DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Ksiądz Lemański wysyła polskich katolików… do piekła. Za Różaniec do granic

Ksiądz Lemański wysyła polskich katolików… do piekła. Za Różaniec do granic
Fot. Franciszek Vetulani [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

W absurdalnym wpisie na swoim społecznościowym profilu suspendowany ksiądz Wojciech Lemański sugeruje analogie publicznego Różańca, który w sobotę odbył się w całej Polsce, z masowymi spędami organizowanymi przez… totalitarne reżimy. Duchowny uważa, że sobotnia modlitwa wymierzona była w potrzebujących pomocy uchodźców.

 

Lektura wpisów księdza Lemańskiego na jego facebookowym profilu to dla katolika dosyć smutna czynność. Na każdym kroku rodzi się refleksja, że suspendowany kapłan wciąż patrzy na świat oczyma mediów wrogich Kościołowi. Sobotnią inicjatywę, która zgromadziła wokół polskich granic setki tysięcy wiernych, modlących się w intencji pokoju w ojczyźnie i na świecie, skwitował on kilkuzdaniowym wpisem, w którym aż roi się od kuriozalnych sformułowań.

 

„Znamy z niedalekiej przecież historii wiece masowego poparcie dla ludzi, których dziś chcielibyśmy zapomnieć. Wypełnione place, tłumy wzdłuż ulic. Po dzisiejszym dniu do tamtych obrazów historia dołączy zdjęcia setek tysięcy Polaków modlących się na plażach, lotniskach, ulicach  (…)” – pisze ksiądz Lemański. W jego przekonaniu, „Różaniec do granic” to akt wrogości wobec uciekających przed wojną nieszczęśników.

 

„Co ich wyprowadziło z ich kościołów, kapliczek przydrożnych, z ich katedr i bazylik? Czyżby jakaś zaraza, nawałnica, horda zbrojna zagrażała ich domom, warsztatom pracy, szkołom czy przedszkolom? Zapytajcie tych ludzi, po co poszli na te granice. Poszli przyzywać Imienia bożego, wzywać orędownictwa Matki Jezusa przeciw... uchodźcom, szukającym pomocy, schronienia, dachu nad głową. Gdy papież Franciszek poprosił o przygotowanie w ich parafiach domu dla jednej choćby rodziny uchodźców - udawali że nie słyszą. Gdy ostatnio prosił, by modlili się za tych biednych ludzi, to w katolickiej Polsce można było te rozmodlone kościoły policzyć na palcach” – czytamy we wpisie.

 

W zakończeniu emocjonalnego tekstu, napisanego w nawiązaniu do zalinkowanego przez księdza artykułu z „Gazety Wyborczej”, ksiądz Lemański ni mniej, ni więcej, tylko wysyła modlących się u granic Polski do… piekła!

 

„A dziś, jak Polska długa i szeroka idą z różańcem w ręku pokazać światu - ile jest warta wiara Polaków. Ale przyjdzie dzień. I powiedzą w ów dzień - Panie, Panie, czyż nie modliliśmy się na różańcu z naszymi księżmi, z naszymi biskupami na granicach? A Pan i odpowie - Idźcie przecz, bo byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie. I będzie płacz i zgrzytanie zębów” – napisał duchowny.

 

 

Źródło: Facebook

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2017-10-10 10:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie można pisać ani mówić o Wojciechu Lemańskim, że jest księdzem, skoro został faktycznie wydalony ze stanu kapłańskiego. Złożył śluby posłuszeństwa względem zwierzchności kościelnej i je złamał!Jakim prawem atakuje on KK i głosi, że osoby modlące się na różańcu czynią to w imię szatana. Czy ten człowiek zna Pismo Święte? Przecież Jezus wprost powiedział, że żadne królestwo rozdwojone nie ostanie się i nie może On wypędzać szatana w imię szatana. Może się jeszcze okaże, że to Lemański działa w imię szatana!
8 miesięcy temu / Polak Katolik
 
Drogi Księże Wojciechu, Zanim Ksiądz zacznie cytować Pismo św.: "Byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie...", dobrze by było poznać język oryginalny, w którym dana Ewangelia została napisana. Odsyłam do biblistów naszych, do których też należy Księdza dawny ordynariusz, Biskup Romaniuk, aby dokładnie zrozumieć tekst, który Ksiądz cytuje. Może się okazać, że nietrafne jest odniesienie tego cytatu ewangelicznego do uchodźców i imigrantów... Pozdrawiam in X-to X. Tadeusz
8 miesięcy temu / X. Tadeusz
 
Mądrość Syracha 12 1 Jeśli chcesz dobrze czynić, zważ, komu masz czynić, a będą ci wdzięczni za twe dobrodziejstwa. 2 Czyń dobrze bogobojnemu, a otrzymasz nagrodę, jeśli nie od niego, to na pewno od Najwyższego. 3 Dobroczynność nie jest dla tego, kto trwa w złu, ani kto nie udziela jałmużny. 4 Dawaj bogobojnemu, a nie wspomagaj grzesznika. 5 Dobrze czyń biednemu, a nie dawaj bezbożnemu, odmów mu chleba swego i nie użyczaj mu, aby przypadkiem nie wziął góry nad tobą. Znajdziesz w dwójnasób zło za wszystko dobro, które byś mu wyświadczył. 6 Gdyż i u Najwyższego budzą odrazę grzesznicy, wymierzy On też karę bezbożnym. 7 Dawaj dobremu, a nie pomagaj grzesznikowi.
8 miesięcy temu / buli59
 
po co to forum jak komentarze w obronie księdza Lemańskiego nawet nie są umieszczane??!! Są tylko te gardzące księdzem. Z resztą co tu wiele wymagać , przeciez ostatnio "prawdziwi katolicy" lubią gardzić, pomiatać i nienawidzić tych co inaczej myślą albo którzy w ogóle myślą...
8 miesięcy temu / oburzony
 
Dlaczego on jest jeszcze księdzem? To nie jest człowiek wiary i Boga tylko szatana. A Różaniec od granicy do granicy jest niby dziełem ludzkim wiec upadnie , nie przyniesie owoców...albo odnowi oblicze ziemi, o ile Bóga to wola. No i mamy już owoce, podobną modlitwę rozpoczeli już Irladczycy i Włosi. Koniec swiata dla lemańczyków, hermansow i tych o których mozemy napisać, miałeś chłopie złoty róg.
8 miesięcy temu / Deczko
 
W Orvieto jest przedstawiona postać Antychrysta...czy ksiądz Lemański zna te freski?
8 miesięcy temu / Orvieto
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.