DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Należy karać tego typu występki .Jezeli chcą niech opluwają siebie i swoją chorobe ,nie wiarę chrzescijan.
11 miesięcy temu / Gaga
 
a co Hanka winna ustaleniom soborowym
11 miesięcy temu / do seltzer
 
Gwoli ścisłości: nadużyciem jest też świecki strój noszony przez kapłana. Marynarka przystoi świeckiemu panu a kapłan katolicki dumnie nosi strój kapłański - swoją zbroję - jako żołnierz Chrystusa.
11 miesięcy temu / Leaf427
 
A czy koncelebra nie jest nadużyciem? " Msze papieskie" koncelebrowało po kilkudziesięciu kardynałów, kilkuset biskupów i chmara zwykłych księży. Wszystkich to radowało i ubogacało.No i mamy, co mamy.
11 miesięcy temu / ena
 
Po to UE nie pozwoliła zmienić sądów, aby blużnierstw nie karały.
11 miesięcy temu / Zbigniew
 
@Hanka, a jeszcze jedno. Razi Cię durszlak na głowie? To przejrzyj zdjęcia z internetu robione w czasie Mszy Novus Ordo, gdy kapłani mieli na głowach czapki klauna, maski afrykańskie albo psi łeb. Albo "konsekrują" blachę ciasta, które potem jak kelnerzy roznoszą ludziom do stolików. Szukaj pod hasłem catholic liturgy abusages. To się dzieje jawnie, ludzie są zachwyceni, biskupi też Ja myślę, że Pan Bóg już ma dość tej hucpy i stąd dopuszcza takie kwiatki jak Szymon Niemiec. Może chce w końcu obudzić śpiący kler, śniący słodko swój bajkowy ekumeniczny sen.
11 miesięcy temu / seltzer
 
@Hanka; Twój post niestety świadczy o zamieszaniu jakie powstało w głowach katolików przez ten fałszywy ekumenizm posoborowy. W zdaniu z Gościa Niedzielnego cytowanym przeze mnie ":anglikański arcybiskup Justin Welby odprawił Mszę Św." są trzy przekłamania: bo ani ten pan nie jest arcybiskupem nie ma ważnych święceń kapłańskich, ani nie "odprawia", ani to nie Msza Św. A zatem jest to parodia Mszy. Którą ro parodię oficjalna prasa katolicka chwali i popiera, udając, że jest cacy. Kwestią więc czasu było aż jakiś kolejny pseudoksiądz odprawi inną pseudomszę, więc o co ten lament, obudzilł się nagle KEP. Wspomniany przeze mnie ks.Kowalczyk SJ pisał też, iż życzy luteranom aby byli bardziej luteranami. To jest prawdziwy dramat, bowiem luteranie obiektywnie tkwią w herezji. Zatem Kowalczyk życzy błądzącym życia w błędzie, zamiast życzyć powrotu do Kościoła Katolickiego, co jest jedynym prawdziwym ekumenizmem.
11 miesięcy temu / seltzer
 
Konsekwencje posoborowego dialogizmu i kultu świętego spokoju. Zamiast ludzi nauczać i nawracać to ich zabawiali w oazach i na polach lednickich.
11 miesięcy temu / Krzysiek
 
Bez przesady prosze, czym jest tzw ekumenizm to widac na kazdym kroku. Nalezy zapoznac sie z wypowiedzia na ten temat Swietego Ojca PIO. Milej lektury.
11 miesięcy temu / Jara
 
@seltzer. "Koncelebrans" z garnkiem na głowie to mówi wyraźnie, że nie odprawiono Mszy Świętej, ale wykonano jej parodię. Do samozwańczego biskupa Niemca nie przyznaje się Polska Rada Ekumeniczna, choć on sam twierdzi, że ekumeniczne nabożeństwo odprawił. Swoją autobiografię nazwał "Tęczowy koliber na tyłku". Więc kto ma z rewerencją się do jego czynności odnosić? Przykre, że papież spotyka się z lesbijską biskupką w innym celu niż nawoływanie do pokuty za grzeszne praktyki homoseksualne, przykre, że polski ksiądz Dariusz Kowalczyk to pochwala. Tym bardziej przykre, że w Rzymie odprawia Mszę anglikanin o poglądach zbieżnych z agitatorami LGBT. Pisałam już tu nieraz, że za jakiś czas doczekamy się papieża homoseksualisty z mężem i trzeba się będzie z Kościoła zarządzanego z Watykanu ewakuować.
11 miesięcy temu / Hanka
 
ale jego kościół działa w USA ,poczytaj o nim na wikipedi zanim cos napiszesz
11 miesięcy temu / do Qwerty
 
