DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Ksiądz prof. Oko: Trzeba dostrzec niegodziwość wrogów Kościoła

Ksiądz prof. Oko: Trzeba dostrzec niegodziwość wrogów Kościoła

Pan Sekielski może niechcący, ale w swoim filmie pokazuje problem. O ile pamiętam, w filmie jest jeden ksiądz pedofil, który atakuje dziewczynki, ale siedmiu to homoseksualiści w sutannach, którzy atakują chłopców. To trzeba wytłumaczyć, ale pan Sekielski boi się tego tknąć, bo musiałby się narazić homolobby – powiedział w radiowej rozmowie ksiądz profesor Dariusz Oko, od lat badający problem homoseksualnego lobby w Kościele.

 

 

Uczony w Poranku Wnet zwrócił uwagę na jednostronność pokazywania przez media problemu pedofilii – głównie poprzez pryzmat przypadków z udziałem księży czy zakonników.

- Pedofilia to olbrzymia niegodziwość, a to, co z tym robią wrogowie Kościoła, też jest wielką niegodziwością. To pokazuje, co to są za ludzie. Jeżeli rzeczywiście chodziłoby im najbardziej o dobro dzieci, to powinni się zająć równo wszystkimi środowiskami – zauważył.

 

- Wiemy, choćby z wykazów Ministerstwa Sprawiedliwości, że pośród pedofilów siedzących w więzieniach jest tylko kilku księży. Trudno tutaj mówić o jakichś niedopatrzeniach, bo przecież tamta strona mówi, że polskie sądy, prokuratury, szczególnie podczas poprzednich rządów działały wspaniale i wspaniale rozwiązywały wszystkie problemy, na przykład katastrofę pod Smoleńskiem. Tym bardziej tak wspaniałe służby poradziłyby sobie z pedofilią, prawda? – ironizował duchowny.

 

Czy skandale obyczajowe duchowieństwa mogą w poważnym stopniu zagrozić polskiemu katolicyzmowi, tak jak miało to miejsce chociażby w Irlandii?

 

– Jest poważna groźba, że to może mieć bardzo złe skutki dla Kościoła, tylko, że Kościół w Polsce jest inny, każdy jest inny. U nas jest jeszcze szczególnie mocna wiara, szacunek dla Kościoła. Myślę, że od zachowania duchownych, ale też mediów zależy, jak to się zakończy. Obok niegodziwości pedofilii trzeba też widzieć niegodziwość wrogów Kościoła, którzy chcą z tej sprawy zrobić instrument jego zniszczenia. Podobnie jak działał Goebbels czy Urban – ocenił ksiądz prof. Oko.

 

- Wrogowie Kościoła pokazują kilka strasznych obrazów i mówią: wszyscy księża są tacy. Podobnie można by pokazać bandytów w więzieniach i powiedzieć: wszyscy Polacy są tacy. To jest mniej więcej schemat ich działania. (…) Stawiać znak równości pomiędzy pedoflami i Kościołem to tak jakby stawiać znak równości między pensjonariuszami więzień i całą Polską – podkreślił teolog i filozof.

 

Ksiądz profesor zwrócił uwagę, że oskarżyciele Kościoła najczęściej unikają podnoszenia podstawowego problemu związanego ze skandalami nadużyć.

 

- Pan Sekielski może niechcący, ale w swoim filmie pokazuje problem. O ile pamiętam, w filmie jest jeden ksiądz pedofil, który atakuje dziewczynki, ale siedmiu to homoseksualiści w sutannach, którzy atakują chłopców. To trzeba wytłumaczyć, ale pan Sekielski boi się tego tknąć, bo musiałby się narazić homolobby – zauważył rozmówca Radia Wnet.

 

 

Źródło: Radio Wnet

RoM

 

 


DATA: 2019-05-20 20:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

także nie spotkałem się z potępieniem organów państwowych i tych co nimi zarządzali, te wszystkie tajne i mniej tajne służby państwowe wiedziały o pedofilach i nie zrobiły nic! wykorzystywały pedofilów do swoich zadań! łamały więc prawo dla swoich celów i nie przejmowały się dziećmi, bo mieli haki!gdzie odpowiedzialni są za takie postępowanie?kto poda ich nazwiska, przecież jest to współudział, panowie ministrowie,szefowie resortów!
6 miesięcy temu / ela
 
Gdyby Sekielskiemu przyświecały uczciwe zamiary, to zrobiłby film o pedofilii, w którym pokazałaby pedofilów: nauczyciela, trenera, aktora, księdza i może jeszcze jakiegoś innego przedstawiciela tej zdemoralizowanej grupy. I wtedy uwierzyłabym w jakieś dajmy na to uczciwe intencje tego człowieka. Ale on chciał uderzyć w Kościół i kto tego nie zauważa niestety prymas i przewodniczący episkopatu także to ten niech przestanie się publicznie wypowiadać, bo tylko dolewa oliwy do ognia, jakim jest kryzys w Kościele i to wcale nie spowodowany pedofilią, choć jest ona pochodną luzactwa, jakie idzie, a może nawet już biegnie w ekspresowym tempie od II Soboru Watykańskiego.
6 miesięcy temu / Maryna
 
Bardzo mądry kapłan. Zawsze mówi z rozsądkiem, wyważeniem i używa bardzo dobrych argumentów.
6 miesięcy temu / Katolik
 
Dlaczego nikt nie wspomina o znanym przecież haśle Luny Brystygierowej - parafrazując : Nie możemy zwalczyć Kościoła w otwartej wojnie, to musimy Go przeniknąć i rozwalić od środka. Hasło tej żydowskiej stalinowskiej przywodczyni aparatu represji jest wcielane po dzień dzisiejszy.Podobnie jak Protokoły mędrców Syjonu, rzekomo fałszywej agitki.Czy tak trudno nam rozpoznać odwiecznego wroga zwalczajacego różnymi metodami z premedytacją naszą katolicką religię ?!
6 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Czy ktoś może policzył ile przypadków opisano w filmie? Bo ks Oko mówi o 7/8 przypadków a w innym artykule mowa jest że 3/5 księży było agentami SB.
6 miesięcy temu / Konsekwencja
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.