DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Ksiądz prof. Bortkiewicz: To dla Kościoła czas zakrętu, załomu

Ksiądz prof. Bortkiewicz: To dla Kościoła czas zakrętu, załomu
Ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz TChr. Fot. PChTV

Na uniwersytecie katolickim rektorem jest człowiek, który podważa doktrynę moralną, ale i sakramentologię (zmienia sakrament kapłaństwa). Jego promotorami są: generał jezuitów i jeden z najbardziej wpływowych kardynałów. A Kongregacje i dykasterie watykańskie milczą… To więcej niż niepokój – to groza! W ten sposób ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz TChr skomentował udzielenie kościelnego nihil obstat duchownemu negującemu naukę Kościoła o homoseksualizmie.

 

Chodzi o ks. prof. Ansgara Wucherpfenniga, niemieckiego jezuitę. Udziela on błogosławieństw parom jednopłciowym, domaga się uznania aktów sodomickich za bezgrzeszne. Jezuita neguje też fakt jednoznacznego potępienia homoseksualizmu przez Pismo Święte i marzy o dopuszczeniu kobiet do posługi w sakramencie pojednania.

 

Jak podkreśla Paweł Chmielewski, któremu dla portalu Fronda.pl udzielił wywiadu ksiądz profesor Bortkiewicz,  ks. prof. Wucherpfennig otrzymał od Watykanu nihil obstat nie bez oporów, lecz dopiero po dyskusji, początkowej odmowie i interwencji kardynała Reinharda Marxa oraz o. Arturo Sosy Abascali. Jezuita będzie rektorem katolickiej uczelni we Frankfurcie nad Menem. Ten przykład to zresztą nie incydent, ale przejaw mocno rozpowszechnionej już praktyki tolerowania duchownych-homoseksualistów czy też przymykania oczu na zło sodomii.

 

- Stanowisko ks. prof. Ansgara Wucherpfenniga SJ potwierdza priorytety rewolucji seksualnej. Innymi słowy, autorytetem dla niemieckiego jezuity jest Marks, Mao Tse Tung i Marcuse, a nie Chrystus, Tomasz z Akwinu czy Jan Paweł II. Niemiecki teolog opowiada się zarazem za tym, by Kościół dostosował się do wizji współczesności kształtowanej przez lewacką kulturę w imię manifestów rewolty 1968 roku. Zatem Kościół nie ma być faktycznie Kościołem Chrystusa, ale instytucją lewackich bojówek lub lewackich deprawatorów – ocenia tę sytuację poznański profesor nauk teologicznych.

 

Czy obrona duchownego-heretyka jest jakimś wyjątkiem, incydentem? – Jest to raczej ilustracja tendencji widocznych w działaniach niemieckiego episkopatu. Działania te są z kolei aprobowane przez instytucje watykańskie. Trzeba powiedzieć bardzo wyraźnie: to do złudzenia przypomina strategię marszu przez instytucje, proponowanego przez lewacką szkołę frankfurcką – mówi ks. Bortkiewicz.

 

Rozmówca Fronda.pl ocenia też stosunek do postawy ks. Wucherpfenniga, zaprezentowany przez władze kościelne. – Mamy sytuację, w której milcząca aprobata towarzyszy działaniom fundamentalnie ważnym – na uniwersytecie katolickim jest rektorem człowiek, który podważa doktryną moralną, ale i sakramentologię (zmienia sakrament kapłaństwa). Jego promotorami są: generał jezuitów i jeden z najbardziej wpływowych kardynałów. A Kongregacje i dykasterie watykańskie milczą… To więcej niż niepokój – to groza! – czytamy w wywiadzie.

 

Obszerna rozmowa dotyczy szerokiego kontekstu rewolucyjnych działań w Kościele. Obejmują one dzisiaj – poza promowaniem homoseksualizmu – również między innymi: uzurpowanie prawa do przyjmowania Komunii świętej przez rozwodników w ponownych związkach oraz próby akceptacji środków antykoncepcyjnych.

 

- Dzisiaj obserwujemy oderwanie Kościoła od podstawowej substancji – od żywego Chrystusa. To, co dzisiaj próbuje się skonstruować to instytucja społeczno-charytatywna kierująca się normą opinii publicznej, normą ducha czasu, postępu, poprawności politycznej. (…). Niewielu pamięta dziś, że źródłem nowego dogmatu o normalności i powszechności zachowań homoseksualnych są badania dewianta Alfreda Kinseya wśród prostytutek i przestępców seksualnych. Niewielu próbuje wczytać się w zwięzłą i piękną encyklikę Humanae vitae, która przypomina, że skoro człowiek nie jest absolutem, nie ma zatem absolutnej władzy nad życiem i płodnością. Niewielu próbuje odczytać słowa św. Pawła o porównaniu małżeństwa do związku Chrystusa i Kościoła – zwraca uwagę ksiądz profesor.

