DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Księża czy wróżbici? Salezjanie zapraszają na… wróżby

Księża czy wróżbici? Salezjanie zapraszają na… wróżby

Salezjańskie Centrum Młodzieżowe w Łodzi organizuje zabawę andrzejkową. W programie tego wydarzenia, adresowanego z pewnością do dzieci i młodzieży, odnaleźć można oprócz gier, tańców i zabaw także… wróżby.


Opinia Kościoła o wszelkich przejawach wróżbiarstwa, będących przejawem chęci panowania nad czasem i historią jest jednoznacznie negatywna. „Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu”, czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

 

Wróżby zatem to zwykły zabobon przeciwny katolickiemu spojrzeniu na świat, zgodnie z którym jedynie Bóg zna przyszłość. Dlaczego więc salezjanie sprawujący opiekę nad Centrum Młodzieżowym pragną na siłę być „fajni”, nawet kosztem balansowania nad krawędzią?

 

Całości zaproszenia dopełnia dość dziwaczny plakat, choć to może kwestia estetyki, na którym widnieje postać stanowiąca dość niepokojące połączenie rycerza i czarodzieja.

 

luk


 

 

 


DATA: 2013-11-28 11:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do Kingi: przejrzałam galerię "Zabawa andrzejkowa 2011". Na zdjęciach: wróżenie z kart, lanie wosku, wyciąganie losów z kapelusza .... http://www.savio.lodz.pl/galbig2.php?gallibpicid=28&gallibnazwagalerii=g135#
ponad 4 lata temu / Danuta
 
Tak, lepiej będzie jak dzieci (bo do nich skierowana jest oferta) ten andrzejkowy wieczór spędzą wałęsając się po ulicach starego Widzewa niż bezpiecznie spędzą to popołudnie poznając tradycje swoich przodków. Lepiej będzie jak wyrosną z nich kibole, chętni do zorganizowania zadymy. Ja także lałam wosk, wystawiałam buty z koleżankami i inne wyszydzone wróżby a wyrosłam na osobę wierzącą, ale umiejącą odróżnić co jest tylko niewinną zabawą, a co satanizmem. Czy we wszystkim należy doszukiwać się zła. Puknijcie się w czoło.
ponad 4 lata temu / łodzianka
 
co tu dużo pisać; sentencja najlepiej wyrażająca komentarz do tego wydarzenia oraz wyjaśnienia Kingi, to: Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!...
ponad 4 lata temu / fiatvoluntastua
 
Ten Gandalf się już chyba u nas zadomowił i dla mnie może sobie być. Ale wróżb nie popieram, nawet niewinnych, to pogaństwo .
ponad 4 lata temu / elek
 
Drogi Autorze, Jeśli nie widziałeś sprostowania umieszczonego na stronie wydarzenia, to proponuję się z nim zapoznać, jeśli je widziałeś to jesteś bardzo uparty, Kochany Osiołku. Otóż pod przerażającym słowem WRÓŻBY, kryje się przybliżenie ich historii i tu pierwsza wyciągnę do Ciebie rękę - nasz błąd, powinno zostać użyte inne słowo. Jak to określiłeś wróżbici, czuwają nad tym, by zabawa odbyła się zgodnie z wszystkimi prawami. Być może przeczytałeś wyjaśnienie, lecz masz problem z zrozumieniem i mało czytasz, bo przedstawiona postać to rzeczywiście Gandalf. Polecam książki "Hobbit" i "Władca pierścieni", są bardzo ciekawe. Tak więc śpij spokojnie drogi Teologu, nasza zabawa nie ma na celu sprowadzania dzieci na złą drogę. Serdecznie Cię zapraszamy, Szczęść Boże!
ponad 4 lata temu / Kinga
 
dziwna to sprawa... niby Salezjanie, a wróżyć mają ochotę... niby to zakon, a jakieś Screen Caven Cluby mają ;) A tak na poważnie to wróżby jak wróżby, ale co kryje sie w takim razie pod sformułowaniem "i wiele więcej", bo co może być tym więcej prócz wróżb?
ponad 4 lata temu / Maciej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.