DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Ksiądz skazany za walkę z aborcją wyznaje: pobyt w więzieniu z tego powodu to zaszczyt!

Ksiądz skazany za walkę z aborcją wyznaje: pobyt w więzieniu z tego powodu to zaszczyt!
ks. Stepen Imbarrato źródło: YOUTUBE/Father Frank Pavone

Ksiądz Stephen Imbarrato został skazany na tygodniowy areszt w związku z antyaborcyjnymi działaniami w jednej z waszyngtońskich „klinik”. Duchowny przyznał, że więzienie za obronę nienarodzonych to zaszczyt. Przebywając w więzieniu modlił się na różańcu wykonanym z plastikowej reklamówki.

 

Ks. Stephen Imbarrato został skazany 26 czerwca. Wraz z dwoma innymi działaczami pro-life oskarżono go o nielegalne wtargnięcie na teren aborcyjnej „kliniki”, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wewnątrz ośrodka kapłan odradzał kobietom dokonywanie aborcji i przekonywał do przyjęcia oraz akceptacji swoich dzieci. Inicjatywa była częścią akcji „Red Rose Rescue” (ang. Ratunek czerwonej róży), zainspirowanej działaniami kanadyjskiej obrończyni nienarodzonych – Mary Wagner.

 

Podczas tygodniowego pobytu w więzieniu ks. Imbarrato modlił się na prowizorycznym różańcu zrobionym z plastikowej reklamówki. Jak sam zaznaczył:  Odmówiłem niezliczoną ilość różańców, niezliczoną ilość Koronek do Bożego Miłosierdzia, Angelusów (…) dodatkowo rozmyślałem nad pasją Chrystusa oraz tragedią zabijanych nianarodzonych dzieci.

 

Po otrzymaniu wyroku, nie zgodził się go zamienić na karę grzywny. Podczas rozprawy powiedział sędziemu: „zaszczytem będziedla mnie iść do więzienia, jeżeli tylko dzięki temu nienarodzone dzieci otrzymają głos”.

 

Ks. Imbarrato został kapłanem w wieku 53 lat. Wcześniej był ojcem i dziadkiem oraz prowadził restaurację. W przeszłości był także współwinny nakłanianiu do aborcji. Aby otrzymać  święcenia musiał uzyskać specjalne pozwolenie (Kościół rzadko dopuszcza do święceń osoby uwikłane w przeszłości w aborcyjny proceder). Dzisiaj jest jednym z najaktywniejszych działaczy pro-life w USA.

                            

  

Źródło: lifesitenews.com / priestforlife.org / facebook.com

PR

  

  


DATA: 2018-07-04 13:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bez ofiary i dobrowolnego podjęcia cierpienia przez uczniów Chrystusa, zło nadal będzie święciło triumfy.
10 miesięcy temu / Ryszard Kubaszko
 
Niesamowitą historie ma ten człowiek
10 miesięcy temu / zzz
 
My cały czas wspominamy II Wojnę Światową i użalamy się nad Żydami, a obecnie w świetle i pod ochroną praktycznie wszystkich państw świata dzieje się o wiele gorszy Holocaust niewinnych dzieci. 200 tysięcy dzieci mordowanych rok w rok w samej tylko Francji. Jak byłem na jednym kazaniu u Karmelitów, to ojciec wygłaszający kazanie powiedział, że kiedyś kiedy pomyśli się o dzisiejszych czasach ciężko będzie pojąć jak to się stało, że tylu dzieciom nie pozwolono nawet ujrzeć światła dziennego. Chryste zmiłuj się nad nami!
10 miesięcy temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61369"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.