 

- Niestety jestem przekonany, że jest to czas zakrętu, załomu… Papież próbuje zmieniać już nie tylko myślenie i przekonania, ale i struktury instytucjonalne i mechanizmy rządzące tymi instytucjami. Tak mogą świadczyć postulaty synodalności… Jakby echo demokratycznego głosowania nad prawdami w Kościele. Z tym, że nie są to głosowania nad budżetem (te akurat chyba są w kręgu bardzo wąskich centrów decyzyjnych), ale nad prawdami wiary i moralności. Gdybym patrzył na Kościół, jak na korporację zarządzaną tak fatalnie, to byłbym przerażony. Ale Kościół to dzieło Boga i to Mistyczne Ciało Chrystusa. Zapewne jest w tej chwili ranione, ale skoro bramy piekielne Go nie przemogą, to nie dadzą rady ani prominentni kardynałowie, czy przełożeni zakonni. Wraz z ich aktywnością, wzrasta też liczba „konserwatywnych” katolików, czyli po prostu ewangelicznych katolików. Oni są nadzieją Kościoła – ocenia profesor teologii.

 

Ksiądz Bortkiewicz na zakończenie odpowiada na pytanie dotyczące właściwej postawy katolika zdezorientowanego próbami podważania odwiecznej nauki Kościoła.

 

- Zasada centralna jest taka: „Trzeba bardziej Boga słuchać niż ludzi”. Nawet jeśli tymi ludźmi są biskupi, nie wyłączając biskupa Rzymu, którzy wolą podążać za poprawnością polityczną i popytem popularności, a nie za słowami Chrystusa. Nie potrafię inaczej na to pytanie odpowiedzieć. „Trzeba bardziej Boga słuchać niż ludzi”.

 

 

Źródło: Fronda.pl

RoM

 

 


DATA: 2018-11-21 22:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Księże Profesorze, Ksiądz ma w zupełności rację, oby tak myślących duchownych i nie tylko, było coraz to więcej.
9 miesięcy temu / Marecki
 
Zgroza! Jezuicki heretyk rektorem katolickiego uniwersytetu!
11 miesięcy temu / Zbigniew
 
Grzech jest w kościele cały czas. Nawet w obecności Chrystusa istniał. Trudno go usunąć, a kto prowadzi z nim walkę idzie na krzyż i wtedy wygrywa!
11 miesięcy temu / Gość
 
Trzon wiodący purpuratów i im podlegli, właśnie tę frazę powtarza: Trzeba bardziej Boga słuchać niż ludzi, a wykonują przy tym metodycznie postulaty masońskie rozbijające Kościół, lub milcząco zezwalają na ich realizację. Gdyby pojęli, co zawisło nad ich głowami i jaka czeka ich wieczność, zawróciliby. Lecz wieloletnie uporczywe obrażanie Boga zanikiem kultu Eucharystii jak Komunia Św. na stojąco, na rękę, szafarze świeccy i jeszcze głoszenie że wszyscy, a głownie oni, napełnieni jesteśmy Duchem Świętym, czyli bezbłędni i święci, powoduje nieodwracalne skutki, ponieważ niezbędna jest osobista pokuta i ekspiacja. A tego nie czynią tylko brną dalej staczając się po równi pochyłej i przy tej tendencji globalnej, tylko interwencja Boża oczyści Kościół. Módlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Michała Archanioła o skrócenie czasu krzyżowania Kościoła i jego odrodzenie. Króluj nam Chryste!
11 miesięcy temu / [email protected]
 
Oby Wszechmogący rychło zesłał Ogień z Nieba... i w Miłosierdziu swoim raczył sprawić, by przyczynił się on do nawrócenia wielu heretyków i zimnych sercem... bo wobec beszczelnego opanowania i zawładnięcia Pasterzy Jego Kościoła przez Synów Buntu tylko interwencja Żywego Boga może odmienić ten stan aby nie zwodzono już maluczkuch z ambon gdzie ma być głoszone Jego Słowo. MARANATHA +
11 miesięcy temu / Prophet
 
Czy to są jeszcze ludzie wiary? Ale z Watykanu coraz częściej słychać: Jesteśmy za tym, bo to się upowszechnia...
11 miesięcy temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.