DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Red.Pośpieszalski moderując spotkania i dokonując ocen często zatrzymuje [swój] tok myśli na J.P.II ? Dziwnie i nienaturalnie to wygląda. Tak jakby się pilnował aby >nie przekroczyć dozwolonej granicyświętym< a kto >wrogiem< kościoła ? Dlatego warto zadać pytanie do jakiego miejsca w najnowszej historii Kościoła należy >powiedzieć PRAWDĘ
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Pierwotnym skandalem było piastowanie najwyższych stanowisk w reprezentacji katolików polskich przez wyjątkowego zboczeńca, jak byl Jerzy Zawieyski, porównaj: Joanna Siedlecka, Obława. Losy pisarzy represjonowanych, Warszawa: Wyd. Prószyński i S-ka, 2005, W latach 1956?1957 przewodniczący Ogólnopolskiego Klubu Postępowej Inteligencji Katolickiej, następnie prezes warszawskiego KIK-u. W 1957 został posłem klubu katolików "Znak", mandat pełnił w II, III i IV kadencji Sejmu. W dziesiątą rocznicę śmierci 18 czerwca 1979 ks. Bronisław Dembowski odprawił Mszę Świętą w warszawskim kościele św. Marcina, podczas której prymas kard. Stefan Wyszyński wygłosił homilię poświęconą życiu i twórczości Zawieyskiego. Po mszy odsłonięta została tablica pamiątkowa w wirydarzu klasztoru Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Trzeba wyplenić tę zarazę homo w szeregach duchowieństwa, zwłaszcza wyższego. "Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza?" ! Kor.5,6
ponad 1 rok temu / prezbiter
 
Zawsze uważałem że ks. Isakowicz-Zalewski ma do powiedzenia coś ważnego. Szkoda tylko że z tego powodu nigdy nie będzie biskupem czy członkiem episkopatu.
ponad 1 rok temu / John
 
@zenon Ja znam przypadek z seminarium w Krakowie gdzie chłopak został usunięty po trzech miesiącach. Dlatego ponieważ wieczorami zbyt dużo się modlił i namawiał do takiej modlitwy kolegów. W oficjalnym oświadczeniu o wydaleniu kleryka napisali mu że został wyrzucony za niewłaściwe zachowanie noszenie rąk w kieszeni na korytarzu co rzekomo miało obrażać grono księży profesorów z PAT. Tak to niestety wygląda a klerycy ze sklonnosciami homoseksualnymi są tam do dzisiaj już mają sutanny.
ponad 1 rok temu / Tradi
 
Kuzyn po maturze poszedl do seminarium w Poznaniu za czasow swietnosci Paetza. Po tygodniu sie zwinal do domu. I nie byl to problem naglej utraty wiary. Tylko zachowania innych.
ponad 1 rok temu / Zenon
 
Homoseksualizm w Kościele to tylko jeden z objawów ODSTĘPSTWA hierarchów od nauczania Kościoła Katolickiego. Najbardziej >OBRZYDLIWY< w oczach Pana Boga i normalnych ludzi. Jednakże tych objawów jest więcej. Zeświecczenie, desakralizacja , ogłupianie , manipulacja, podstęp, intrygi, pycha, karierowiczowstwo , lizusowstwo, SZUKANIE >ciepełka< - >miłości< u świeckich, uzależnienia od TV i nałogów ,.. itp. Tak to jest gdy ksiądz osoba duchowna TOWARZYSZY GRZESZNYM LUDZIOM W ŚWIECIE a nie BOGU. Grzech jak >ZARAZĘ< łapie sie przez ZBYT BLISKI, prywatny kontakt. Nic dziwnego, że tak trudno zastać księdza w konfesjonale czy na parafii. A jeden grzech otwiera nas na następne.. ku zatraceniu.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@Karol. A co miał powiedzieć, że wkrótce pojawi się nowy twór pod nazwą: Nowy Atomowy Kościół Światowy??? Mówi co ma mówić (znaczy nie od siebie).
ponad 1 rok temu / Klf
 
@DNA To jedna z bardzuej gorszących spraw w polskim kościele. Bp. Paetz wykorzystując swoją pozycję molestował i deprawował kleryków. Niestety nie poniósł za to kary. Ciążyły na nim te zarzuty, a sprawę zamieciono pod dywan. Niestety osoby wykorzstane boją się walczyć o prawdę, często decyduje wstyd, chociaż wstydIc powinien się molestujący a nie molestowany.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
MODLITWA, PRAWDA, WYZWOLENIE !!
ponad 1 rok temu / edi
 
Czy sprawa molestowania o.Adama Wyszyńskiego, dominikanina, o której pisano dwa lata temu, została wyjaśniona, czy też ją zostawiono bez żadnych konsekwencji?
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Idzie film kler Smarzowskiego bedzie sie działo
ponad 1 rok temu / KS Tomek
 
