DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Książe Karol: przyczyną wojny w Syrii są… zmiany klimatyczne

Książe Karol: przyczyną wojny w Syrii są… zmiany klimatyczne
fot. REUTERS/Saeed Khan/POOL

Niepowodzenia w walce z rzekomym ociepleniem klimatu są zasadniczą przyczyną wojny domowej w Syrii, terroryzmu i kryzysu imigracyjnego w Europie – przekonuje książę Karol.


W przyszłym tygodniu, brytyjski następca tronu ma wygłosić przemówienie rozpoczynające szczyt klimatyczny w Paryżu, gdzie 118 liderów państw ma – jak się przewiduje – podpisać umowę w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, by nie dopuścić do wzrostu temperatury na świecie o dwa stopnie Celsjusza.

 

Książę w wywiadzie dla Sky News, który został wyemitowany w poniedziałek i zarejestrowany przed atakami w Paryżu, stwierdził: - Niektórzy z nas mówili już 20 lat temu, że jeśli nie zajmiemy się tymi kwestiami, to będziemy świadkami coraz większej liczby konfliktów o dostęp do ograniczonych zasobów i będziemy mieć coraz większe problemy z powodu suszy, a także kumulujących się efektów zmian klimatycznych.


Przedstawiciel brytyjskiej rodziny królewskiej wyjaśnił, że „w rzeczywistości jednym z głównych powodów horroru w Syrii, była susza, która trwała około pięciu czy sześciu lat, co oznaczało, że ogromna liczba ludzi w końcu musiała opuścić gospodarstwa i przenieść się do miast".

 

Książe Karol nie pierwszy raz wypowiadał się w kwestiach rzekomych zmian klimatycznych i tzw. zrównoważonego rozwoju. Już nie raz z tego powodu był oskarżony o próbę wpływania na polityków.

 

Zapytany w wywiadzie, czy istnieje bezpośredni związek między zmianami klimatu, konfliktami i terroryzmem, Karol odparł: - Oczywiście. Nigdy nie działamy w taki sposób, aby przeciwdziałać takim zmianom u korzeni i to, co nas spotyka wynika z tego, jak traktujemy naturę.  

 

Szczyt klimatyczny rozpocznie się w Paryżu 30 listopada. Politycy dyskutować będą m.in. o finansowaniu programu, ograniczającego emisję szkodliwych substancji do atmosfery w krajach rozwijających się. KE postuluje, by kraje UE całkowicie zrezygnowały z pozyskiwania energii z węgla i skupiły się na gazie oraz tzw. źródłach energii odnawialnej.

 

Stanowisko to wydaję się nie podzielać rząd niemiecki, który – po zainwestowaniu milionów euro w dofinansowanie programów pozyskiwania energii odnawialnej, na nowo powraca do subwencjonowania kopalń. 

 

 

 

Źródło: yahoo.com., AS.

DATA: 2015-11-25 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zalosne zrzucanie odpowiedzialnosci na nature podczas gdy anglicy wespol z amerykanami weszli i dokonali zamachu na spoleczny porzadek w Iraku. Po inwazji USA-UK terroryzm w Iraku kwitnie - 27 roznych grup terrorystycznych jak podaj angielskie newspapers. Zapanowal chaos a chrzesciananie musza uciekac z domow. Ropa Iracka nalezaca do Narodu Irackiego jest rozkradana przez zachodnie firmy ktore od nich kupuja i utrzymuja terrorystow. Niech ktos do zapyta: kto jest za to wszsytko odpowiedzialny ? kto jest odpowiedzialny za obecne ludobojstwo w Iraku ? - susza ?
ponad 4 lata temu / czy slepy moze prowadzic niewidomego ?
 
Kilka dni temu mieliśmy odlot szwedzkiego "króla", teraz Karol. Europejskie pseudomonarchie należy zlikwidować.
ponad 4 lata temu / x
 
Jego osądy rzeczywistości są równie trafione jak wybór partnerki życiowej
ponad 4 lata temu / Stańczyk
 
tak zwana "monarchia" w zdemokratyzowanej do cna Europie zaczyna pokazywać, że jest w obecnym kształcie do luftu...Juan Carlos I podpisał ustawę legalizującą zabijanie dzieci w Hiszpanii...Wielki Książę Luksemburga nie ma prawa veta wobec parlamentu....monarcha Szwecji ma wyrzuty sumienia, że wykąpał sie w wannie...zamiast pod prysznicem;))...więc co sie dziwić brytyjskiemu następcy tronu, że opowiada takie bzdety...
ponad 4 lata temu / el-loco
 
Niedawno obwiniano "globalne oci(e)p(l)enie" za przemoc wobec kobiet...
ponad 4 lata temu / Venatrix
 
A ja uważam, że być może jesteśmy swiadkami próby pierwszego etapu depopulacji globalnej, za pomocą wojen religijnych, która byłą planowana od lat 50-tych o ile pamiętam, przez masonów,czy Grupę B. bo jak wyjaśnić "wtłaczanie" nam obcych kulturowo i religijnie ludzi.
ponad 4 lata temu / QQQ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.