W temacie NADUŻYĆ , które są w kompetencjach Księdza mieliśmy w Gdańsku za wiedzą Kurii Gd. PROFANACJĘ SACRUM - Dolnego Kościoła NMP Królowej Różańca Św. na Przymorzu zwanego Okrąglakiem. Na "DESKACH" PREZBITERIUM wystapili aktorzy Teatru Studenckiego "Dobry Wieczór" z WSKSiM z R.M. Mogliśmy zobaczyć sztukę komedię A.Fredro "Gwałtu co się dzieje" gdzie panowie byli poprzebierani za kobiety. Należy domniemywać , że radosny nastrój pochodów lgbt p. Dulkiewicz udzielił się zmodernizowanym duchownym z Przymorza. Zgromadzona publiczność słuchaczy RM z Siostrami zakonnymi w II rzędzie nie szczędziła oklasków i zgodnie z życzeniem Proboszcza NIE HAMOWAŁA ŚMIECHU. Wystrój SCENY wprawiał w OSŁUPIENIE jak w prawdziwym TEATRZE. I jak tu się dziwić, że ogłupiałe pospólstwo / prostactwo śmieje się i szarga ŚWIĘTOŚCI. Kto wie może z powołania SATYRYK Ks.B.Kowalski znany na y.t. zaszczyci ze swoim programem Okrąglak i wykorzysta tragikomiczny materiał.
11 miesięcy temu / iskierka
 
Bronię pastora Sz.Niemca. Nie wiem czemu jest tu krytykowany, uważam że to bardzo nieekumeniczna postawa. Kiedy papież Franciszek w Lund uczestniczył w nabożeństwie z Evą Brunne, lesbiijską biskupką Kościoła Szwecji, ks.Dariusz Kowalczyk SJ bronił tej decyzji, pisząc, że chodzi o to, by przyjaźnie się spotkać. Podobnie w trakcie synodu wśród zgromadzonych biskupów zasiadła biskupka metodystyczna. Pamiętam też, jak Gość Niedzielny pisał o duchownym anglikańskim:" arcybiskup Justin Welby odprawił w Rzymie Mszę Św.". Zachowano tytulaturę wobec duchownego,uprzejmie nazywając jego nabożeństwo Mszą Św.. Tej rewerencji zabrakło wobec duchownego protestanckiego Szymona Niemca. On jest takim samym duchownym jak wyżej wspomniani/wspomniane, ma też bardzo podobne poglądy. Zatem ten atak jest niezgodny z duchem miłości wobec braci odłączonych oraz z duchem ekumenizmu, SVII i obecnego pontyfikatu... ....Albo cały ten ekumenizm jest fałszywy i wiedzie prosto do czeluści piekła.
11 miesięcy temu / seltzer
 
Ann. Masz rację. Rety. W USA jakby tylko zaczął to mialby już zdemolowany pseudo ołtarz i więcej.... Tylko w Polsce nic się nie dzieje. PiS tylko grzmi lecz dalej nic nie robi. Żenada.
11 miesięcy temu / Qwerty
 
A co na to wszystko Papa Francisco powie?? Może powie: ...kim ja jestem by osądzać...?
11 miesięcy temu / Gryf
 
Na Ołtarzu miś zamiast Krzyza.
11 miesięcy temu / ena
 
a propos parodii! te sobotnie dysputy o polityce to dopro parodia! z szanownym ksiedzem!
11 miesięcy temu / radio
 
Na wczorajsze bluźnierstwa odpowiedź jest, ale odpowiedzią na nowy porządek mszy jest afirmacja "reformy liturgicznej".
11 miesięcy temu / Sal
 
gdyby tak robiono to w USA kraju wielu wielu religii sędziowie nie zajmowali by się niczym innym ,on zrobił to na paradzie a nie w kościele katolickim
11 miesięcy temu / rety
 
