DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Ksiądz Oko zadeklarował, że jest gotów opłacić terapię dla księdza Charamsy

Ksiądz Oko zadeklarował, że jest gotów opłacić terapię dla księdza Charamsy

„Widzę u niego zaburzenia osobowościowe i myślę, że potrzebuje opieki. Gdyby potrzebował psychiatry lub psychologa, to znam wielu i nawet opłacę mu terapię” – zadeklarował ksiądz Dariusz Oko w odniesieniu do księdza Krzysztofa Charamsy, który ogłosił swój samcołożniczy „coming out”.

 

Ks. Dariusz Oko w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl skomentował sensację, jaką wywołało wyznanie urzędnika Kongregacji Nauki Wiary o tym, iż jest „gejem” i żyje w związku z „narzeczonym”, niejakim Eduardo. Ks. Krzysztof Charamsa atakował nie tylko ks. Oko, ale także sam Kościół i polskie władze, oskarżając wszystkich o „ślepą homofobię”.

 

- Po wystąpieniu ks. Charamsy widać, że to jest zaburzona, niedojrzała i egoistyczna osobowość. To jest coś strasznego, że on seks gejowski stawia niejako ponad Boga. Nawet jeśli miał takie problemy, takie skłonności, to przecież księdzem jest się po to, żeby służyć ludziom w najważniejszej sprawie, czyli w dojściu do Nieba. To dla kapłana jest najważniejszym zadaniem i temu ma wszystko poświęcić – ocenił ks. Dariusz Oko.

 

Z jego wyłania się obraz księdza Charamsy jako kapłana, któremu liberalna ideologia pomieszała zmysły. - Widać, że ma pomieszane w głowie. Na jednym poziomie stawia krucjatę i dżihad. Nie rozumie, że islam rozprzestrzeniał się przemocą, że jest zagrożeniem dla nas. On ciągle mówi o języku pokoju, kultury - może taką ma koncepcję teologiczną. Można ją zobrazować tak, jakbyśmy w 1920 r., gdy bolszewicy atakowali Warszawę, chcieli z nimi dialogować i zapraszali ich na herbatkę. On nie potrafi rozróżnić ateistów, z którymi można dyskutować, od śmiertelnych wrogów! – powiedział ks. Oko.

 

Krakowski duchowny położył wynurzenia księdza-homoseksualisty na karb niedojrzałości jego koncepcji wiary - Nie wyrósł z dziecięcego pojęcia Boga, który tylko głaszcze i łagodzi – mówił. - To dziecięca, infantylna koncepcja teologii, która go zgubiła i doprowadziła do katastrofy osobistej. Biedny człowiek, współczuję mu. Trzeba się za niego modlić, ale jego przypadek pokazuje też, czym jest homoseksualizm, do jakiej nienawiści homoseksualista może się posunąć, jak bardzo może być zaburzona jego osobowość – dodał.

 

Odpowiadając na pytanie, jak to możliwe, by taki człowiek jak Krzysztof Charamsa działał w Kongregacji Nauki Wiary (dawna Święta Inkwizycja), ks. Oko wyraził mimo wszystko optymizm w spojrzeniu na Kościół. - Podobnie przecież działał abp Juliusz Petz i Józef Wesołowski. Jest taka chora część Kościoła. Podobnie można zapytać, jak to możliwe, że Pan Jezus tolerował Judasza w gronie apostołów. W nadziei, że się nawróci? Judasz na dwunastu apostołów to jest 8,3 proc. A na 30 tys. księży w Polsce to jest dwa i pół tysiąca, którzy zapewne żyją jak Judasze, którzy dopuszczają się rzeczy strasznych. Dlatego takie rzeczy niestety są możliwe. Ale i tak podkreślam, że Kościół to jest najlepsze i najpiękniejsze, co mamy. To jest największy dar Boga dla nas, za który trzeba być wdzięcznym i który jak najpiękniej należy wykorzystywać, żyć w tym Kościele – powiedział.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

FO
DATA: 2015-10-05 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak NN jest burzycielem-naiwnego spokoju, że ks.Oko będzie ich nauczycielem oraz wzorem do naśladowania.Ci co szafują obelgami, to wcale nie świadczą o znajomości rzeczy, raczej o czymś innym.Są nawet znawcy.Wiedzą nawet co czyni Bóg, dla dobra ich idoli.Ciekawy skąd taka wiedz?
ponad 4 lata temu / NN
 
Masz rację
ponad 4 lata temu / nn
 
NN nic już nie znajduje i dlatego znowu zmienia nicka.Tylko,ciągle ma obsesje do Kościoła Katolickiego.Jakby Kościoła nie było to NN/X nie miałby o czy pisać. Ale oczywiście NN/X to samochwała pisząca kiedyś pod nickiem Kazimierz S, który coś niecoś bzdurnego od czasu do czasu,tu napisał.Widać,że NN/X to aktywny burzyciel spokoju.
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 
Kazimierz S nic nie znajduje.Tylko,ciągle ma obsesje do NN.Jakby go nie było to K.S. nie miałby o czy pisać,ale to nie ten Kazimierz S, który coś niecoś rzeczowego od czasu do czasu,tu napisał.Widać,że to aktywny burzyciel spokoju.
ponad 4 lata temu / X
 
Boże.., a Ks. Piotrowi Natankowi chcą odebrać Kapłaństwo za rzekomą magiczną wiarę i herezje. Słucham Jego kazań i nie widzę tam żadnych herezji. Za to herezje w swoich 10 punktach ogłosił ks. Charamsa. Ks. Prof. Oko słusznie zdiagnozował stan umysłu ks. Charamsy - ma obłęd w oczach. Tak twierdzą psychiatrzy, którzy oglądali jego "wyjście z szafy". Wielki szacunek dla Ks. Prof. D. Oko. Bóg Go prowadzi, czuwa i usuwa co widać z pola walki oszczerców. "Natankowcy" modlą się za Ks. Oko
ponad 4 lata temu / jadzia
 
Każdym słowem ks. prof Oko potwierdza że jest bardzo mądrym człowiekiem. Każdym słowem trafia w sedno - i dlatego tak mocno wkurza tych którzy maja problemy z sobą, oni wiedzą że ma rację, więc pozostało im tylko opluwania, tak jak zrobił to ów "charamsa".
ponad 4 lata temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.