DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Może jeśli sygnatariusze tego apelu zapoznają się z dorobkiem arcybiskupa Marcelego Lefebvre'a, zorientują się w sytuacji lepiej, niż orientują się obecnie. To bowiem, co głoszą, było wielkim problemem już w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku, nie obecnie. Ale, ale, arcybiskup Lefebvre został podobno ekskomunikowany przez papieża Jana Pawła II.
ponad 2 lata temu / Salus
 
Całym sercem popieram odważnych i roztropnych kapłanów ! To Oni są obrońcami Królestwa Niebieskiego na ziemi .
ponad 2 lata temu / c-a
 
@ duchowny - Ciekawe, ze wśród ciemnych epizodów z historii Kościoła jak czasy "panowania" Borgiów czy "trupi synod" jednym tchem wymieniasz takie chwalebne elementy historii Kościoła jak wyprawy krzyżowe będące w istocie obroną miejsc świętych przed najazdem hord muzułmańskich czy inkwizycję, która była najsprawiedliwszym sądem tamtych czasów. Wymieniasz jak sądzę po to, aby wskazać, ze i one były czymś negatywnym. To obnaża twoja ignorancję i głupotę, a zatem szczerze wątpię w to, że jesteś duchownym, a już z pewnością nie katolickim (mam mimo wszystko znacznie wyższe mniemanie o poziomie wiedzy naszego katolickiego duchowieństwa). Jesteś raczej kolejnym pajacem wsadzającym kij w mrowisko, próbując jątrzyć na forum, do którego światopoglądowo bardzo ci daleko. Żebyś choć wiedział, co za brednie wypisujesz, ale co gorsza ty chyba po prostu nie znasz historii, może więc się nie wypowiadaj.
ponad 2 lata temu / Iw
 
Była inkwizycja, był "trupi synod", były wyprawy krzyżowe, byli antypapieże, byli Borgiowie, ale tego jeszcze nie było: zamęt doktrynalny w sercu Kościoła! Co na to nasi biskupi, zwłaszcza kardynałowie?
ponad 2 lata temu / duchowny
 
Księża apelują ??? Jacy ? - NIEROZTROPNI. Przecież to PUŁAPKA dla >naiwnychpułapką
ponad 2 lata temu / iskierka
 
Papież Franciszek rozpoczął swój pontyfikat od rezygnacji z tradycyjnego pozdrowienia " Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystys" w zamian "dzień dobry", lub rezygnując ze "szczęść Boże " w zamian "dobrego obiadu ". Dla mnie było to szokiem. U nas w Polsce też zapewne dostosowując się do oczekiwania współczesnego świata niektórzy księżą ba nawet biskupi wykazują wieloznaczność postaw nt aborcji, homoseksualizmu, rozwodów, samobójstwa, politycznej poprawności, gender. Szczególnie obejmuje to tzw "otwarty kościół", podobno katolicki "Tygodnik Powszechny" itp.Są również b.symptomatyczne wprowadzane drobne korekty np. po zawarciu sakramentalnego małżeństwa niegdyś kapłan wypowiadał takie słowa "wszystkich obecnych biorę na świadków aby o zawarciu niniejszego małżeństwa świadczyć mogli. Co Bóg złączył człowiek niech się nie WAŻY rozwiązać". Obecnie usunięto drażliwe słowo"WAŻY". Złagodzono! Podczas pogrzebu już się nie modli w intencji osoby uczestniczącej, która umrze 1.
ponad 2 lata temu / Mirosław
 
Bardzo piekna inicjatywa mogla by byc poszezona o udzial wiernych.
ponad 2 lata temu / Grazyna
 
Do "Zbyszek", racja.
ponad 2 lata temu / Leo
 
Jest jedna Ewangelia, jest jedna prawda. Wystarczy tylko trzymać się tego co jest napisane, nic nie dodawać, nic nie odejmować, ani przeinaczać , a będziemy w zgodzie z Prawdą Ewangelii. Przecież to takie proste.
ponad 2 lata temu / Obserwator
 
Nie chodzi tylko o to, by podpisać, ale by pod własnym imieniem ten apel fizycznie wysłać do swojego ordynariusza. Na tym to w istocie polega. Na jasnej deklaracji wobec swego biskupa, czego się od niego oczekuje i co się samemu prezentuje. Daj, Boże, pomoże to biskupom, przynajmniej niektórym, obudzić się i ujść Bożej kary za swe dotychczasowe tchórzostwo i gnuśność.
ponad 2 lata temu / vlad
 
Wyrazy szacunku dla odwagi i poczucia wiary naszych 'szeregowych' duszpasterzy. Teraz my wierni czekamy żeby purpuraci też stanęli na wysokości zadania.
ponad 2 lata temu / Zbyszek
 
Odnoszę wrażenie, że od pewnego czasu Papież Franciszek i progresywni hierarchowie, którzy go wspierają, chcą wypchnąć osoby przywiązane do tradycyjnego nauczania Kościoła poza jego ramy. To bardzo przykre!
ponad 2 lata temu / Anna
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.