu pracowników służby zdrowia – jak czytamy w opracowaniu - było ‘nieświadomych’ problemów zdrowotnych, które mogą mieć wpływ w szczególności na osoby LGBT.” Wyjaśniono, że właśnie przez coś takiego sodomici są dyskryminowani. Nie mają oni rzekomo zapewnionej odpowiedniej opieki zdrowotnej.

 

- Unia Europejska i państwa członkowskie nie doceniają potrzeby edukowania urzędników państwowych, aby mogli spełniać swoje zobowiązanie na jak najwyższym poziomie i by położyć kres cierpieniom osób LGBT - mówił O'Flaherty.


W raporcie uznano pozytywny wpływ wielu inicjatyw UE. Podkreślono także konieczność zwiększenia liczby szkoleń zawodowych zarówno dla lekarzy, jak i nauczycieli, policjantów oraz – przede wszystkim - urzędników państwowych, by ich „uwrażliwić na potrzeby osób LGBT”.

 

Postuluje się także opracowanie szczegółowych strategii upowszechniania praw sodomitów w poszczególnych krajach poprzez organizowanie imprez pro-homoseksualnych np. parad gejowskich, edukację seksualną od najmłodszych lat pod pretekstem walki z nienawiścią, częste szkolenia nauczycieli, zaangażowanie polityków w lansowanie praw mniejszości seksualnych, przedstawianie przychylnego obrazu tzw. wspólnoty LGBT w środkach masowego przekazu itp.


W przygotowaniu raportu dla unijnej agencji uczestniczyła organizacja ILGA-Europe, skupiająca „tęczowych” z całego świata.

 

 

 

Źródło: euractiv.com., AS.

DATA: 2016-03-23 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Deszcz pada tak samo na sprawiedliwych, jak i na niesprawiedliwych. Dlaczego więc sodomici mają mieć większą ochronę przed bezprawiem niż normalni ludzie? Normalny związek małżeński, to związek kobiety i mężczyzny. Związek dwóch osób tej samej płci jest nienormalny, to dewiacja. Usiłowanie nazwania tego małżeństwem, to też dewiacja. Naganne są nie skłonności homoseksualne, ale konkretne zachowania homoseksualne. Przykazanie \'Nie będziesz cudzołożył\' dotyczy wszystkich ludzi - tych o normalnych skłonnościach oraz tych o nienormalnych skłonnościach. Otaczanie większą troską ludzi spod znaku LGBT jest wypaczeniem. Troska i dbanie o godność należy się wszystkim ludziom bez względu na to, z jakimi skłonnościami się urodzili. Mieszanie naturalnego porządku rozpoczyna proces gnilny, którego rozwój od lat widać na świecie, a najbliższy przykład, to EU. Jak to się skończy? Zobaczymy...
ponad 3 lata temu / wmo
 
Kara Boża wisi nad światem. Już niedługo.
ponad 3 lata temu / Eltrant
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.