DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy grozi nam schizma?
9 miesięcy temu / Nemo
 
Marzeno, ten cytat rozwiązuje problem, o którym mowa w tekście o papieżu- heretyku zamieszczonym również na PCh. Tytus, masz rację. Tego się trzymajmy. Musimy wytrwać,by Jezus znalazł wiarę na Ziemi, gdy przyjdzie. I powtórzę dla wątpiących i zalęknionych: noc najciemniejsza nad ranem. Szczęść Boże.
9 miesięcy temu / !
 
Leon I Wielki Sobór Chalcedoński 451r. Definicja wiary Rozporządziliśmy to z całą starannością i dokładnością, przeto święty i ekumeniczny Synod określił, że nie wolno nikomu innej wiary głosić, spisywać, formułować, myśleć lub innych nauczać Co się tyczy tych, którzy ośmielają się inną wiarę układać bądź nauczać i głosić albo przekazywać inny symbol pragnącym z pogaństwa, judaizmu czy jakiejkolwiek innej herezji nawrócić się ku prawdziwemu poznaniu - jeśli są biskupami albo duchownymi, należy ich wykluczyć: biskupów z episkopatu, duchownych ze stanu duchownego, a jeśli są mnichami lub osobami świeckimi, mają być wyłączeni ze społeczności wiernych6. 6 zdanie powtórzone za Soborem Efeskim
9 miesięcy temu / Marzena
 
To następna faza nowego porządku świata.Realizacja będzie przebiegała dobrowolnym przymusem np.czipem!!
9 miesięcy temu / Jan
 
To wszystko tłumaczy dlaczego Jezus - Nauczyciel i Zbawiciel Świata został zmordowany w zohydzający sposób. Uznanie Jezusa za Jedynego Boga już wtedy doprowadziło do wściekłości hierarchów żydowskich, tracących znaczenie i możliwość ekspansji władzy nad światem. Gen wściekłości przekazywany elicie żydowskiej daje o sobie znać. "Cywilizacja Żydowska" prof. Feliksa Konecznego zawiera opis badań problemu.
9 miesięcy temu / Gerard
 
Żydzi przynajmniej od dwu tysięcy lat niezmiennie trwający w odstępstwie od Przymierza Jahwe z ich semickim Narodem,skupiają się na najnowszej religii płaczu unicestwienia fizycznego pod nazwa holokaustu.W swojej nieograniczonej szatańskiej pysze nie dopuszczają myśli ze wciąż trwają w najgroźniejszym duchowym holokauście. Swoimi chaotycznymi i rozpaczliwymi działaniami przypominają ewangeliczny opis niepokoju Legionu wstępującego w stado świń nad jeziorem Galilejskim, dziś przekładającym się na czynienie zamętu w świecie i Jezusowym Kościele, skutkującym pogrążaniem wszystkich, już niedosłownie w głębiny wód tylko w głębiny śmierci.
9 miesięcy temu / stan
 
Sanhedryn - Synagoga szatana - elita żydowska, która zabiła Boga, nie przewidzieli jednak że tylko na trzy dni. Dzisiaj potomkowie tamtych, chcą zrehabilitować morderców Zbawiciela i postawić siebie ponad Jego Tronem i Kościołem, tworząc atrapę kościoła, antykościół - ekumeniczne łajno. Spota ich za to ta sama kara, jaka spadła na Lucyfera i zbuntowanych aniołów, gdyż wszyscy potępieni drżą przed Królową Nieba i Ziemi, korząc się w lęku przed Maryją, a przed Zbawicielem naszym, ogień nieugaszony wiecznego Piekła jest dla nich jedyną ucieczką, lecz nie daje schronienia, ani spokoju... Jaka praca, taka płaca. Króluj nam Chryste!
9 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
P.S. Dodam, ze jest to kumpel prezydenta pewnego mocarstwa na Wschodzie
9 miesięcy temu / takitam
 
Bezczelność pewnych środowisk żydowskich nie zna granic. Pokazali to 2 tys. lat temu i pokazują dziś.
9 miesięcy temu / sp
 
Warto zwrocic uwage na to komu dziekuja we wstepie cytowanego dokumentu. To wiele tlumaczy.
9 miesięcy temu / takitam
 
Do ,,Pejot". Szkoda, że przemilcza się mega szkodliwą ustawę 672.
9 miesięcy temu / Maria
 
To proste. ż.... weszli do Kościoła i Go okupują niszcząc od środka.
9 miesięcy temu / Jacek
 
Poprawiać Świadków zdarzeń sprzed 2 tysięcy lat potrafi tylko: dureń albo duchowe dziecko ciemności. Św. Paweł będzie wymazany z Pisma Św. jako największy antysemita, po nim pójdzie jak w reakcji atomowej - kamień na kamieniu nie zostanie. Przypomnę Św. Wernera i Szymona, których SWII Zdekanonizował z uwagi na błędy proceduralne sprzed ponad 500 lat!!! Pozwolimy rozwalać Pismo Św. skończymy jak oni - na syberji duchowej! A o resztę i tak zadba ten, który JEST! Obyś i ty był po Jego Prawej stronie a nie wśród kozłów i baranów . . .
9 miesięcy temu / Andrzej BR
 
sprawy idą wielotorowo. Obok przytoczonych przez p. Lisieckiego faktów i zamiarów trzeba też przytoczyć ustawę 447 czy też działania europejskiego kongresu żydów, który to kongres nawołuje do pozbawiania 'antysemitów' środków do życia . Na tej podstawie polski empik odmówił dystrybucji książki Międlara.
9 miesięcy temu / Pejot
 
Najbardziej niepokoi mnie w tym wszystkim rola Franciszka
9 miesięcy temu / Neptun
 
