DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Kto będzie prezydentem: eurosceptyk, czy „zielony” były mason? Austria czeka na wyniki wyborów

Kto będzie prezydentem: eurosceptyk, czy „zielony” były mason? Austria czeka na wyniki wyborów
fot. REUTERS/Heinz-Peter Bader/FORUM

Wciąż nie wiadomo kto zwyciężył w prezydenckich wyborach nad Dunajem. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Każdy z obu kandydatów pozostaje w grze.


Jak wynikało z prognoz powyborczych, po przeliczeniu ponad 90 proc. głosów, w II turze wyborów prezydenckich w Austrii, Norbert Hofer z eurosceptycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) i wspierany przez Zielonych Alexander Van der Bellen otrzymali po 50 proc. głosów.


Pierwsze wyniki sondażowe wskazywały na zwycięstwo Hofera. Najnowsze, które nie uwzględniają głosów oddanych korespondencyjnie, ponownie pokazują niewielką przewagę kandydata FPOe. Ostateczne wyniki zostaną podane najwcześniej w poniedziałek. Frekwencja wyborcza przekroczyła 68 procent.


Hofer to polityk antyimigranckiej i eurosceptycznej Partii Wolności. Podczas kampanii zapowiedział, że chciałby opuszczenia przez Austrię Unii Europejskiej – sam głosował przeciwko wejściu do UE. Nosi przy sobie broń, bo – jak twierdzi – obawia się imigrantów, których 90 tys. przybyło do Austrii tylko w ostatnim roku. Hofer postuluje też obniżenie wydatków na wsparcie socjalne dla przybyszów z Bliskiego Wschodu.

 

Jego kontrkandydat to były przywódca austriackich Zielonych. Jednak Van der Bellen oficjalnie ubiega się o urząd prezydenta jako kandydat niezależny. "Rzeczpospolita" powołując się na dziennik "Die Presse" przypomina o masońskim "epizodzie" Van der Bellena. Ubiegający się o fotel prezydencki polityk był członkiem loży wolnomularskiej w Innsbrucku. Van der Bellen tłumaczył, że był w niej aktywny ledwie rok, w połowie lat 70., a wycofał się całkowicie po dziesięciu latach. – To był klub szacownych obywateli, którzy prowadzili ciekawe dyskusje na stosunkowo wysokim poziomie – mówił, dodając, że z masonami spoza Innsbrucku nie miał kontaktów.

 

Prezydent w Austrii nie odgrywa istotnej roli politycznej. Pełni głównie funkcję reprezentacyjną. Posiada jednak silny mandat. Ewentualne zwycięstwo w wyborach kandydata określonej partii może też stanowić swoisty sondaż poparcia dla niej przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na 2018 rok, choć opinie o konieczności przeprowadzenia ich przed wyznaczonym terminem są nad Dunajem coraz głośniejsze.

Źródło: orf.at/polskatimes.pl/rp.pl

luk


DATA: 2016-05-22 20:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wygra Hofer
ponad 3 lata temu / sted
 
Pogonić starych dziadów. Młodzi do steru rządów, przecież chodzi o naszą przyszłość, a staremu to wszystko jedno. Europejczycy obudzcie się. ....
ponad 3 lata temu / Predator
 
Hofer równy chłop! Mam nadzieję, że po zwycięstwie odbierze socjal nie tylko imigrantom, ale też Austriakom. Czyli że zachowa się tak, jak na wolnościowca przystało.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
To teraz mała awaria serwerów i z kapelusza wyskoczy lewak?
ponad 3 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.