DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Ksiądz profesor Guz o intronizacji Chrystusa Króla [VIDEO]

Ksiądz profesor Guz o intronizacji Chrystusa Króla [VIDEO]
Fot. You Tube / wRealu24.pl

Jeżeli Pan Jezus jest przez nas umiłowany i uznany jako Król naszego polskiego narodu, to pozwólmy Panu Jezusowi określić datę na to wydarzenie powiedział ksiądz profesor Tadeusz Guz podczas sobotniej konferencji intronizacyjnej, zorganizowanej w Warszawie przez chicagowskie Radio Chrystusa Króla oraz środowisko naszych rodaków zza oceanu.

 

„Jaką drogą do Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski? Tradycyjna Liturgia jako zbroja w walce o Intronizację” – to główne hasło konferencji, w której zaplanowany został udział między innymi księdza arcybiskupa Jana Pawła Lengi, księdza Tomasza Jochemczyka, a także Grzegorza Brauna, dr. Stanisława Krajskiego i posła Roberta Winnickiego.

 

Ksiądz profesor Tadeusz Guz swoje wystąpienie poświęcił darom Ducha Świętego, uzdalniającym poszczególnych wiernych oraz katolicką zbiorowość do postępowania w zgodzie z wolą naszego Stwórcy. Jak zwrócił uwagę, Pan Bóg dopasował je w sposób doskonały do struktury bytowej naszego człowieczeństwa, czyli rozumu, pamięci, wolnej woli, sfery emocjonalnej, cielesności. Natchnienia Ducha Świętego mają doprowadzić nas do pełni istnienia w szczęśliwej wieczności.

 

 

 

 

Prelegent mówił między innymi o darze rozumu, doskonalącym nasze poznanie prawdy, darze mądrości pomagającym osądzać ją w różnych wymiarach, umiejętności kształcącej nasze sumienie w świetle tego, co każdy z nas powinien dokonać zgodnie z wolą Bożą, męstwie.

 

Wybitny teolog i filozof wyraźnie zaznaczył, że akt intronizacyjny nie przyczyni się sam z siebie do wypełnienia powołania naszego narodu. Musi zostać poprzedzony powszechnym dążeniem Polaków do zjednoczenia swych myśli, pragnień i dążeń z zamysłami Stwórcy.  

 

- Żeby Chrystus królował w naszych polskich sercach, trzeba nam nie tyle zwrócić uwagę by zdobyć nowy tytuł, nową etykietę, nowe, imię. Chodzi o to by w naszej wspólnej trosce Chrystus królował w Polsce, w każdym Polaku – mówił ksiądz profesor.

 

 

Jak podkreślił mówca, stajemy się królewskimi dziećmi Boga kiedy w każdym akcie tworzenia współpracujemy z pierwszym Twórcą, czyli ze Stworzycielem. Wpisujemy się w ten sposób w działania Boga jako Króla. Z kolei otwarte, oficjalne wyrażenie prośby do Chrystusa Króla żeby był naszym Królem stawia przed nami gigantyczne wymagania.

 

- Obawiam się osobiście, że w takim stanie ducha Polski w naszych pokoleniach, my aktualnie jako ten bastion z wykruszonymi filarami, musimy się w Duchu Świętym zastanowić, czy wolno nam aż tak głośno wypowiadać naszą prośbę. Czy raczej nie powinniśmy wykonywać tej pracy, którą wykonujemy m.in. tym naszym spotkaniem i każdym naszym aktem działania, i dostojnie jak prawdziwe dzieci Boga kroczyć ku wieczności i Niemu, a to, o co nam chodzi, przyjdzie tak niepodziewanie, ale wtedy, kiedy Pan uzna. Zgódźmy się, kochani, pozwólmy jeżeli Pan Jezus jest przez nas umiłowany i uznany jako Król naszego polskiego narodu, to pozwólmy Panu Jezusowi określić datę na to wydarzenie – apelował ksiądz profesor Guz.

 

Źródło: You Tube/wRealu24.pl

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2019-03-18 15:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ksiądz profesor Tadeusz Guz jest de facto przeciwny intronizacji Chrystusa i nie bardzo wiem, dlaczego. Argument o przyjęciu Jezusa jako króla przez WSZYSTKICH Polaków jest dziwny. Czy fakt, że konstytucja określa małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety oznacza, że myślą tak wszyscy Polacy? Polska jest tworem politycznym, głównie ludzkim. Tak jak przyjmujemy księdza po kolędzie do własnej, ludzkiej rodziny; tak jak przyjmujemy Pana Jezusa w Komunii do własnego, ludzkiego serca, a nie do serca innych, tak my-Polacy możemy przyjąć Chrystusa jako króla naszego, ludzkiego państwa. I powinniśmy to zrobić. Także jako przykład dla innych narodów. Michał Obrębski
2 miesiące temu / Michał Obrębs
 
Intronizacja ma być dokonana przez władze duchowne i świeckie. PiS intronizuje żydow z Izraela. Prymas też się nie wyrywa. Jak chcecie spełnić warunki? Najpierw musimy mieć katolickie władze i chyba to miał na myśli ks.prof.T.Guz.
2 miesiące temu / myślcie
 
Wiecie kto się boi Chrystusa KRÓLA- szatan i wszyscy którzy mu służą,podać datę intronizacji-sto lat temu trzeba było dokonać tego aktu,otępiali Polacy.
2 miesiące temu / EWA
 
Do ,,Andrzeja BRód W? piszesz cyt.,, to Matka Zbawiciela ogłosiła się naszą Królową a nie My!!!?. Zgadza się, ale to kolejni Papieże uwierzyli w objawienia i je uznali, to 1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz w katedrze we Lwowie otoczony biskupami, senatorami w obecności legata papieskiego złożył swe śluby przed obrazem Matki Bożej Łaskawej i uroczyście ogłosił Maryję Królową Korony Polskiej., czy później Kardynał Wyszyński...W książce pt.,,ROZALIA CELAK. WYZNANIA Z PRZEŻYĆ WEWNETRZNYCH? czytamy, cyt.: ,, Pan Jezus zaczyna domagać się przez Rozalię od Polski, uznania Go za swego Króla. Poucza Rozalię, że jest to sprawa ogromnej wagi?? i dalej, cyt.: ,, Pan Jezus chce być naszym Królem, Panem i zarazem Ojcem bardzo kochającym. I nieco dalej dodaje: Pan Jezus w szczególny sposób chce być naszym Królem, tego On sobie życzy. Polska musi w sposób wyjątkowy, uroczyście ogłosić Pana Jezusa swym Królem przez Intronizację ?.? Odsyłam do książki.
2 miesiące temu / Maria
 
Najpierw ośmielę się zażartować, że królestwo Boże wtedy nie było z tego świata, bo wtedy jeszcze Polski nie było. A teraz poważnie: skoro uważa się, że uznają Chrystusa jako ostatni, ktoś to musi zrobić jako pierwszy. Wydaje mi się, że bycie krajem chrześcijańskim nie wystarczy, że potrzeba Aktu, z którym wiązałoby się także ustanowienie prawa jednoznacznie szanującego Prawo Boże. Ważny jest wymiar społeczny naszego życia, wielu zaczyna uważać za normę to, co jest zapisane w prawie, np. osoby pochodzące z kraju, w ktorym aborcja jest dopuszczalna, same będą w większości ją uważać za normę. Króluj nam Chryste!
2 miesiące temu / BP
 
Kto mi odpowie co to jest Zwój Siednmiu Pieczęci i kto ma w Czasach Ostatecznych ten Zwój odpieczętować?
2 miesiące temu / Henoh
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66902"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.