DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ksiądz profesor Guz: aborcja skutkuje ekskomuniką sprawców

Ksiądz profesor Guz: aborcja skutkuje ekskomuniką sprawców
Fot. Pixabay/NicciDoula

Ksiądz profesor Tadeusz Guz przypomniał przemilczaną dzisiaj naukę Kościoła dotyczącą moralnych skutków zbrodni zabijania dzieci poczętych. Wszyscy, którzy się do niej przyczyniają – włącznie z politykami stanowiącymi prawo – wraz z zaistnieniem faktu tzw. aborcji popadają w ekskomunikę i nie mogą przyjmować Komunii świętej.

 

Wybitny teolog i filozof na łamach „Naszego Dziennika” obszernie omawia z punktu widzenia Magisterium Kościoła katolickiego problematykę uśmiercania nienarodzonych. W artykule zamieszczonym w sobotnio-niedzielonym wydaniu gazety napisał między innymi:

 

„Wszyscy ludzie, którzy zabijają nienarodzone dzieci, czyli rodzice: matka, ojciec, krewni czy przyjaciele oraz wszyscy ich materialni (lekarze zabijający dzieci i ich asystenci: lekarz i pielęgniarki oraz dyrekcja danej placówki aborcyjnej) i formalni współpracownicy (prawodawcy w państwach, gdzie dopuszczone jest jakiekolwiek prawne zabójstwo dziecka poczętego oraz ludzie radzący taką zbrodnię albo nawet osoba duchowna, która niezgodnie z nauką Kościoła św. jednoznacznie nie osądza aborcji jako zabójstwa człowieka niewinnego lub opowiada się za kompromisem prawnym z taką zbrodnią) są z samego faktu zaistnienia każdej aborcji ekskomunikowani i nie mogą przystępować do sakramentu Komunii św. oraz ryzykują utratę swojej wiecznej przyszłości w Niebie jak biblijny Ezaw”.

 

Tekst w wielu miejscach odnosi się do dokumentów Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, który – jak przypomina ksiądz profesor – nigdy nie wyrzekł się swego jednoznacznego stanowiska opartego na bezkompromisowej ochronie niewinnego życia ludzkiego. Szczególnie dużo miejsca Autor poświęcił nauczaniu św. Jana Pawła II, w tym encyklice Evangelium Vitae.

 

„W świetle nauki Soborowej i Papieża z naszej Ojczyzny ten, kto dokonuje takich praktyk, niszczy człowieka – po stworzeniu aniołów – najwspanialsze dzieło samego Boga Stwórcy, i dlatego zasługuje na stosowną karę ekskomuniki” – czytamy w III części tekstu zatytułowanego ,,Konstytucja życia” Jana Pawła II kluczem dla wszystkich Polaków dobrej woli w sporze o prawną ochronę życia w Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Wybitny naukowiec zastanawia się nad przyczynami zaniku w narodzie polskim świadomości, jak haniebnym czynem jest zabójstwo tak niewinnej istoty jak dziecko żyjące pod sercem swojej matki. Zdaniem księdza profesora, bierze się to m.in. z relatywizacji życia oraz tyleż bezkrytycznego co powszechnego forsowania w placówkach naukowych obalonej przez nauki przyrodnicze, humanistyczne i teologiczne teorii Darwina.

 

„Jakże upadły musi być rozum niektórych Polaków, którzy społecznie usprawiedliwiają aborcję, prawnie ją legalizują w naszym Państwie, żądają niekaralności i jeszcze na dodatek, żeby było jeszcze tragiczniej, z pieniędzy polskiej służby zdrowia, czyli z kieszeni Narodu Polskiego finansują te poszczególne akty zbrodni na najbardziej bezbronnych Polakach! W tym wyraża się nasza narodowa tragedia tych dni, w których z jednej strony przeżywamy 100. rocznicę świętowania odzyskania Niepodległości państwowej, a z drugiej strony poruszamy się na granicy absurdu irracjonalności, nierozumności w ogóle, nieprawości, zniewolenia przez obce ideologie (…) Jak opiewać majestat naszego Państwa, które obiektywnie, tj. ze swej wewnętrznej natury, jest dobrem, ale które dla tysięcy niewinnych Polaków jest faktycznie katem?” – pisze ksiądz profesor Guz.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

RoM

 

 


DATA: 2018-05-13 13:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielka mądrość Kapłana. Oby wszyscy Kapłani i Polacy wykazali taką odwagę.
1 miesiąc temu / Olek
 
Brawo ks. Guz! Niech mówi póki jeszcze może.
ponad 1 rok temu / Tomcio
 
Ks prof Guz zaraz dostanie od swojego biskupa "prośbę" o niewypowiadanie się w drażliwej kwestii aborcji, tak jak wcześniej został poproszony o niegłoszenie prawdy o protestantyzmie...
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Może do niektórych te słowa teraz w końcu dotrą. Za mało w naszych parafiach mówi się o aborcji.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Zielona wyspa samozadowolenia, które nie pozwala wyzbyć się aborcji.
ponad 1 rok temu / aaa
 
A co z Episkopatem Polski, który na Jasnej Górze dziękował za kompromis aborcyjny w 1993 roku i sławił jako obrońce życia prezydenta Wałęsę, który ustawę podpisał?
ponad 1 rok temu / Hanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60232"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.