DZIŚ JEST:   20   MARCA   2019 r.

Św. Wolframa
Św. Herberta, pustelnika
 
 
 
 

Ksiądz Kneblewski naraził się zawodowym antyrasistom. „Wyborcza” zaciera ręce

Ksiądz Kneblewski naraził się zawodowym antyrasistom. „Wyborcza” zaciera ręce

Kazanie ks. Romana Kneblewskiego o „inwazji najeźdźców islamistów” zostanie przetłumaczone i wysłane do Watykanu. Dzięki internetowej zbiórce błyskawicznie zebrano potrzebne pieniądze – donosi portal „Gazety Wyborczej”. Aktywność i przekonania kapłana nie po raz pierwszy wzbudzają zainteresowanie medium z ulicy Czerskiej.

 

Nagranie z homilii wygłoszonej już rok temu w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy wzbudziło nagłe zainteresowanie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. O sprawie skrzętnie poinformował portal „Gazety Wyborczej”. Jakież to „straszliwe” słowa padły z ust księdza prałata? Między innymi te, w których duchowny mówi – jak czytamy na gazeta.pl - o „inwazji najeźdźców islamistów”:

 

Kochani w Chrystusie bracia i siostry. Byłem parę dni u naszych braci na Węgrzech i dziękuję panu Bogu za to, że sytuacja jest tam opanowana. Nasi bracia Węgrzy mężnie odparli atak najeźdźców szturmujących ich i nasze granice. Po drodze byłem na manifestacji organizowanej przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny.

 

Antyrasistów oburzyły też fragmenty, w których ksiądz Kneblewski zauważa, iż imigranci „przyjeżdżają po socjal. Nie są nawet wdzięczni. W ich odczuciu to haracz, który im się należy od nas, psów niewiernych”. Do katalogu „win” prałata Kneblewskiego, którego to „Wyborcza” nie pierwszy już raz obrała sobie za cel ataku, zostały dopisane także obrona ONR oraz księdza Jacka Międlara. Prawdziwe przerażenie zawodowych antyrasistów wywołał jednak fakt, iż nagranie z homilii obejrzało już blisko 50 tys. internautów.

 

Jak relacjonuje portal organu z Czerskiej przetłumaczone kazanie duchownego trafi teraz do Watykanu. „W internecie podano numer konta, na który można wysyłać pieniądze na sfinansowanie profesjonalnego tłumaczenia kazania. Odzew był błyskawiczny. W ciągu jednego dnia zebrano pieniądze. Pismo ma trafić do Watykanu. - Zrobimy to swoimi kanałami. Pomogą nam księża, którzy nie zgadzają się z tym, co robi ks. Kneblewski - mówi Rafał Gaweł z OMZRiK. Ośrodek przygotowuje też zawiadomienie do prokuratury. - Uważamy, że to, co słychać na filmie, wypełnia znamiona przestępstwa, które polega na publicznym nawoływaniu do nienawiści ze względu na czyjąś religię – czytamy.

 

Okazuje się, że atakującym kapłana nie wystarczy tylko droga „watykańska”, bowiem - o czym donosi gazeta.pl - do prokuratury trafi też zawiadomienie w sprawie siania nienawiści religijnej przez proboszcza bydgoskiej parafii.

 

Po raz kolejny słowa księdza Kneblewskiego wzbudzają wściekłość „Wyborczej”. Kapłan nie oglądając się na polityczną poprawność z odwagą diagnozuje zagrożenia wynikające z imigranckiego kryzysu. Dramatyczne doniesienia z miast, w których dochodzi do krwawych zamachów terrorystycznych, do molestowania kobiet, gdzie wyraźnie czuje się atmosferę zagrożenia „islamskim” gniewem, tylko potwierdzają słowa duchownego.

 

Salonowe media nie zmarnują żadnej okazji aby uderzyć w księdza wyłamującego się z schematu, w który chcieliby wtłoczyć polskich duchownych zawodowi laicyzatorzy. Tym razem, jak wynika z deklaracji złożonych przez „bohaterskich” antyrasistów, sprawa prałata ma trafić aż do Watykanu. Oby bracia w kapłaństwie księdza Kneblewskiego chcieli, w obliczu ujadania antykatolickich mediów i środowisk, stanąć mężnie w jego obronie.


luk

 

 

 

 

 

 


DATA: 2016-09-12 15:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Michael Jones w książce GWIAZDA I KRZYŻ korzenie islamu widzi w żydowskim,bandyckim rewolucjonizmie. Jest teza,że "Islamizacja Europy to pusty Koń Trojański żydowskiego terroryzmu."
ponad 2 lata temu / Mieczysław S.Kazimierzak
 
Dziekujemy ks. pralatowi Kneblewskiemu za gloszenie Kazan w prawdzie I milosci. Prosimy Kosciol o wsparcie ks.pralata. Takich ksiezy nam potrzeba. Bedziemy sie modlic za ksiedza aby Jezus i Maryja mieli w Swojej opiece
ponad 2 lata temu / Anna
 
nie wiedziałam, ze są tzw. "zawodowi antyrasiści", ja jestem zwykłą antyrasistką
ponad 2 lata temu / m
 
Po tym incydencie wyraznie widac, ze komunisci zyja i dzialaja nadal. Przesladuja Kosciol i Jego Kaplanow. Nie maja takiej wladzy, jak kiedys, ale szczuja i pluja ile sie da. Ale prawda doskonale broni sie sama. Przetlumaczone kazanie moze otworzyc oczy wielu ludziom z roznych narodow, czego im z calego serca zycze.
ponad 2 lata temu / Nick(t)
 
A czy G... Wyb. miała pozwolenie na publiczną zbiórkę pieniędzy?
ponad 2 lata temu / slaw
 
Na YouTube ma bardzo ciekawe kazania. Lubię go słuchać! Pozdrowienia!
ponad 2 lata temu / rav
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.