DZIŚ JEST:   07   KWIETNIA   2020 r.

Św. Jana Chrzciciela de la Salle
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Drugorzędna !!! Pomodlić można sie w domu ,przecież Bóg jest wszędzie ,nawet u Kowal.... w piwnicy
10 dni temu / Jamse
 
Ale nie możemy zaakceptować narażania tych, którzy tego wyboru nie podejmują.
11 dni temu / Możemy
 
JEDNYM SZYBKIM RUCHEM ZALATWIONO W POLSCE KOMUNIE DO REKI DRUGIM RUCHEM ODCIETO DEMONSTRACYJNIE DOSTEP DO MSZY SW A NAWET CALKOWICIE ZAMKNIETO KOSCIOLY NA SLASKU / POZWOLONO NA PONIZENIE KOSCIOLA GDZIE W POLSCE WIEKSZE BEZPIECZENSTWO W MARKECIE AUTOBUSIE ! TO juz MYCHNIK drwi w WYBORCZEJ ze BOG bedzie sam w Kosciele wszyscy uciekli
11 dni temu / ZBIGNIEWN
 
Wczoraj udało mi się ustalić z wikariuszem dodatkową mszę o gpdz. 8:00 poza rozkładem. Msza się odbyła, ale powiedział, że proboszcz którego lubię zabronił i jutro już nie będzie. A był komplet 5 osób na codzienną Eucharystię. Miałem wrażenie podczas tej mszy, że jest moją ostatnią.
11 dni temu / Oleś
 
pierwszy raz w życiu dzisiaj tj. czwartek nie mogłem uczestniczyć we mszy świętej w jednym z kościołów w Przemyślu, bo kościół został zamknięty. Trudno w to uwierzyć człowiekowi wierzącemu, że w kościele , gdzie mamy przecież dużo przestrzeni nie może uczestniczyć więcej niż pięć osób. Dziękuję księdzu za mądre słowa , i tak myślę czy ludzie wierzący nie powinni jednak zacząć działać, bo sensu i zdrowego rozsądku w tym nakazie nie widzę. I nie wierzę by człowiek kochający Boga szanujący ludzi wierzących mógł go wprowadzić . Pozdrawiam! Witek
11 dni temu / wit
 
cyt"pisze, nieco przewrotnie, ksiądz Węgrzyniak" szkoda ze przewrotnie ,bo tu akurat można by wyhamować bo te rzeczy zbyt wielu jasełkowym katolikom przysłaniają sedno
11 dni temu / ale ale
 
Do -!!!!. Nikt nie pluje na biskupów, ani na rząd. Czy w autobusie i tramwaju jest bezpieczniej ,niz w Bazylice i Farze? bo w srodkach transportu jest duzo więcej ludzi i mała przestrzeń,ruch na malej przestrzeni,jedni wsiadaja ,drudzy wysiadaja, co przystanek.A na przystanku to samo/tak jest w godzinach szczytu.Dlaczego tak bezwzględnie potraktowano Kościoł?To są pytania ,a nie atak,proszę pana.
11 dni temu / pytam
 
Poczytajcie jak jest w innych krajach a potem plujcie na biskupów i rząd.
12 dni temu / !!!!!!!!
 
do @Nick. Zgadzam się z Nick'iem. Nasz rząd jest słabo wierzący, albo niewierzący, albo udający.
12 dni temu / Jan
 
Do -Max. Czy pan reprezentuje rodziny tych dwoch zmarłych księzy ? Jesli nie to proszę nie pouczać księdza i wypowiadajacych się.Przewrotnością jest nakaz 5 osob na Mszy Swietej. Podczas ,gdy w autobusach i tramwajach ogrom ludzi/godziny szczytu /przystanki zapełnione ludzmi ! Na kazdym przystanku ludzie Wsiadają i Wysiadają "!Wirusy " krążą w powietrzu. To nikomu nie przeszkadza ?Wymyslono co drugie siedzeni . A Msza swieta w w ogromnej Bazylice ,albo w Farze jest przeszkodą ? To diabeł nie moze znieść Mszy Swietej! Należy tez domagac się rownouprawnienia 5 osób w Kościołach i 5 osob w srodkach transportu. Z tego co widac, przekaz jest prosty do odczytania. Zakazano ludziom uczestniczenia we Mszy swietej ! A do ksieży i biskupow prosze zapytac publicznie tych co wydaja tak drakonskie zalecenia Kościołowi Katolickiemu ,czy w autobusach i tramwajach jest inaczej,tzn.bezpieczniej ? Jesli nie to natychmiast Odwołać to zarządzenie i nie miec ludzi za głupich .
12 dni temu / pytanie
 
A czy tych ludzi nie boli przypadkiem to że muszą skonfrontować się z prawdą o bożku rytalizmu, któremu całe życie służyli? Że muszą się nawróci a nie uważać za wzorowych katolików bo przecież codziennie od lat przyjmowali komunię itp.?
12 dni temu / !!!
 
