DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Ksiądz Jacek Międlar: wyzwolenie z więzów strachu musi poprzedzać intronizacja Chrystusa w naszym sercu

Ksiądz Jacek Międlar: wyzwolenie z więzów strachu musi poprzedzać intronizacja Chrystusa w naszym sercu

Żydowska niewola egipska posiada swoją ponadczasową analogię, którą odnajdujemy w Polsce i Kościele XXI wieku – zauważył podczas kazania wygłoszonego w bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku ksiądz Jacek Międlar. Duchowny sprawował Mszę Świętą z okazji 82. rocznicy powstania ONR.

 

- W Zmartchwywstaniu, które koresponduje ze starotestamentalną Paschą odnajdujemy takie wartości, których nie sposób nie odnaleźć w naszej nacjonalistycznej działalności: męstwa, bezkompromisowości, odrzucenia służalczości wobec kłamstwa i zbrodniarzy uderzających w godność człowieka -  zauważył na początku kazania ks. Międlar.

 

Osią swoich kaznodziejskich rozważań, ksiądz Międlar uczynił paralelę między sytuacją uciskanej przez starożytnych Egipcjan społeczności żydowskiej, a Polską AD 2016.

 

- Niewola egipska posiada swoją ponadczasową analogię, którą odnajdujemy w Polsce i Kościele XXI wieku - zauważył ks. Międlar. Jego zdaniem „Kościół, naród polski żyje obecnie w Egipcie”!


Jak podkreślił, głównym wrogiem Żydów nie byli okupanci i ciemiężyciele, ale ich słudzy – konfidenci oraz bierność i brak chęci zmiany swego położenia, czyli „bezrefleksyjna akceptacja status quo, w którym się znaleźli”.

 

- Największą przeszkodą dla poszukującego prawdy ruchu wolnościowego zmierzającego do umocnienia narodowego nie są oligarchowie, mafia, establishment, ale zwykłe tchórzostwo, zwykła żydowska pasywność, która wkrada się w grupy społeczne na całym świecie – mówił duchowny nawiązując do historycznego porównania.

 

Przejawy planowej, systematycznej polityki wynaradawiania przy zastosowaniu m.in. eugeniki społeczności żydowskiej przez Egipcjan można zdaniem duchownego odnaleźć w naszej Ojczyźnie.

 

Trzymając się historycznego porównania ks. Międlar zauważył, że także w narodzie polskim można znaleźć konfidentów na wzór Żydów współpracujących z egipskim okupantem.

 

„W każdej społeczności, także w tej żydowskiej żyjącej pod okupacją egipską, można odnaleźć elementy tchórzowskiej polityki kompromisu. Chcą oni dopasować Ewangelię do świata” – przestrzegał kapłan. Jak mówił „niewola egipska Kościoła chce z kapłanów uczynić pastuchów, a z wiernych - pachołków. Kościół zaś potrzebuje prawdziwych Panów i prawdziwych pasterzy, którzy będą gotowi rzucić się w ogień za swoimi wiernymi owcami”.

 

Kaznodzieja podkreślał wielokrotnie, że zaangażowanie młodych ludzi z ONR, do których kierował swoją homilię spotka się z niechęcią i nienawiścią zwolenników „świętego spokoju”. – Dlatego będą was chcieli rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, a na koniec wypluć. Bo jesteście niewygodni, bo żyjecie Chrystusem – przypomniał duchowny.

 

Zdaniem duchownego uderzą oni także w Kościół, który nie może nie mówić o współczesnych zagrożeniach, zwłaszcza o tych płynących z brukselskich salonów.

 

Ksiądz Międlar namawiał słuchających go narodowców, aby nie tylko napominali z miłością swoich przeciwników, ale nade wszystko modlili się za nich.

 

- Wyzwolenie z więzów strachu, tchórzostwa i niewoli musi poprzedzać intronizacja Chrystusa w naszym sercu - podkreślił ks. Międlar. Jak zauważył „złożenie osobistej deklaracja wiary prowadzi do konfesjonału”.

 

Duchowny przypomniał także historyczne koneksje współczesnego ONR. „Nasi ojcowie dając stawiali na piedestał naukę o Zbawieniu” – podkreślił.

 

- Zero tolerancji dla ogarniętej nowotworem złośliwym Polski i Polaków. Zero tolerancji dla tego nowotworu. Ten nowotwór wymaga chemioterapii (...) i tą chemioterapią jest bezkompromisowy narodowo-katolicki radykalizm – diagnozował duchowny.

 

- Na drodze budowania wielkiej Polski, gdzie Panem jest Chrystus, gdzie obywatele intronizowali Chrystusa w swoim sercu, niech On sam nam błogosławi. Amen – zakończył homilię ksiądz Międlar.

 

 

luk

 

 

 


DATA: 2016-04-22 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

faszysta?
ponad 4 lata temu / joj
 
CK Norwid pisal "kto prawde glosi wszczyna niepokoj"
ponad 4 lata temu / Polak
 
"W każdej społeczności, także w tej żydowskiej żyjącej pod okupacją egipską" - ciekawe, że nikt z komentatorów nie zwrócił uwagi na ową rażącą bzdurę.
ponad 4 lata temu / Ruthenus
 
Jestem dumny z takiego kapłana, współbrata!!!!!!!!!
ponad 4 lata temu / ks.artur
 
Popieram księdza nasza zagubiona ojczyzna potrzebuje takiego patrioty
ponad 4 lata temu / Aro
 
Amen
ponad 4 lata temu / dana
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.