DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nic nie jest nieuchronne. I taka fale mozna zatrzymac.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Robespierre, Lenin czy Trocki? Bieeedron!
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
do edi: to co robi pis to jest socjalistyczny redystrybucjonizm połączony z wyzyskiem fiskalnym(to dotyczy wszystkich rządów IIIRP, rozrostem biurokracji, komplikowaniem prawa poczytaj o chestertonowskim dystrybucjoniźmie
ponad 1 rok temu / frodo
 
Wydaje się że PIS uważa, że walka ze zboczeniami i "nowinkami" w postaci brudnej piany na życiu społecznym, jest walką z wiatrakami czyli zawracaniem kijem Wisły. On chce utrzymać władzę a nie walki z tym co jest nieuchronne. Sądzę, iż jego stratedzy wierzą, że jest to cena cywilizacji "postępu", a na to trzeba się godzić bo idzie to jak walec przez świat cywilizacji zachodniej. Oni nie są ideowcami oni są pragmatykami którzy nie chcą zbawienia człowieka ani świata, ich celem jest być praktycznym w tym co robi partia polityczna. Celem każdej partii politycznej ( w tym także PIS ), jest chęć sprawowania władzy państwowej a nie duchowej. Oczywiście, jeśli przy "okazji" można sprawować władzę duchową nad elektoratem ( suwerenem ), to czemu nie ? Na podstawie tych trzech lat od przejęcia sterów władztwa państwowego nad Polską, uprawniona jest domyślna konstatacja PIS : rewolucja obyczajowa ? Czemu nie, jeśli jej się nie przeciwstawimy to będziemy mogli rządzić dalej !
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
BŁĘDNA DIAGNOZA ! Jan Paweł II w encyklice pisze że "system kapitalistyczny się nie sprawdził, tym bardziej nie sprawdził się system komunistyczny - LUDZKOŚĆ MUSI WYPRACOWAĆ NOWY SYSTEM SPOŁECZNY SOLIDARNY" myślę że OBECNIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI TWORZENIA TAKIEGO SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO W POLSCE, KTÓRY ZAPOCZĄTKOWAŁ P. Jarosław Kaczyński z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ a dzisiaj realizuje ten plan P. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda - I TAKI SYSTEM BĘDZIE WZOREM DLA INNYCH PAŃSTW NA CAŁYM ŚWIECIE
ponad 1 rok temu / edi
 
Sądzę , że to jest tylko teatr. To bardzo przypomina sposób przeprowadzenia rewolucji komunistycznej w Europie zachodniej . Tam też większość lewackich ustaw wprowadzały partie "konsewratywne" i "chrześcijańskie" , a ekscesy skrajnej lewicy słuzyły tylko do stworzenia wrażenia , że realizacja skrajnie lewicowego programu jest czyms umiarkowanym. Skrajnie lewicowa pratia PIS jest powszechnie w mediach przedstawiana jako konserwatyści i prawie katolicy. Trochę gorzej to wyglada dla PO , ponieważ ta partia juz zrealizowała szereg , głosnych medialnie , najskarniejszych lewicowych postulatów, ale tam równiez Schetyna ostatnio powiedział , że PO jest konserwatywa i chyba chrześcijańska . Pewną poszlaką wskazującą , ze to jest socjotechniczna manipulacja jest postac Nowackiej. Ona ze swoim ojcem i dziadziem prowadzi rodzinny biznes o nazwie PJATK. Ten biznes za rządów Tuska otrzymał 40 milionów z publicznych środków. Ona jest łatwa do utrącenia , a nikt tego nie robi
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Co zrobiła dla Polski "opozycja" Po i Nowoczesna razem z PSl, SLD poza donoszeniem na Polskę do UE? Co przyrzekł Niemcom Schetyna przyjmowany w konsulacie niemieckim w Warszawie przez Merkel przed wyborem Tuska na "króla", że będą niszczyć wszystko co polskie?? Ile ustaw dla dobra Polski opracowali i wprowadzili? Za jakie i od kogo srebrniki ? Mają program co jeszcze zniszczyć? Jest łatwo wyremontować dom jeżeli fundamenty zgniłe? Myslenie ukształtowane przez Gazetę W Michnika dostarczaną obowiązkowo do zakładów przez 25 lat do 2015r. z podatków Polaków?
ponad 1 rok temu / Skome
 
