DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Ksiądz z Irlandii Północnej przypomina: Popierasz aborcję? Nie jesteś katolikiem

Ksiądz z Irlandii Północnej przypomina: Popierasz aborcję? Nie jesteś katolikiem
fot.Magdalena i Tomasz Jodlowski / FORUM

Proaborcyjni politycy nie mogą przystępować do Komunii świętej - przypomniał ksiądz katolicki z Irlandii Północnej. Nie można uznawać się za katolika popierając jednocześnie legalność zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Kilka dni temu w Irlandii Północnej aborcja przestała być przestępstwem. Wkrótce mają zostać znowelizowane przepisy; władze określą, w jakich przypadkach mordowanie dzieci nienarodzonych będzie legalne.

 

To efekt nieudolności konserwatystów, którzy nie potrafili zablokować ujednolicenia prawa dotyczącego aborcji w całej Wielkiej Brytanii.

 

W Anglii, Walii i Szkocji zabijanie dzieci do 24. tygodnia ciąży jest legalne bez żadnych warunków od 1967 roku; dodatkowo do samego końca ciąży można mordować dzieci, jeżeli te są chore lub życie albo zdrowie matki uchodzi za zagrożone.

 

W Irlandii Północnej obowiązywały inne regulacje, jednak w lipcu tego roku Izba Gmin Wielkiej Brytanii przegłosowała jednak ujednolicenie prawa w zakresie aborcji. Parlament Irlandii Północnej miał czas do 21 października, by to zablokować. Parlament jednak jest pogrążony w trwałym chaosie i kryzysie; w ogóle się nie zebrał i w ten sposób aborcja została zalegalizowana.

 

Politycy, którzy popierają aborcję, nie mogą uważać się dłużej za katolików i przyjmować Komunii świętej, przypomniał w tym kontekście ks. Patrick McCafferty z parafii Ciała Chrystusa.

 

- Nie ma możliwości, żeby to usprawiedliwić albo zaakceptować. Zachodzi tu coś takiego jak automatyczna ekskomunika. Promowanie aborcji jest po prostu całkowicie sprzeczne z wiarą – powiedział ksiądz.

 

Słowa kapłana skrytykowała Dolores Kelly z socjalistycznej partii SDLP, stwierdzając, że są „pożałowania godne”, a odmówić Komunii świętej politykom „ma prawo tylko Watykan”.

 

W jej ocenie politycy w Irlandii Północnej po prostu nie mogli zablokować legalizacji aborcji, więc nie ma o czym mówić. Kelly, zapewniając, że sama jest „za życiem” i gdyby tylko „miała możliwość”, to zagłosowałaby przeciwko ujednoliceniu prawa.

 

Polityk dodała jednak, że „nie może postępować wyłącznie za wiarą”, bo trzeba „iść także za tym, co mówią mi lekarze”.

 

- Gdy jest się politykiem nie można po prostu dać prowadzić się wyłącznie wierze. Sumienie i wiara to bardzo prywatne sprawy – stwierdziła.

 

Źródło: LifeNews.com

 

Pach


DATA: 2019-10-28 09:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przepraszam, popełniłem błąd - nie ok. tysiąca morderstw, a ok. pięciu tysięcy.
6 miesięcy temu / Monarchista
 
Myślę, że chodzi o publiczne popieranie aborcji, czyli jeśli ktoś w tajemnicy zagłosował na PiS, to nie nałozył na siebie ekskomuniki - nie jestem teologiem, ale tak to traktuję. Zabieram głos z uczciwości, bo szkoda czasu na kłótnie. Sama nigdy w wyborach do sejmu nie głosowałam na PiS, więc nie można mnie podejrzewać o to, że się usprawiedliwiam.
6 miesięcy temu / BP
 
Nie wystarczy być obojętnym, by nie ponieść kary. Grzechy zaniedbania też będą karane.
6 miesięcy temu / @klik
 
@: Toteż, jeśli ktoś popełnił nawet miliard morderstw, ale nawrócił się, żałuje tego, i jest człowiekiem wierzącym - kapłan udziela mu rozgrzeszenia. Ale jeśli jakiś polityk występuje przeciwko Prawom Bożym, nawet nie uznając swoich grzechów za grzechy - opowiada się przeciwko Kościołowi, i wówczas grozi mu ekskomunika.
6 miesięcy temu / Monarchista
 
@: można nie być katolikiem i głosować na Konfederację, można również być katolikiem i w ogóle nie głosować. Jako że 'wybory' funkcjonują w sposób niejawny, nie ma podstaw aby nałożyć na kogoś ekskomunikę z powodów jego 'zamiłowań politycznych'. Bo idąc takim rozumowaniem dojść można do mylnego wniosku że każdy grzesznik nie jest katolikiem, czyli właściwie to nikt z nas nim nie jest. Pozwolę sobie porównać to do takiej sytuacji - podczas spowiedzi, ktoś wyzna że ZAGŁOSOWAŁ na PiS, czyli że popełnił/popełni ok. tysiąca morderstw. Żałuje tego, postanawia się poprawić, kapłan udziela mu rozgrzeszenia. A teraz inny człowiek wyznaje że GŁOSUJE na PiS, co oznacza że nadal będzie to robił, wówczas ksiądz ma prawo mu nie udzielić rozgrzeszenia.
6 miesięcy temu / Monarchista
 
@rety bierność wobec zła jest złem.
6 miesięcy temu / Monarchista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.