Prosze przewielebnych biskupow polskich o apele do papieza Franciszka o jak najszybsze, oficjalne sledztwo koscielne w sprawie homoseksualnych naduzyc, ujawnionych w ostatnich detach przez abp Carlo Maria Vigano, wielkiego syna Kosciola katolickiego. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Jednoczyć się mamy ze Stwórcą poprzez Jego Syna, naszego Odkupiciela Jezusa Chrystusa ? a nie w tanecznych pląsach trzymając się za rączki, jak to nam biskupi zaprezentowali w Brazylii , na stadionie tańcząc kankana w sutannach, sugerując Bogu, że będąc ?jednością? musi nas wszystkich tańczących ZBAWIĆ! Ilość homo praktyków w klasztorach już dawno przekroczyła ?pojedyncze przypadki? są całe klasztory tak się bawiące, w diecezjach aż kapie od bogactwa gotowych do ?jedności? braciszków. Oni już w ogóle się z tym nie kryją! ? a tu słyszymy znowu gładkie słówka i jakieś problemy marginalne. Choroba nieleczona rośnie, grzech nie uderzony skruchą i pokutą prowadzi do OPĘTANIA! ? a nie do miłości miłosiernej, co oślepła na GRZECH!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
@Tradi otoz to do tego nurtu naleza takze ci ktorzy wyjawiane obrzydlistwa wykozystuja do ataku na celibat.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Kiedys bylam na spotkaniu z ksiedzem. Ani slowa duchowego. Nic. Same przyziemne sprawy. Bylam rozczarowana. Od ksiezy jednak oczekuje ciut wiecej. Przy okazji tak licznego audytorium mozna byloby wspomniec ewangeliczne prawdy w kontekscie tych spraw o ktorych sie mowi. Wiec ocenia innych a sam... Ciekawe jak oceni go Pan Jezus. Czy to nie jest zaniedbanie. Takie oschle to bylo. Moglabym rownie dobrze pojsc na spotkanie z pierwszym lepszym publicysta.
ponad 1 rok temu / Gosia
 
Ad TZ. Kościół jest "jeden, święty, katolicki i apostolski". Doktryna jest jedna i nienaruszalna. Jeśli gdzieś, ktoś wyznaje inną (choćby cytował papieża!) - będzie przeklęty. A majaczenia o jedności "niepełnej" są dziwolągiem posoborowia, obcym doktrynie katolickiej. Bardzo proszę i nie ma za co.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Kościół katolicki już od dawna nie jest jednością. Widać to gołym okiem i wypisywanie banałów, że "jest jeden", że jest to "tajemnica niebios" itd. nie zmieni tego stanu. Jak można mówić o niewzruszonej jedności Kościoła, jeżeli w Niemczech, w Argentynie, na Malcie wobec rozwodników obowiązuje inna doktryna, a w innych krajach inna? Jak można mówić o jedności Kościoła, w którego łonie istnieją nurty wzajemnie się zwalczające? Jak można mówić o jedności Kościoła, którego papież podważa doktrynę obowiązującą przez wieki, lekceważy napomnienia kardynałów, biskupów i świeckich, nie naprawia błędów, wbrew woli Ludu Bożego. Kosciół rozpada się i tuma rację ks. Tadeusz. Kapłani na całym świecie codziennie, w każdej Mszy św. modlą się o doprowadzenie Kościoła do pełnej jedności i codziennie widzimy jak on się coraz bardziej dzieli. Widocznie Bóg ma inny plan. Tak, tak, uspokajajcie swoje sumienia, że Kościół jest jednością. Nie trzeba nic robić, niech się dalej roz
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Ks. Tadeusz już też bez sutanny? Co to za postępująca moda? A z innej beczki. Modlitwa o jedność nie jest żadną herezją, już przecież Jezus się modlił: Proszę Cię nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy uwierzą we Mnie dzięki ich nauczaniu, aby wszyscy byli jedno. (...) Obdarzyłem ich chwałą, jaką otrzymałem od Ciebie, aby byli jedno, podobnie jak My jedno jesteśmy. Ja w nich, a Ty we Mnie - niech staną się doskonałą jednością, aby świat poznał, że to Ty Mnie posłałeś i tak ich umiłowałeś, jak Mniej umiłowałeś." (J 17,20-21a.22-23).
ponad 1 rok temu / Mecenas
 
@nn >Dlaczego Kościół katolicki nie wprowadzi małżeństw księży? We wszystkich odmianach chrześcijaństwa istnieje ta instytucja.< --- Jest pełno afer seksualnych z rabinami, pastorami ... et cetera w tle, mimo iż w/w mogą zaspokajać swój popęd seksualny w małżeństwie. Widocznie nie w celibacie leży problem.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
@DNA Panie DNA, domaga się Pan cenzury? A paszoł won!
ponad 1 rok temu / Mario
 