Smutne w tym wszystkim jest to, ze parodysta lepiej parodiowal, niz jak posoborowie odprawia! Wtedy to bywa parodia!
11 miesięcy temu / Trad
 
Do ,,ann". Daruj sobie prowokatorze. Odsyłam wszystkich Internautów do Wikipedii, aby zapoznali się z biografią NIEMCA o imieniu Szymon. Zrozumiecie wówczas dlaczego polski wymiar sprawiedliwości nie może zareagować na prowokację Niemca. Ja mam tylko jedno pytanie do warszawskiego Ratusza: czy Szymon NIEMIEC otrzymał zgodę na odprawienie ulicznego ,,nabożeństwa"?
11 miesięcy temu / Airam
 
Jeżeli ktoś o ksywie ,,Tęczowy koliber na tyłku" pracował jako archiwista w wydawnictwie pornograficznym,jeżeli ktoś był starszym pastorem i biskupem upadłego już Generalnego Wolnego Kościoła Reformowanego ???, jeżeli ktoś pełnił funkcję prezesa zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce ILGCN, to nie powinno nikogo dziwić, że taki ktoś nazywa się NIEMIEC. A do ,,wwm'. Wymiar sprawiedliwości nie będzie mógł nic zrobić, ponieważ NIEMIEC powie, że jest ,,biskupem" i ma prawo odprawiać uliczne msze. To była zwykła prowokacja i byle dupek nie mógł tego zrobić. Milczenie Trzaskowskiego jest dowodem, że wiedział, KTO odprawia uliczne nabożeństwo.Polecam poczytać o tym NIEMCU na Wikipedii.
11 miesięcy temu / Airam
 
ej no kiedy jest ścigane,,, tyle że politycy z tzw. Dobrej Zmiany są na smyczy+ ambasad uczestniczących w paradzie,,,
11 miesięcy temu / antykosmita
 
Wymiar sprawiedliwości ma znowu szansę wykazać się, a raczej zrehabilitować. Nie poradzili sobie z krzywdzeniem dzieci, niektóre już nawet zdążyły dorosnąć, może poradzą sobie z obrażaniem uczuć religijnych.
11 miesięcy temu / wwm
 
- ważniejsze, najważniejsze jest - by tej "miałkości intelektualnej i kulturowej tych środowisk" przeciwstawić blask, głębię, radość świętości i mądrości środowisk katolików! Tylko w tym świetle te błądzące barany odczują szpetotę swojego ducha i rozumu! Walenie ich pałą prawa tylko - rozjusza ich fałszywą "odwagę" i mnoży im "męczenników szatańskiej sprawy" : RÓBMY SWOJE/ŚWIĘTE! Bo może i wierzący "parodiują" swoją wiarę? "Miękko" parodiują.... Narkotyki twarde i miękkie...parodie twarde i miękkie? :
11 miesięcy temu / podejrzliwa
 
To nie ks.Zieliński lecz Episkopat powinien grzmieć na zachowanie dziadostwa
11 miesięcy temu / a
 
"To nadużycie, które powinno być ścigane przez prawo", przez PRAWO i SPRAWIEDLIWIOŚĆ, zobaczymy.
11 miesięcy temu / Rys
 
To może Episkopat Polski się w końcu obudzi i złoży zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Gdzie jesteś Eiskopacie Polski??? Dlaczego pozwalasz na takie bluźnierstwa??? Boże proszę Cię daj nam świętych, mądrych i odważnych Kapłanów.
11 miesięcy temu / ann
 
Idą brutalne czasy dla katolików gorących. Pismo musi się wypełnić.
11 miesięcy temu / Em
 
Nadużycie? To PROFANACJA NAJWIĘKSZEJ ŚWIĘTOŚCI Katolików!!!!Co na to rząd! Gdzie kara dla tych zwyrodnialców!!!!!
11 miesięcy temu / Ala
 
Bóg upomni się o swe prawa, a jego słuszny gniew dotknie bluźnierców. Wtedy nie będzie im do śmiechu!
11 miesięcy temu / Anna
 
to mniej więcej taki czas jak przed upadkiem Cesarstwa Rzymskiego. Upadek moralności to początek upadku wszystkiego innego
11 miesięcy temu / alex
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.