Już św. Piotr chadzał z faryzeuszami, którzy mu tłumaczyli jak ma interpretować Torę, na szczęście, św. Paweł go wyprostował. Kto wyprostuje Franciszka? Próbuje to zrobić kard. Sarah. Ci Żydzi, którzy chcą wybielać faryzeuszy, stają się plemieniem żmijowym. Zresztą oni mieli zawsze pokrętną logikę.
9 miesięcy temu / taki 1
 
widzę tutaj pełen optymizm. Czeka nas Obława Augustowska w skali całego globu, tylko w wykonaniu XXI wieku tj ze sztuczną inteligencją tropiącą ludzi przez smartfony, Internet , paszporty biometryczne, karty płatnicze, kamery monitoringu miejskiego itd itd
9 miesięcy temu / Pejot
 
Kto dziś jest faryzeuszem? Łk 19, 39 Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: ?Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!? 40 Odrzekł: ?Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą?7.
9 miesięcy temu / tlka
 
Odnoszę nieodparte wrażenie, że rozmowa została przeprowadzona na potrzeby odebrania nam wiary w zwycięstwo. do Tytus: 100/100
9 miesięcy temu / orPoG
 
myślę, że plany Żydów w Europie pokrzyżują coraz liczniejsi mahometanie. Może się to skończyć znowu rzezią. A chrześcijanie cierpią pod jarzmem jednych i drugich.
9 miesięcy temu / Ot
 
Żydzi chcą wypowiedzieć wojnę Jezusowi Chrystusowi! Pierwsze starcie im nie wyszło. Ten, którego zabili - zmartwychwstał i "zwyciężył świat". Niczego się nie nauczyli. Teraz chcą zniszczyć Jego Kościół. Nie wiedzą z kim zaczynają.
9 miesięcy temu / TZ.
 
Wykupując, grabiąc, wasalizując, wykorzystując i siejąc konflikty i wojny na całym świecie, żydzi tracą coraz więcej sojuszników. Dodatkowo kontrojują lub oddziaływują na oba supermocarstwa, USA i Rosję, a państwa muzułmańskie profilaktycznie wprowadziły w stan wojny i w tem sposób także nimi rządzą. Dlatego nie powinno być dla nas dziwne, że boją się drugiego Hitlera i za wszelką cenę chcą zapobiec "narodzeniu" się nowego Hitlera. Ale jest jeszcze gorzej! Myślę, że wybrali już dawno nawet OFIARę ZASTęPCZą, NAS CHRZEśCIJAN! OBY BóG miłosierny, spojrzał na nas i ratował nas, którzy jesteśmy JEGO kościołem.
9 miesięcy temu / Janusz z Koloni
 
Nie dadzą rady - przegrają tak jak wcześniej przegrali. To już otwarta wojna wypowiedziana przez Żydów cywilizacji łacińskiej i narodom Europy. Poczuli się mocni gdy opanowali USA 30 lat temu nawet w Hollywood inaczej ćwierkali tak jak wcześniej w Rosji i ruszyli do frontalnego ataku, ale znowu przegrają. Razem z nami staną do walki Azjaci uodpornieni na pałkę antysemityzmu. Tym razem jednak nie będzie pobłażania dla żmijowego plemienia.
9 miesięcy temu / Tytus
 
"może mi pan wierzyć, albo nie, ale wręcz przez kilka chwil nie mogłem do siebie dojść".... Gdyby pan redaktor się pofatygował i poczytał,nawet pobieżnie żydowski Talmud, to nie mógł by do siebie dojść nawet przez tydzień. Jest to najbardziej rasistowska Księga Swiata. To treści w niej zawarte są wzorem dla postępowania żydów i praprzyczyną "antysemityzmu". Nawet sam Pan Bóg w Trójcy Swiętej Jedyny Jezus Chrystus określił żydów jako "plemię żmijowe".
9 miesięcy temu / oj tam
 
To ciąg dalszy walki faryzeuszy z Jezusem- Prawdą. Metody się nie zmieniły.
9 miesięcy temu / Cd.
 
Równie dobrze można to podciągnąć pod hitleryzm z nazizmem, stalinizm z komunizmem czy belgijskie winy wobec Ruandy. No dalej, niema zła, złych i piekła. Jest tylko lewacki świat = zło. tyko niech gdzieś tam w zakamarkach zakłamanego sumienia będzie natrętna podpamięć, że diabeł został strącony i przez Boga i przez Syna Jego pokonany.
9 miesięcy temu / banita
 
A co się stało z głoszoną |Prawdą przez KK. To zdrada Chrystusa, który jest prawdą , drogą i zyciem. I teraz się okazuje, że prawdy nie ma? Tylko jest prawda żydowska?
9 miesięcy temu / DNA
 
Sprzeciw wobec rehabilitacji "starych" faryzeuszy zgłaszają dwaj współcześni faryzeusze. O faryzeizmie przesądzają nie wyznawane zasady, a sposób wcielania ich w swoim i przede wszystkim cudzym życiu.
9 miesięcy temu / pcc
 
Po prostu Apokalipsa ! - cóż więcej powiedzieć ?
9 miesięcy temu / Zbyszek
 
W czasach starotestamentalnych bramy zbawienia były zamknięte. Bardzo wyraźnie o tym mówi ST. Pomimo że pozostawało jedynie życie doczesne wiara w Boga była bardzo mocna.
9 miesięcy temu / G
 
Jezus jako krnąbrny uczeń faryzeuszy i judaizmu. Cóż za podłość. Chciałoby się powiedzieć banał, że chyba dotarliśmy już do kresu czasów. Gorzkie Żale dawno temu zostały ocenzurowane pod Żydów ale teraz widocznie idziemy absolutnie dalej.
9 miesięcy temu / marcin
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.