DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Homolobby to koń trojański w Kościele

Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Homolobby to koń trojański w Kościele
Fot. Marcin Bielecki / FORUM

„Demoralizuje, rozkłada od wewnątrz, jest zagrożeniem szczególnie dla młodego pokolenia, które jest – w mojej ocenie – słabsze niż poprzednie roczniki zahartowane w sporach z komunizmem”. Tak o lobby homoseksualnym w Kościele powiedział ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz Ormian i opiekun niepełnosprawnych.

 

Obszerną rozmowę z duchownym publikuje portal DoRzeczy.pl. „Niektórzy uznali to za dobre paliwo wyborcze, stwierdzili, że Kościół sam się podkłada. Z jednej strony próbuje pouczać polityków, a z drugiej sam nie rozwiązuje wewnętrznych spraw. Myślę, że w cyniczny sposób różne środowiska zaczęły nagle być obrońcami ludu przed ciemnym klerem. I to jest coś, co będzie się nasilało. Może dopiero po wyborach sytuacja się uspokoi” – powiedział m.in. ksiądz Isakowicz-Zaleski spytany o obecną falę ataków na Kościół.

 

Zdaniem rozmówcy Anny M. Piotrowskiej, Kościół ma kłopoty z rozwiązywaniem swoich wewnętrznych spraw, co uwidoczniło się wcześniej przy okazji sprawy lustracji duchowieństwa, a w ostatnim czasie poprzez skandale obyczajowe, chętnie nagłaśniane przez media.

 

„Wszystkie trudne sprawy należy rozwiązywać” – to odpowiedź duchownego na problemy, z którymi zderza się polski Kościół.

 

„Obok sprawy lustracji widać powiązania w złych sprawach – chodzi o homolobby. To nie jest tylko chwytliwe hasło. Znam bardzo wielu biskupów z młodszego pokolenia, uczciwych, prawych. Jednak jest też wyraźna grupa ludzi, która zajmuje się tuszowaniem tych powiązań. Jeżeli ktoś jest homoseksualistą, to promuje następnych, a ci kolejnych. I tu już nie chodzi o to, czy oni współżyją ze sobą czy nie, bo to jest osobny problem – grzechu wobec szóstego przykazania, ale o to, iż widać, że jest taka tkanka ludzi, którzy świetnie się w tym środowisku czują. Co ciekawe, pozostali się nie przebijają, a ci się przebijają” – powiedział ksiądz Isakowicz-Zaleski.

 

Jedno z pytań dotyczyło liczebności środowiska wspierającego dewiacyjne postawy wśród kleru.

„(…) polemizuję z niektórymi moimi konfratrami, którzy mówią, że to 30-50 proc. księży. Może tak jest, ale w USA. W Polsce moim zdaniem mniej. Natomiast ich siła jest ogromna. Widać to było na przykładzie ks. Krzysztofa Charamsy. Przecież on był promowany od samego początku. Już będąc na drugim roku studiów został przez swojego biskupa wysłany do Rzymu. Robił błyskotliwą karierę. I co, nie wiedziano kim on jest? Wiedziano. Ktoś mu tę karierę ułatwiał. Natomiast kiedy wybuchł skandal, nagle okazało się, że jest sierotą, bo nikt się do niego nie przyznaje. To samo działo się z abp. Józefem Wesołowskim, o którym wcześniej wielu ludzi wiedziało, że ma skłonności, ale nic sobie z tego nie robiono (…) – mówił duszpasterz Ormian.

 

Rozmówca „Do Rzeczy” odniósł się do kwestii wiarygodności księży. Zdaniem księdza Isakowicza-Zaleskiego, ludzie nie wybaczą kapłanom dwóch rzeczy: „(…) pazerności na pieniądze i zakłamania, czyli głoszenia czegoś z ambony, a postępowania zupełnie inaczej. I ja mogę się pod tym podpisać. Po tylu latach, a jestem księdzem 35 lat, mogę śmiało powiedzieć, że ksiądz może znaleźć porozumienie z parafianami w najtrudniejszych sytuacjach, ale w tych dwóch przypadkach jest spalony”.