Nie rozróżniasz przestrogi od reklamy?
ponad 1 rok temu / do Jacek
 
Po co reklamujecie tą zgniliznę?
ponad 1 rok temu / Jacek
 
ej no,,, kiedy te "postacie" nie zasługują na to żeby o nich pisać,,, koniem trojańskim polskiej sceny politycznej jest tzw. DobraZmiana,,, to największy przekręt w dziejach Polski,,,
ponad 1 rok temu / antykosmita
 
każdy polski rząd w ciągu ostatnich lat podpisywał tysiące umów, ze znaczenia których nawet nie zdawał sobie sprawy (np roszczenia żydowskie zostały "uprawomocnione" przez podpis Władysława Bartoszewskiego pod Deklaracją Terezińską w 2009 roku.) Także obojętnie kto będzie rządził, będzie musiał te tysiące umów respektować. Jeśli nie, to przyjdą do nas "błękitne hełmy" i rakiety Tomahawk. Już praktycznie przyjęto cenzurę Internetu, ustawę o mowie nienawiści, paragrafy za które można wsadzić każdego, a w przygotowaniu zaostrzenie ustawy o broni i amunicji. Ktoś bardzo dokładnie pilnuje, żebyśmy nie mieli żadnej możliwości obrony.
ponad 1 rok temu / Pejot
 
"Czy więc twarzą rewolucji nie zostanie Robert Biedroń, a Mateusz Morawiecki?" Read more: http://www.pch24.pl/kto-bedzie-twarza-rewolucji-w-polsce-,62859,i.html#ixzz5RNaCL0Ko JUŻ JEST.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Świetna analiza autora tekstu. Zgadzam się z nią. Scenariusz wydaje się na chwilę obecną abstrakcyjny, ale nie jest niemożliwy. Ciekawi mnie jednak jak PiS miałoby przezwyciężyć przeszkody w wprowadzeniu tej rewolucji takie jak: 1) ich elektorat który na pewno nie zaakceptuje tych nowinek rewolucyjnych. 2) opór szeroko pojętego Kościoła wobec którego nawet partia otwarcie lewicowa jakim jest SLD nie mogło sobie dać rady. 3) ich posłowie których jakaś grupa jest i która zawsze jest rzeciwna tego typu rzeczom (wszelkie tego typu pomyśly mogłyby doprowadzić do rozłamu).
ponad 1 rok temu / gohan
 
rewolucja przeskakuje z fali na falę, najpierw było SLD niby lewicowe i niby antyzachodnie. A to SLD wprowadziło nas do NATO i do UE. Później była AWS, niby chrześcijańska i patriotyczna i zrobiła "wiekopomne reformy" - całkowicie antypolskie. Później była PO- partia prorynkowa, a teraz "patriotyczny" PIS. Jedyny program jaki był konsekwentnie realizowany przez ostatnie 30 lat to program wielkiej finansjery i globalistów. Zmieniano jedynie szyldy w zależności od nastrojów społecznych. Największe zagrożenie idzie obecnie ze strony rządu Morawieckiego.
ponad 1 rok temu / Pejot
 
Dzięki Bogu za Polonia Christiana!
ponad 1 rok temu / Ogorek
 
W pełni zgadzam się z konkluzją autora. Najgroźniejsze są wilki w owczych skórach, które mamią ludzi iluzją życia w chrześcijańskim państwie pod ich rządami, a tymczasem rewolucja nadal idzie do przodu.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Pewnie Zandberg, ze swoim prognatyzmem wygląda dostojnie niczym jakiś Habsburg.
ponad 1 rok temu / stasiu
 
Jako że owi osobnicy w pełni wyznają "kult ewolucji" to w ich przypadku nie można , będąc konsekwentnym, mówić o twarzach lecz o praodbytach! Jeżeli ktoś poczuje się obrażonym, to wtedy udowadnia tym samym,, zupełny brak obiektywizmu i konsekwencji logicznych wniosków jakie narzuca nam Darwin.
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Szkoda czasu aby się nad tym zastanawiać...Pax
ponad 1 rok temu / Paweł
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.