DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Ksiądz poszedł do „Wyborczej” agitować za konwencją. Wbrew biskupom

Ksiądz poszedł do „Wyborczej” agitować za konwencją. Wbrew biskupom

Mimo ostrego sprzeciwu polskich biskupów wobec lewackiej konwencji Rady Europy, polskie władze zapowiedziały jej ratyfikacje. Brakuje jedynie ostatecznego podpisu prezydenta. Jasne stanowisko episkopatu nie wywołało jednak żadnej refleksji u księdza Alfreda Wierzbickiego, który udzielił wywiadu „Gazecie Wyborczej” jawnie popierając zapisy genderowej konwencji.


Profesor z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyznał w rozmowie z jednym z najbardziej antykościelnych polskich mediów, że konwencja może pomóc w uzdrowieniu rodziny. „Duży lęk budzi wśród katolików pojęcie płci społeczno-kulturowej. Ale ja uważam, że bez tego pojęcia sobie nie poradzimy” – powiedział duchowny. „Można rozumieć lęki spowodowane pewnymi programami edukacyjnymi, które są dyskusyjne, ale samo pojęcie jest naprawdę nam potrzebne. I konwencja, tak jak spokojnie ją przeczytałem, posługuje się tym pojęciem neutralnie” – dodał ksiądz Wierzbicki.


Na pytanie Agnieszki Kublik, w którym sugeruje, że według katolickiej nauki kobiety są gorsze od mężczyzn, ksiądz odpowiedział bardzo pokrętnie: „rzeczywiście w kulturach patriarchalnych kobieta była traktowana podrzędnie. I to jest obciążenie kulturowe. Ale z samej istoty katolicyzmu nierówne traktowanie nie wynika”.


Księdza profesora zdaje się nic nie obchodzić stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie lewackiej konwencji, której autorzy chcą zmienić tradycyjne podejście do rodziny, niemające kompletnie nic wspólnego z przemocą wobec kobiet. – Konwencja CAHVIO nie jest skoncentrowana na przeciwdziałaniu przemocy, jak sugeruje jej tytuł, ale na wprowadzeniu ideologicznej rewolucji kulturowej – wyjaśniała w swoim oświadczeniu Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Ksiądz Wierzbicki uważa jednak inaczej: „Najbardziej niebezpieczne jest posługiwanie się hasłami, że to koniec cywilizacji chrześcijańskiej, zdrada katolicyzmu, niszczenie polskiej rodziny. Bo jest zupełnie odwrotnie. Konwencja może pomóc w uzdrowieniu rodziny. I to jest w niej pozytywne” – powiedział duchowny z KUL.


 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

kra

 DATA: 2015-03-17 07:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego tego księdza nie usuną??? Przecież nie może uczyć skoro sam błądzi...Jak ma uczyć o Bogu skoro jest daleki od niego... Brakuje mu posłuszeństwa... skoro przełożeni powiedzieli że to jest złe to po co rozpoczął tą walkę z nimi... W TEN SPOSÓB WYSTĘPUJE PRZECIW BOGU
ponad 3 lata temu / RETEL
 
księdzu brak pokory wychodzi pycha prawda zabolała doktryna katolicka jest niezmienna na wet kapłan nie prawa się wypowiadać przeciwko niezmiennemu magisterium kościoła księdzu się należy święcona woda i mydło jakie ksiądz kończył Seminarium Duchowne ? Jest ksiądz modernistą gender to szatańska ideologia nie zgodna nauczaniem kościoła
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Doktryna Katolicka jest niezmienna . Nikt nie ma prawa jej zmieniać. Kapłan który wypowiada się nie zgodnie z niezmiennym magisterium kościoła powinien być ekskomunikowany.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Ks Kazimierz Sowa to modrnista kandydat do ekskomuniki.W Kościele jest wielu wilków w owczej skórze tj masonów. liberałów
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Ks Kzimierz Sowa to modernista kandydat do eskomuniki wypowiada się nie zgodnie z doktryną katolicką. W Kościele Katolickim jest wiele wilków w owczej skórze tj masonów.Matka Boża w Fatimie w 1917 przepowiedziała apostazję której jesteśmy świadkami. Papież Paweł VI w 1975 r swąd szatana wniknął przez szcelinę do kościoła
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Encyklopedia google to stek lewackich bzdur Przed Vaticanum Secundum było dwadzieścia Soborów Powszechnych .Vaticanum Secundum był soborem duszpasterskim. Doktryna Katolicka jest niezmienna sodomici sodomitki rozwodnicy żyjący w nowym związku żyjący w tzw wolnych związkach po kontrakcie cywilnym mają grzech ciężki nie mogą przystępwać do komunii św
ponad 3 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.