DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Ksiądz prof. Bortkiewicz: lewicowe ideologie wulgarnie parodiują religię

Ksiądz prof. Bortkiewicz: lewicowe ideologie wulgarnie parodiują religię
Fot. PChTV

Podobnie jak w okresie komunizmu, tak obecnie, w systemie neomarksistowskim, mamy do czynienia z bardzo brutalną i jeszcze bardziej wulgarną parodią religii – powiedział ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz w kontekście zdecydowanego w treści niedzielnego kazania biskupa świdnickiego Ignacego Deca, poddawanego obecnie ostrym atakom lewicowo-liberalnych mediów.

  

Ksiądz biskup Ignacy Dec powiedział w Częstochowie między innymi: Na Jasnej Górze mówimy NIE! dla marszów równości, w których ma miejsce ubliżanie, wyśmiewanie świętych znaków, ośmieszanie, opluwanie wartości chrześcijańskich i narodowych, które się wykorzystuje do propagowania haseł antykatolickich. Mówmy tym praktykom: NIE! Mówimy NIE! dla szkodliwej wobec rodziny i narodu ideologii gender, mówimy NIE! dla liberalizmu moralnego zawartego w programach środowisk LGBT. Mówmy: STOP! dla seksualizacji dzieci, mówimy NIE! dla związków partnerskich, mówimy NIE! dla złego prawa!

 

– Myślę, że wszyscy potrzebujemy tego jasnego, zdecydowanego stanowiska Kościoła. Byliśmy wychowani przez całe lata na takim właśnie, jednoznacznym stanowisku, płynącym zarówno z ust Ojca Świętego Jana Pawła II czy Benedykta – starsi z nas mogą pamiętać jeszcze Pawła VI czy Jana XXIII. Z drugiej strony mieliśmy też potwierdzenie tego nauczania w przekazie pasterzy – odniósł się do powyższych słów ksiądz profesor Bortkiewicz, wybitny teolog moralista.

 

–  Dzisiaj, (…) mamy w najlepszym wypadku zagłuszony ten przekaz, choćby poprzez szum medialny wytworzony przez różnych publicystów, mniej czy bardziej pseudokatolickich – zauważył. – Mamy różne próby tworzenia jakiejś hybrydy, tęczowego chrześcijaństwa. Mamy do czynienia z próbami usprawiedliwienia tych ruchów ideologii genderowej we współczesnej kulturze. To wszystko sprawia, iż rzeczywiście potrzebujemy jak tlenu takich właśnie słów i takiej prawdy dotyczącej życia chrześcijańskiego. Dlatego wielkie słowa szacunku, wdzięczności księdzu biskupowi Ignacemu Decowi. Wielkie oczekiwania na podobne słowa, które będą nas umacniały – podkreślił poznański uczony.

 

Ksiądz biskup Dec mówił też w trakcie swego kazania o swego rodzaju państwie wyznaniowym funkcjonującym w Europie zachodniej, gdzie funkcję religii spełnia ideologia lewicowo-liberalna. Jednym z jej odłamów jest LGBT.

 

–  Podobnie jak w okresie komunizmu mieliśmy do czynienia z parodią religii, tak obecnie, w systemie neomarksistowskim mamy do czynienia z jej parodią – bardzo brutalną i jeszcze bardziej wulgarną – skomentował ksiądz profesor Bortkiewicz.

 

W ramach tego systemu – wyjaśnił teolog moralista – kwestionowane są elementarne prawdy antropologiczne, jak ta dotycząca tożsamości mężczyzny i kobiety. Kult wspomnianej pseudo-religii wyraża się między innymi poprzez profanacje i przedrzeźnianie obrzędów katolickich, pochody, znaki i symbole. Owo „wyznanie” ma charakter totalitarny i pozostaje – jak się wyraził gość audycji Radia Maryja – kompletnie zamknięte na kontakt z rzeczywistością. Celem jest zaś całkowite zniszczenie kultury zachodniej. – Tu nie chodzi tylko o jakieś przekonania w sferze seksualnej, ale o demontaż prawdy antropologicznej, społecznej. To jest zjawisko faktycznie uznawane dzisiaj za dogmat życia społecznego, politycznego – zauważył.

 

Ksiądz profesor Bortkiewicz wyraził w trakcie wywiadu oczekiwanie wobec władz kościelnych, że będą zdecydowanie przeciwdziałać praktykom negowania podstawowych prawd wiary przez media podające się za katolickie.

 

 

Źródło: Radio Maryja

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2019-07-16 22:45
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

skoro sami dali zły przykład to ateiści i inni dostali niejako przyzwolenie na brak szacunku,czas skończyć z szukaniem winy na zewnątrz
ponad 1 rok temu / do iskierka
 
To, że ateiści , heretycy i różni biedni / z niedorozwojem umysłowym ludzie kpią z religii i kościoła to NIE NOWINA. Jednakże , co gorsze i PRZERAŻAJĄCE - Odnosi się NIEODPARTE WRAŻENIE , że to sami Pasterze i osoby duchowne wystawiają Religię Katolicką ,SACRUM , Naukę na PARODIĘ czyniąc to z ROZMYSŁEM. Np. Występy Teatru "Dobry Wieczór" na DESKACH PREZBITERIUM dolnego Kościoła N.M.P. Gdańsk -Przymorze. Grano Szekspira : Gwałtu co sie dzieje. Proboszcz jak rasowy konferansjer zaprosił do zabawy i nie hamowania śmiechu. Są zdjęcia z imprezy. Bardzo lubiany jest też Ks. żartowniś Kowalski BAWIĄCY WIERNYCH na spotkaniach parafialnych i kpiący z życia księży. Dziś ROZRYWKA w kościołach parafialnych do NORMALNOŚĆ. Przykład IDZIE Z GÓRY dlatego zgłaszamy prośbę do Ks. Profesora, że będzie zdecydowanie przeciwdziałać TAKIM praktykom.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
pokoleniu JPII religia tak się kojarzy ,z tłumem ,pielgrzymką ,wiecem i polityką ,wtedy to miało sens ale zapomniano wrócić do normalności i została w głowach wieczna impreza
ponad 1 rok temu / do brrr i jola
 
@ brrrr - masz rację niestety.... młodzi nie wiedzą nawet co to jest SACRUM : Ta tragedia zaczyna się już w samym Kościele : Nawet w naszych kościołach nie doświadczymy "reanimacji" ducha... Mało kto KARMI BOGIEM, PRAWDĄ, MOCĄ dzieci i młodzież...i potem ta "przyszłość" Kościoła i Narodu Maryi jest łatwym łupem manipulacji zła i zakłamania....zwietrzała sól na podeptanie ...aż strach stanąć przed Bogiem :
ponad 1 rok temu / Jola
 
Lewaccy piewcy politycznej poprawności swoją taktyką ciągłego kąsania i zohydzania doprowadzili do sytuacji iż na zachodzie kościoły są profanowane,wyburzane a nawet płoną tak w sferze fizycznej jak i mentalnej;rewolucja francuska wydaje się byc permanentnie trwała.
ponad 1 rok temu / t
 
religia sama się parodiuje ,w kościołach nie ma już sacrum ,przypominają domy kultury nastawione na "dzianie się " księża na pielgrzymkach zachowują się jak kumple ,nawet te marsze i różańce przydrożne naśladują świeckie wiece i koncerty,od siebie zacząć krytykę
ponad 1 rok temu / brrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.