DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Książki o karach cielesnych zakazane

Książki o karach cielesnych zakazane

Wydawcy książek chrześcijańskich od pewnego czasu otrzymują wezwania na policję i do prokuratury, a także listy od rzecznika praw dziecka z żądaniem wycofania kolejnych książek. Polskie władze chcą w ten sposób wymusić zakaz dystrybucji książek, w których są wzmianki czy rozdziały o tym, że kary fizyczne są prawem rodziców, wynikającym z nauczania Biblii. W ostatnich dniach za takie szkodliwe społecznie produkty uznano książki: Roberta Barnesa „I kto tu rządzi?” oraz „Dzieci i wychowanie” Jamesa Dobsona.

 

W wyniku prowadzonej od kilku miesięcy akcji powstał już indeks książek zakazanych. Do tych, które zostały już tam umieszczone dołączają kolejne. Dzieje się tak z powodu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która zakazuje kar cielesnych. Książki zatem, które ją dopuszczają, a niekiedy wręcz popierają są zakazywane.

 

Źródło: fronda.pl

pam


DATA: 2012-05-23 23:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biblia dopuszcza także ukamieniowanie nieposłusznego syna lub córki. Nic dziwnego, że trudno liczyć na wyrozumiałość władz, uzasadniając nią decyzje wychowawcze.
ponad 7 lat temu / Sumienna
 
zaraz dojdziemy do tego ze wiezienia nie beda mogly istniec bo jest to zakazany element wychowawczy, natomiast o tym zeby aboracja byla zakazana to mowi sie ze jest to prawo nalezne kazdej kobiecie, a przeciez aborcia zabija, robi sie natomiast wode gazowa z prawa rodziców do stosowania karcenia dzieci w wychowaniu, juz wiele społeczności ktore to wprowadziły mowi ze to byl wielki blad, czy mamy powtarzac bledy innych w celu jakich nieokreslonych ideii
ponad 7 lat temu / Sylwester
 
To niebywały skandal, że lewactwo chce wchodzić z buciorami rodzicom do spraw wychowania. Czy lewaccy cenzorzy "zatroskani" o dzieci zajmą się deprawującymi piśmidłami "młodzieżowymi"?
ponad 7 lat temu / Paweł
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.