 

„To jest taki obowiązek jak Kasandry: powiedzieć, że jest niebezpieczeństwo. Natomiast co z tym ostrzeżeniem zostanie zrobione, zależy od tych, którzy decydują. Kasandra przestrzegała przed koniem trojańskim. Dla mnie takim koniem trojańskim jest homolobby. Absolutnie. Bo ono demoralizuje, rozkłada od wewnątrz, jest zagrożeniem szczególnie dla młodego pokolenia, które jest – w mojej ocenie – słabsze niż poprzednie roczniki zahartowane w sporach z komunizmem” – podsumował duchowny.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2019-04-13 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polski kościół już dawno nie potrzebuje Konia Trojańskiego, on sam jest zepsuty od środka,a tzw. homolobby to temat zastępczy pozwalający na brak reakcji kościoła na owo zepsucie, a wręcz na kontynuację procesu gnilnego. Ignorancja i nastawianie jednych przeciwko drugim to widocznie sposób księdza na te zagadnienia, powodujące,że coraz więcej ludzi woli powracać do korzeni wiary, której nijak doszukiwać się w obecnym polskim kościele,w którym mała liczba niedobitków- prawych księży, stara się jakoś przeżyć z dnia na dzień. Nie chodzi tutaj o przyklaskiwanie pomysłom środowisk lgbt na temat adopcji dzieci, ale takie uogólnianie tematu ,jak to robi ksiądz, to tak naprawdę przykładanie ręki do fali nienawiści wobec osób homoseksualnych,a to już jest grzech zaniedbania, lub jakiś gorszy. Proszę więc dostrzec belkę w swoim własnym oku, bo gdyby nie unia i jej zasady, to osoby homoseksualne zostałyby zajechane i upodlone przez taką ignorancję i niechęć 'kościoła'.
3 miesiące temu / Tamar
 
Też uważam że homolobby to mitologia. Nie kojarzona z kosciolem bo widać to wszedzie. To mniejszość ale górująca nad wiekszoscia. Jak w sporcie mniejszość która ze wszystkimi wygrywa na szczycie góruje nad całą resztą.
4 miesiące temu / W sieci
 
Dobrze że Ksiądz jest. Modlę się za Księdza.
4 miesiące temu / Kasandra
 
Wiarę szeregowego katolika nie tyle niszczy homolobby, bo my parafianie na co dzień nie napotykamy tego problemu. Wiarę niszczą nowe obyczaje religijne jak Komunia Święta udzielana wiernym w pozycji stojącej. W Polsce jest coraz mniej kościołów, w których zasadą jest tradycyjne udzielanie Komunii Świętej. Fatalną sprawą jest dawanie ślubów w dzień pokutny, którym jest piątek. A grzech cudzołóstwa wcale już nie jest grzechem cudzołóstwa, tylko niesakramentalnym związkiem, a więc myśląc logicznie pewnie to nie grzech, tylko coś zwyczajnego. Zagrożenie dla Kościoła to sprawy doktrynalne, a nie homolobby, co nie znaczy, że nie ma tego zagrożenia w ogóle, jest, ale tylko w skrajnych przypadkach. Myślę jednak, że kapłanom, w tym i Ks. Isakiewiczowi wygodniej jest mówić o tym zagrożeniu obyczajowym, niż o mającej miejsce walce z tradycją religijną Kościoła Katolickiego.
4 miesiące temu / Weronika
 
Czyli opowieści ojca Adama Wyszyńskiego to prawdopodobnie fakty.
4 miesiące temu / O
 
pierwszy pomysł trojan ,, spalić go,, lecz wrodzy agenci przekonali ich by wciągnąć go do domu.
4 miesiące temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.