Biskupi zajmują się tym, ze "zostali podniesieni do godności", a nie tym, ze są wezwani do odpowiedzialności!!!
ponad 1 rok temu / zwykły wierny
 
Przecież Kościół jest taką samą instytucją jak każda, a jej pracownicy są ludźmi,człowiek ma siłę płciową silniejszą od wszelkich zakazów,umoralniań i wzniosłych haseł.Przecież jest to widoczne we wszelkich,nawet odchyleniach seksownych.Dlaczego Kościół katolicki nie wprowadzi małżeństw księży?We wszystkich odmianach chrześcijaństwa istnieje ta instytucja.
ponad 1 rok temu / nn
 
[email protected] A co robił Paetz klerykom, drogi Michu? Coś wiesz? Ciekawe, że moderator nie zablokował tego postu, bo takie oskarżenie bez wyroku jest pomówieniem.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Problemem, Szanowni Komentatorzy, nie jest homoseksualizm, problemem nie jest schizma, problemem nie jest herezja. Problemem jest to, że ludzie Kościoła i wierni za nimi postępujący nie bronią doktryny o powszechnym panowaniu Chrystusa Króla.
ponad 1 rok temu / Salus
 
Ciekawy program. Ksiądz Tadeusz mówił bez owijania w bawełnę. Problem trwa od wielu lat. Słusznie przywołano przykład bp. Paetza. Ten prominentny hierarcha nie poniósł praktycznie żadnej kary. Jego ohydne praktyki wyszły na jaw kilkanaście lat temu. I co? I NIC. Nadal jest biskupem nie zostqł wyrzucony z Kościoła. To jest skandal. Episkopat za takie zaniechania powinien oddać się pokucie, przez krycie pseudoduchownych ludzie tracą zaufanie do Kościoła. Geje w Kościele są jak agenci obcego wywiadu. Stopniowo zwiększali swoje grono. Teraz jawnie chcą odwrócić wszystkie nauki o 180 stopni. Ostatni dzwonek dla Papieża, żeby pogonić zwyrodnialców. Zabrać im koloradki i sułtanny. Inaczej czeka nas droga w coraz głębsze bagno. Chociaż tutaj nie tylko papież, ale i biskupi ponoszą winę krycia maniaków sexulnych, jak choćby przywołany w programie przykład nuncjusza Kowalczyka przyjaciela Paetza. Jak można nie zerwać przyjaźni dowiadując się o tym co Paetz robił klerykom? Szok lawendowa mafia.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Ofiary pedofilii były zawsze na ostatnim miejscu. Ważniejsze były honoru i zaszczyty.
ponad 1 rok temu / zzz
 
Proces autodestrukcji Świętego Kościoła Powszechnego postępuje niezwykle szybko pod nieszczęsnymi i niespodziewanie długimi rządami Papieża Franciszka. A przypomnę, że on sam mówił, iż będzie to krótki pontyfikat...
ponad 1 rok temu / Karol
 
Właśnie do takiej sytuacji dążył antyklerykalizm masoński dziewiętnastego wieku. Szukano różnych sposobów ale właśnie ten okazał się najberdziej skuteczny. Ludzi mordowano, korumpowano ale widać że najberdzie skuteczną okazała się Freudowska psychologia seksualizacji. Pracowano nad tym konsekwentnie by wychodować społeczeństwo hedonistyczne i zdemoralizowane by w końcu weszło ono do wnętrza Kościoła. Rewolucja ta ladacznica matka grzechu, którego ojcem jest sam diabeł, pierwszy konstruktor kłamstwa.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Twierdzenie że Kościół się rozpadł i modlenie się o doprowadzenie go do pełnej jedności jest herezją protestancką. Kościół zawsze był jest i będzie w pełnej jedności jedność kościoła jest potwierdzona tajemnicą niebios. Jedności potrzebują heretycy i schizmatycy którzy są poza kościołem to oni mają problem a nie Kościół.
ponad 1 rok temu / Tradi
 
Rozpad dokonał się wieki temu w sensie materialnym. Obecnie kończy się rozpadu formalizacja.
ponad 1 rok temu / Salus
 
Błędne jest mówienie o rozpadzie Kościoła. Kościół zawsze był, jest i będzie jeden!!! Wierzę w jeden powszechny i apostolski Kościół... Od tego Chrystusowego Kościoła mogą odpadać sekty, heretycy, schizmatycy, całe narody, biskupi, a nawet papieże. Ale Kościoła bramy piekielne nie przemogą! Na końcu czasów wiernych pozostanie garstka, ale to oni otrzymają z rąk Boga Żywego, Jezusa Chrystusa laur zwycięstwa!
ponad 1 rok temu / raaf
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.