@Max napisał: ''Pomysl, zanim bedzie za pozno'' - No właśnie pomyśl, dlaczego koronawirus atakuje tylko w kościele przy 6 osobach - a w autobusie, gdzie tłoczy się 35 osób - już nie?
12 dni temu / Ewa
 
@Max: Wg danych z ubiegłego roku codziennie w Polsce umiera ok. 1200 osób. Co gorsza, każdy umiera NA COŚ! Podziel się więc swoją refleksją z rodzinami tych 1200 osób i pomyśl, zanim będzie za późno.
12 dni temu / Tomcio
 
Smutne. To wszystko tylko pokazuje tragiczną prawdę,że katolików jest w Polsce garstka. Garstka przychodzi do kościołów i oddałaby życie za Jezusa. Większość Polaków była i jest przeciwko zakazowi handlu w niedzielę niż ograniczeniom Mszy Św w niedzielę. Tak to w skrócie wygląda
12 dni temu / Maria
 
Niech ks. Wegrzyniak i wielu komentatorow podzieli sie swoimi refleksjami z rodzinami 2 zmarlych polskich ksiezy. Dopoki z Twojej Rodziny nikt nie zachoruje i nie umrze - nic Cie nie kosztuje pisanie. Pomysl, zanim bedzie za pozno.
12 dni temu / Max
 
Małe dziecko, gdy coś mu się zabierze, tupie nóżkami i krzyczy 'ja chcę", bo nie potrafi jeszcze zapytać " dlaczego". Zachęcam "prawdziwych katolików" do refleksji, dlaczego Pan Bóg dopuszcza na nas tę plagę właśnie w Wielkim Poście, który zresztą już dawno stracił swój charakter .Chrześcijanie schyłku starożytności, gdy ich świat się rozsypywał , mówili o biczu Boż[email protected] pytam z wpisu pod innym artykułem powiem że leżące na śmietnikach tony darów Bożych wołały o pomstę do Nieba.
12 dni temu / ena
 
Nareszcie ktoś to powiedział! Dawniej chrześcijanie życie oddawali za Eucharystię, bo bez niej nie mogli żyć. Dziś lekko Kościół z niej rezygnuje, jakby była nieznaczącym dodatkiem, a nie źródłem życia. Smutne.
12 dni temu / lila
 
@Aida. Nie ma kogoś takiego jak ,,prawdziwy katolik". Jet katolik, albo niekatolik. Tak jak nie ma ,,prawdziwego patrioty". Albo jest się patriotą, albo się nim nie jest.
12 dni temu / ot
 
Zachecanie ludzi do TV przekazu i duchowego przyjęcia komunii jest równoznaczne, jakby głodnemu puścić transmisje na żywo z restauracji.
12 dni temu / Arek
 
Serdeczne Bóg zapłać ks.Wojciechowi za ten głos wsparcia i solidarności z wiernymi, którzy czują ból z powodu niesprawiedliwych decyzji rządzących. Niestety, większość pasterzy kościoła milczy w tej sprawie. Ta cisza z ich strony,dla wiernych czujących głód Eucharystii, jest znakiem opuszczenia w tym trudnym czasie. Potrzebujemy teraz takich pasterzy i kapłanów, którzy w ślad za Janem Pawłem II, kardynałem Wyszyńskim, Jerzym Popiełuszką, czy kard.Hlondem, będą odważnie bronili Kościołą Świętego i nieśli wiernym nadzieję.
12 dni temu / Beata
 
Do Aida. Oczywiście, że prawdziwy katolik pomodli się wszędzie, ale nie przystąpi do Komuni Świętej. A niektórzy nie potrafią zrozumieć, że dla niektórych to bardzo ważne.
12 dni temu / Adam
 
@Aida, prawdziwy katolik, rozumie chociaż trochę co to jest Msza Święta... Ludzie zastanówcie się !!!
12 dni temu / DamianK
 
Prawdziwy katolik pomodli się wszędzie. Ludzie zastanówcie się!!!
12 dni temu / Aida
 
