Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Kto deformuje Ewangelię? O judaizmie i chrześcijaństwie mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski


Odtwórz w YouTube
 

Od kilkudziesięciu lat następuje reinterpretacja tekstów ewangelicznych, a w ramach podejmowanych badań, to co wydaje nam się być opisem pewnej rzeczywistości, jest traktowane jako pewien mit, legenda lub opis zafałszowany. Tej tendencji ulegają także teologowie katoliccy. Dlaczego tak się dzieje? Kto i dlaczego inspiruje tego tupu działania i jaki mają one związek z Holokaustem? Zapraszamy na relację ze spotkania z ks. prof. dr. hab. Waldemarem Chrostowskim i Pawłem Lisickim.


DATA: 2019-08-16 13:35:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Czytając wypowiedź prof.W. Chrostowskiego o judaizmie i chrześcijaństwie brakuje mi odniesienia do jego opinii dotyczącej "Żydów Mesjańskich". Moim zdaniem Bóg daje nam szansę na połączenie i realizację Jego pełnej woli wyrażonej zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie. Mam nadzieję że temat ten zostanie omówiony bardziej obszernie Szczęść Boże! Jeremi
6 miesięcy temu / Jeremi
 
Cóż, kto ma zabiegać o tę prawdę o której mówi ksiądz profesor? Już w okresie przedwojennym Polska nie miała szczęścia do skutecznych polityków stąd takie nieudane decyzje skutkujące olbrzymimi startami zarówno materialnymi jak i ludzkimi. A obecnie jak nie zdrajcy i złodzieje to zupełni nieudacznicy i tchórze nie potrafiący skutecznie stawać w obronie interesów Polski.
7 miesięcy temu / Jędrek
 
No cóż,historia Jezusa, jego krzywda i męka jest powtórzona teraz w historii Polski. Polska-"CHRYSTUS"NARODÓW - katolicka wierna jest na GOLGOCIE aż do ukrzyżowania.
7 miesięcy temu / Wołynianka
 
Brawo Księże Profesorze! Nie bójmy się mówić prawdy. To Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem.
7 miesięcy temu / Benon
 
Ksiądz profesor bardzo mądrze mówi - żydzi przekłamują historię dla swych doraźnych celów. Dla nich to nieważne czy to historia Zbawienia, czy też historia II wojny światowej.
7 miesięcy temu / Klf
 
To ks.Chhrostowski Powinien otrzymać Nobla i ks.Guz Zacałokształt pracy na rzecz Kościoła a nie Owsiak
7 miesięcy temu / Anna
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 109 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.