Gdyby Ci ,ktorzy wydaja takie przepisy wiedzieli czym jest Msza swieta to by po Mszy na kolanach z calym tym rzadem trwali na adoracji przed Przenajswietszym Saramentem a odchodzac w podziece ze mogli tam byc wycalowali by posadzke w miejscu gdzie dotykaly ich kolana.Wyniesli by prawdziwego swiatla a wnoszac je do swoich cimnych gabinetow zaczeli by dostosowywac prawo na prawo mile Bogu.Pan Bog by blogoslawil kazde ich dzialanie a ludzie okazywali by im nalezny szacunek.X przykazan kazdy by mial wyryte w legitymacji partyjnej by na nie patrzec przy podejmowaniu decyzji.
12 dni temu / Nick
 
@Mariusz, co z tym 5 przykazaniem jest nie tak w dobie epidemii? Co chwilę widzę w komentarzach powoływanie się na 5 przykazanie. W czasach epidemii ma jakąś większą wagę od pozostałych czy jak? Po co powoływać się na 5 przykazanie, jak przykazanie o miłowaniu Pana Boga zostało złamane ? Bedzie mniejsza kara po śmierci za to, bo się powoływałem na 5 przykazanie ? W kolejce w sklepie ono nie obowiązuje ? Można zamówić przez Internet... A w autobusie czy tramwaju ? Pociągi jeszcze jeżdżą ? Rower, samochód, dłuższy marsz, da się i to ominąć w wielu przypadkach, nie w każdym, ale wielu. I tak do końca wirusa lub nas można się przerzucać, jeszcze do tego możemy znaleźć odpowiednie cytaty w Piśmie Świętym i też nimi się przerzucać... To zupełnie nie ma sensu, za to księdzu Wojciechowi Bóg zapłać za ten wpis.
12 dni temu / DamianK
 
Przepis jest bzdurny, wydany przez ludzi dla których "chodzenie do kościoła" to forma rozrywki/spędzania wolnego czasu. Kilkadziesiąt osób w tramwaju czy autobusie ma być "bezpieczniejsze" od takiej liczby osób w katedrze... Największy zwód to KEP, która nie potrafiła zaprotestować czy zanegocjować głupiego zarządzenia. Teraz wierzący księża troją się by "zagospodarować" jakoś przybyłych na mszę wiernych nie będę podawał przykładów - latarnicy sa wszędzie, a "wykonujący zawód księdza" nie wpuszczaj na mszę i już.
12 dni temu / Wojtek
 
Teraz wszystko w rękach księży. Odprawiajcie Msze święte co godzinę A ludzie się dostosują. Przyszło 5 wiernych doprawiamy... Przyszedł 1 też doprawiamy. 25.03.2020r. Pojechałem na Msze świętą poranną która była na 6:30. W kosciele byłem o 6:00 i byłem 4. Przez pół godziny przyszło jeszcze paru wiernych. Wyszedł proboszcz i powiedział że nie zaczną odprawiać Mszy świętej dopóki ludzie nie wyjdą i nie zostanie Max 5 osób. I się z tym zgadzam, trudno, takie przepisy. Szkoda tylko że ów proboszcz nie wpadł na pomysł żeby powiedzieć wiernym ktorzy musieli wyjść że np. o godz. 7:30 zostanie odprawiona jeszcze jedna Msza święta. W parafi jest razem z proboszczem 4 kapłanów. Więc wydaje mi się że parafia ma predyspozycje.
12 dni temu / Damian
 
Tak tylko co z 5tym przykazaniem jeżeli kogoś zarażą? Od kiedy to można wybierać mniejsze zło? Mnie nauczano że nigdy w żadnym przypadku.
12 dni temu / Mariusz
 
Ograniczam wyjścia naprawdę solidnie, w tym te do sklepu, do którego przecieź w niedzielę tym bardziej nie chodzę. Dlaczego okazuje się, że w zamian za to praktycznie nie będę mógł uczestniczyć w niedzielnej Mszy św, choć i tak w kościele było ostatnio może jakieś 15 osob? Gdzie tu sens?
12 dni temu / sp
 
W punkt, proszę księdza , w punkt. Ale proszę pamiętać,że nie tylko staruszkowie cierpią ... u mnie w parafii wpuszczono do kościoła 5 osób , a przed resztą raptem 3 osoby zamknięto drzwi na klucz. Straszno i smutno. Potrzeba morza modlitwy za biskupów, kapłanów, za lud. O odwagę, bo narazie zachowujemy się tak, jakbyśmy chcieli żyć do samej śmierci i jeden dzień dłużej. A przecież się nie da... ile Bóg zaplanował , tyle będzie. On wie najlepiej. Ale dobrze kochani kapłani,że coraz więcej Was zaczyna być słychać i widać. Bóg zapłać. Potrzebujemy Was,
12 dni temu / marroz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.